Рішення від 14.06.2021 по справі 300/280/21

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" червня 2021 р. справа № 300/280/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Панікара І.В.,

при секретарі Подольській Т.М.,

за участю:

представника позивача: Неште А.І.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування п. 118 рішення від 15.10.2020 року за № 594-44/2020 в частині відміни пункту 46 рішення міської ради від 11.06.2020 року № 565-41/2020,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Яремчанської міської ради Івано-Франківської області (надалі - відповідач) про визнання протиправним та скасування п. 118 рішення від 15.10.2020 року за № 594-44/2020 в частині відміни пункту 46 рішення міської ради від 11.06.2020 року № 565-41/2020.

Позовні вимоги, з урахуванням їх уточнень, мотивовані тим, що 07.11.2019 року на сесії Яремчанської міської ради прийнято рішення за № 493-35/2019, яким ОСОБА_1 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0020 га для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1 . На підставі даного рішення, 04.03.2020 року між позивачем та проектною організацією ПП "Карпати-Інфо" укладено договір про розроблення документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Протягом 6-ти місяців вказаною організацією було розроблено та погоджено дану документацію із землеустрою відповідно до статті 186-1 Земельного кодексу України та інших нормативно-правових актів. В подальшому, кадастровим реєстратором проведено реєстрацію земельної ділянки площею 0,0020 га та присвоєно їй кадастровий номер 2611000000:05:010:0206. Позивач зазначив, що рішенням Яремчанської міської ради від 11.06.2020 року за № 565-41/2020, а саме пунктом 46 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0020 га (кадастровий номер 2611000000:05:010:0206) для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_1 та передано її у власність. Проте, пунктом 118 рішення Яремчанської міської ради від 15.10.2020 року за № 594-44/2020 відмінено, зокрема, пункт 46 рішення міської ради від 11.06.2020 року за № 565-41/2020. Позивач зазначив, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацію певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання. На думку позивача, Яремчанська міська рада діючи всупереч нормам чинного законодавства, протиправно скасувала пункт 46 рішення міської ради від 11.06.2020 року за № 565-41/2020, внаслідок чого, просить суд визнати протиправним та скасувати пункт 118 рішення Яремчанської міської ради Івано-Франківської області від 15.10.2020 року № 594-44/2020 в частині відміни пункту 46 рішення міської ради від 11.06.2020 року № 565-41/2020.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.02.2021 року відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначено розгляд справи на 25.03.2021 року о 09:30 год. (а.с.68-69).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 17.05.2021 року задоволено клопотання представника ОСОБА_2 . Залучено ОСОБА_2 до участі в справі № 300/280/21 як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача (а.с.109-110).

Відповідач правом на подання відзиву не скористався.

Згідно частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

За таких обставин, керуючись частиною 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає вирішенню за наявними в ній матеріалами.

14.06.2021 року від представника третьої особи на електронну адресу суду надійшли письмові пояснення по справі № 300/280/21. За змістом яких, представник третьої особи щодо задоволення адміністративного позову заперечив.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримала з підстав наведених у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується звітом про направлення 10.06.2020 року на електронну адресу Яремчанської міської ради Івано-Франківської області повістки про виклик по справі (а.с.124-125).

Частиною 1 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Третя особа - ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилася. Водночас, 14.06.2021 року на електронну адресу суду надійшло клопотання щодо розгляду справи за відсутності ОСОБА_2 та її представника.

Суд, розглянувши справу за правилами спрощеного позовного провадження, