ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"24" червня 2021 р. справа № 300/1370/21
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний судв складі головуючого судді Матуляка Я.П., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах якого діє ОСОБА_2 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, -
ОСОБА_2 звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач звільнений зі служби 13.04.2020, однак остаточний розрахунок при звільненні проведений з ОСОБА_1 лише 30.12.2020, що є підставою для відповідальності, передбаченої статтею 117 Кодексу законів про працю України, тобто виплати працівникові його середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Згідно ухвали Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.04.2021 дану позовну заяву залишено без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України та надано десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків.
20.04.2021 представником позивача зазначені в ухвалі про залишення позовної заяви без руху недоліки усунуті.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.04.2021 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач скористався своїм правом на подання відзиву на позовну заяву, який надійшов на адресу суду 17.05.2021 (а.с.45-55). Представник відповідача у відзиві заперечує проти позову та просить відмовити в його задоволенні з тих підстав, що заявлена до стягнення сума є недостовірною та неспівмірною по відношенню до розміру несвоєчасно виплаченого заробітку. Крім того, вказує на те, що Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області не може нести відповідальність за зобов'язаннями 18 ДПРЧ - підпорядкованого підрозділу в якому проходив службу позивач.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.05.2021 відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідача про залучення до участі у справі співвідповідача та допущено заміну відповідача управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області його правонаступником - Головним управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.
Позивач своїм правом на подання відповіді на відзив не скористався.
Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами у відповідності до вимог статті 262 КАС України, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, судом встановлено таке.
Наказом управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області № 128 від 13.04.2020 рядового служби цивільного захисту ОСОБА_1 , колишнього водія 18 державної пожежно-рятувальної частини управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об'єктів ВП Бурштинської ТЕС ПАТ "ДТЕК Західенерго" звільнено зі служби з виключенням з кадрів ДСНС у запас Збройних Сил, за пп.4 п.176 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу (а.с.6).
На момент звільнення невиплачене грошове забезпечення ОСОБА_1 з січня по березень 2020 становило 14442,83.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.01.2021 по справі №300/2526/20 стягнуто з управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 невиплачене грошового забезпечення (зарплату) за період з січня по березень 2020 року в сумі 14442 (чотирнадцять тисяч чотириста сорок дві) гривні 83 копійок.
Позивач вказує, що фактичний розрахунок при звільненні проведений лише 30.12.2020, а отже є підстави для виплати середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку, в зв'язку з чим звернувся з вказаним позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини публічної служби є предметом конституційного та адміністративного права.
Підстави виникнення, проходження і припинення служби визначені не трудовим, а спеціальним законодавством, за приписами якого повинні розглядатися спори з участю публічних службовців. У разі відсутності відповідних положень у конституційному або адміністративному законодавстві суд може додатково застосувати трудове законодавство, якщо така можливість передбачена у спеціальному законі.
У разі, коли така можливість застосування трудового права у спеціальному законі не передбачена, то за правилами частини шостої статті 7 КАС України суд застосовує закон, який регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права), навівши у рішенні відповідні доводи.
Відповідно до частини першої статті 47 КЗпП власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.
В силу вимог статті 116 КЗпП при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Згідно зі статтею 117 КЗпП в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Встановивши під час розгляду справи про стягнення середнього заробітку у зв'язку із затримкою розрахунку при звільненні, що працівникові не були виплачені належні йому від підприємства, установи, організації суми в день звільнення, коли ж він у цей день не був на роботі, - наступного дня після пред'явлення ним роботодавцеві вимог про розрахунок, суд на підставі статті 117 КЗпП України стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку, а в разі не проведення його до розгляду справи - по день постановлення рішення, якщо роботодавець не доведе відсутності в цьому своєї вини.
Згідно з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 21 листопада 2011 року у справі № 6-60цс11, встановивши, що працівникові в день звільнення не були сплачені всі належні від підприємства суми, суд на підставі статті 117 КЗпП стягує на його користь середній заробіток за весь період затримки розрахунку, якщо роботодавець не доведе відсутність у цьому своєї вини.
Враховуючи те, що спеціальним законодавством, яким врегульовано оплату праці військовослужбовців, не встановлено відповідальності роботодавця за невиплату або несвоєчасну виплату працівнику всіх належних сум, то за аналогією закону до спірних відносин слід застосувати норми статей 116, 117 КЗпП України та поширити останні на правовідносини, які виникають під час звільнення зі служби позивача.
Трудове законодавство підлягає застосуванню у випадках, якщо нормами спеціальних законів не врегульовано спірних правовідносин, або коли про це йдеться у спеціальному законі.
Аналогічну правову позицію наведено у постанові Верховного Суду України від 17.02.2015 у справі № 21-8а15.
Спеціальним законодавством, яке регулює оплату праці військовослужбовців, не встановлено відповідальність роботодавця за невиплату або несвоєчасну виплату працівнику всіх належних сум, а тому суд вказує про можливість застосування норм статті 116 та 117 КЗпП як таких, що є загальними та поширюються на правовідносини, які виникають під час звільнення позивача зі служби.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 01.03.2018 у справі № 806/1899/17 та постанові Верховного Суду від 31.05.2018 у справі № 823/1023/16.
У рішенні Конституційного Суду України від 22.02.2012 № 4-рп/2012 у справі за конституційним зверненням громадянина щодо офіційного тлумачення положень статті 233 Кодексу законів про працю України у взаємозв'язку з положеннями статей 117, 237-1 цього кодексу, установлено, що за статтею 47 КЗпП роботодавець зобов'язаний виплатити працівникові при звільненні всі суми, що належать йому від підприємства, установи, організації, у строки, зазначені в статті 116 Кодексу, а саме в день звільнення або не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Не проведення з вини власника або уповноваженого ним органу розрахунку з працівником у зазначені строки є підставою для відповідальності, передбаченої статтею 117 Кодексу, тобто виплати працівникові його середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Також у вказаному рішенні Конституційний Суд України дійшов висновку, що невиплата звільненому працівникові всіх сум, що належать йому від власника або уповноваженого ним органу, є триваючим правопорушенням, а отже, працівник може визначити остаточний обсяг своїх вимог лише на момент припинення такого правопорушення, яким є день фактичного розрахунку.
Зазначений висновок суду щодо права позивача у відповідності до ст. ст. 116,117 КЗпП України отримати суму середнього заробітку за час несвоєчасного розрахунку під час звільнення і нерозповсюдження на дані правовідносини строку звернення до суду викладено в постанові Верховного Суду від 30.11.2020 по справі №480/3105/19.
Разом із тим, при задоволенні позову працівника суд визначає розмір відшкодування за час затримки розрахунку з урахуванням спірної суми, на яку працівник мав право, частки, порівняно із середнім заробітком та інших конкретних обставин справи.
Дана правова позиція викладена Верховним Судом України у постанові від 24.10.2011 року у справі №6-39цс11 та у Постанові Пленуму Верховного Суду України від 24 грудня 1999 року № 13, а також постанові Верховного Суду від 04.04.2018 року у справі №524/1714/16-а (К/9901/8793/18) про необхідність прийняття до уваги таких обставин, як розмір недоплаченої суми, істотність цієї частки порівняно із середнім заробітком працівника, обставини за яких було встановлено наявність заборгованості, дії відповідача щодо її виплати.
Аналогічна позиція викладена у постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 30 жовтня 2019 року по справі № 806/2473/18, від 24 липня 2019 року по справі № 805/3167/18-а, у постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного цивільного суду від 03 квітня 2019 року у справі № 662/1626/17, від 17 січня 2019 року по справі № 2-1579/11.
Як зазначено судом вище, наказом управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області № 128 від 13.04.2020 ОСОБА_1 звільнено зі служби з виключенням з кадрів ДСНС у запас Збройних Сил, за пп.4 п.176 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу (а.с.6).
Згідно наявних в матеріалах справи копій довідки від 11.05.2021 грошове забезпечення позивача в розмірі 14 42,83 грн., виплачено 23.12.2020, з якого утримано 216,63 грн. військового збору (а.с.60).
Враховуючи те, що відповідачем за період з 13 квітня 2020 року по 23 грудня 2020 року фактично здійснено затримку виплати суми 14 442,83 грн., суд вважає за необхідне застосувати принцип співмірності, та стягнути на користь позивача середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні в розмірі, що не перевищує 100% грошового забезпечення, яке підлягало виплаті при звільненні, однак фактично не було своєчасно виплачено, а саме 14 442,83 грн.
Суд погоджується з доводами відповідача щодо того, що заявлена позивачем до стягнення сума в розмірі 50 000 грн., жодним чином не підтверджена.
Визначаючи вказану суму, суд враховує те, що розмір грошового забезпечення не виплаченого при звільненні був предметом судового розгляду та фактично виплачений позивачу до дня набрання рішенням суду щодо спірного питання законної сили.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні підлягає до часткового задоволення.
Що стосується доводів відповідача що Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області не може нести відповідальність за зобов'язаннями 18 ДПРЧ - підпорядкованого підрозділу в якому проходив службу позивач, суд зазначає таке.
Згідно п.п 1.1 - 1.3 Положення про 18 державну пожежно-рятувальну частину Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об'єктів (ПАТ "ДТЕК Західенерго") є державним пожежно-рятувальним підрозділом, який утворено за рішенням голови ДСНС України на об'єктах ПАТ "ДТЕК Західенерго" відповідно до укладеного договору з метою запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, гасіння пожеж, пожежно-, аварійно- та пошуково-рятувальних і інших невідкладних робіт на визначеній території. Вирішення покладених на ДПРЧ-18 завдань забезпечує його керівництво. 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області належить до сфери управління ДСНС України та безпосередньо підпорядковується УДСНС України в Івано-Франківській області. Оперативне керівництво здійснює відповідний районний відділ територіального органу. Пунктами 1.13 - 1.15 Положення встановлено, що 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державної казначейської служби України, рахунки в установах банків України, печатку із зображенням Державного Герба України з своїм найменуванням, іншу власну атрибутику й символіку, що реєструються відповідно до чинного законодавства. Утримується за рахунок коштів державного бюджету, має право укладати договори та угоди, набувати майнові та особисті немайнові права і обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді відповідно до вимог чинного законодавства України. Несе відповідальність за своїми зобов'язаннями згідно з чинним законодавством. Вказана пожежна частина не несе відповідальності за зобов'язаннями територіального органу, ДСНС України, відповідно територіальний орган та ДСНС України не несе відповідальності за зобов'язаннями 18 ДПРЧ. Згідно пункту 5.5 Положення джерелами фінансування 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області є: кошти одержані в установленому порядку від плати за охорону від пожеж об'єктів суб'єктів господарювання; кошти, отримані за рахунок добровільних пожертвувань юридичних та фізичних осіб; інші джерела, не заборонені чинним законодавством.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 17 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту організовує та забезпечує охорону від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об'єктів на підставі договорів в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частиною 4 ст. 24 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в адміністративно-територіальних одиницях та перелік суб'єктів господарювання, де утворюються такі підрозділи (частини), визначаються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 874 від 27.11.2013 затверджено Перелік суб'єктів господарювання, де утворюються державні пожежно-рятувальні підрозділи (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, в примітці якого зазначено, що Державні пожежно-рятувальні підрозділи (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту здійснюють охорону від пожеж суб'єктів господарювання на підставі договорів.
Акціонерним товариством "ДТЕК Західенерго" (Замовник) укладено з управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (виконавець) договір про закупівлю послуг з охорони від пожеж №2370-ЗЭ-БуТЭС від 24.12.2018.
Згідно пункту 1.2 вказаного Договору Замовник доручає Виконавцю, який зобов'язується протягом строку дії здійснювати охорону від пожеж безпосередньо об'єктів Замовника, що включає:
- організацію та проведення гасіння пожеж, рятування людей, надання допомоги в межах, визначених відповідними планами реагування, у ліквідації наслідків аварій, катастроф і стихійного лиха на об'єктах Замовника;
- проведення заходів, спрямованих на попередження виникненню пожеж, та інших профілактичних робіт у цьому напрямку;
- здійснення щоденного моніторингу протипожежного стану об'єктів.
Ціна цього Договору, згідно пункту 3.1, визначається Сторонами згідно з погодженим Кошторисом (додаток № 4 до Договору) і складає 13 763 000 грн. Кошторис складається Виконавцем на підставі визначених актами чинного законодавства норм на утримання (оплата праці та інші види забезпечення), підготовку особового складу та працівників Виконавця, а також утримання 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (пункт 3.2 договору). Пунктами 10.1 та 10.2 Договору передбачено, що він набуває чинності з 01.01.2019 та діє до 31.12.2019, а в частині розрахунків - до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань за Договором. Припинення дії Договору не звільняє Сторін від виконання покладених на них відповідно до умов цього Договору зобов'язань, які не були ними виконані в період його дії.
Додатковою угодою від 30.12.2019 продовжено термін дії Договору № 2370-ЗЭ-БуТЭС від 24.12.2018 до 31.03.2020.
Згідно вимог Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України "Про управління об'єктами державної власності", "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань", з врахуванням листа Управління ДСНС України в Івано-Франківській області від 27.01.2020 № 01-616/07, наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 11.02.2020 № 126 припинено юридичну особу, 18 державну пожежно-рятувальну частину Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об'єктів (ПАТ "ДТЕК Західенерго").
Відповідно до ч. 1 ст. 115 Кодексу цивільного захисту України держава забезпечує соціальний та правовий захист осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, працівників органів управління та сил цивільного захисту і членів їхніх сімей відповідно до Конституції України, цього Кодексу та інших законодавчих актів.
Згідно ст. 125 Кодексу цивільного захисту України Держава гарантує достатнє грошове забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту з метою створення умов для належного та сумлінного виконання ними службових обов'язків.
Порядок та умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту встановлюються Кабінетом Міністрів України.
На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" наказом Міністерства внутрішніх справі від 20.07.2018 №623 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.
Ця Інструкція визначає порядок, умови та розміри виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу), а також порядок виплат одноразової грошової допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу.
Пунктами 2- 4 розділу І Інструкції № 623 встановлено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу визначається залежно від посади, спеціального звання, тривалості та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання.
Грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу, які займають посади осіб рядового і начальницького складу, передбачені штатами в апараті Державної служби України з надзвичайних ситуацій, її територіальних органах та підрозділах Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, навчальних закладах цивільного захисту, наукових установах та інших підрозділах, в яких особи рядового і начальницького складу проходять службу цивільного захисту.
18 державна пожежно-рятувальна частина управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об'єктів (ПАТ "ДТЕК Західенерго") є державним пожежно-рятувальним підрозділом. Органом управління 18 ДПРЧ є управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.
Пунктом 6 розділу І Інструкції № 623 встановлено, що грошове забезпечення виплачується в межах асигнувань, визначених у кошторисі органу управління (підрозділу) на грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу.
Підставами для виплати грошового забезпечення, згідно пункту 8 Інструкції № 643 є наказ: керівника органу управління (підрозділу) про призначення на штатну посаду, яка входить у його номенклатуру, та встановлення відповідних окладів, надбавок, доплат тощо; керівника навчального закладу про зарахування на навчання із встановленням відповідних окладів, надбавок, доплат тощо; керівника органу управління (підрозділу) про зарахування в розпорядження.
Грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу за місцем їх постійної служби (пункт 9 розділу І Інструкції № 623).
Згідно пункту 10 розділу І Інструкції № 623 виплата грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу здійснюється щомісяця у період із 20 по 25 число.
У той самий строк виплачується грошове забезпечення за перерахунками у зв'язку із присвоєнням чергового спеціального звання, призначенням на іншу посаду, зміною розміру відсотка надбавки за вислугу років тощо.
Суд враховує те, що 18 державна пожежно-рятувальна частина управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області була окремою юридичною особою.
Проте, пунктами 1.15 та 5.5 Положення про 18 державну пожежно-рятувальну частину Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області чітко встановлено, що 18 ДРПЧ є бюджетною установою, утримується за рахунок коштів державного бюджету, які одержані, крім іншого, в установленому порядку від плати за охорону від пожеж об'єктів суб'єктів господарювання.
Як наслідок, доводи відповідача про порушення ПАТ "ДТЕК Західенерго" договірних зобов'язань перед управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій, в частині своєчасного та повного проведення розрахунків за договором № 2370-ЗЭ-БуТЭС від 24.12.2018, кошти від якого є джерелом фінансування грошового забезпечення, зокрема 18 державної пожежно-рятувальної частини управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській, суд вважає необґрунтованими, оскільки відносини щодо проходження служби (трудові відносини) виникли безпосередньо між позивачем та відповідачем, що підтверджується відповідними наказами та записами в трудовій книжці позивача.
Вищенаведені обставини були предметом дослідження у справі №300/2526/20 та встановлені судовим рішенням від 15.01.2021, що набрало законної сили.
Відтак суд дійшов висновку про безпідставність доводів відповідача.
У відповідності до частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Документально підтвердженими судовими витратами в даній справі є витрати позивача на сплату судового збору в розмірі 908,00 грн. згідно квитанції від 19.04.2021 за №56997.
Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача частину сплаченого судового збору, пропорційно до розміру задоволених позовних вимог в сумі 454,00 грн.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 38555228, вул. Франка, 6, м. Івано-Франківськ, 76018) про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні - задовольнити частково.
Стягнути з Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 38555228, вул. Франка, 6, м. Івано-Франківськ, 76018) на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за період з 13.04.2020 по 23.12.2020 в розмірі 14 442,83 (чотирнадцять тисяч чотириста сорок дві) грн. 83 коп.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 38555228, вул. Франка, 6, м. Івано-Франківськ, 76018) частину сплаченого судового збору в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. 00 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Матуляк Я.П.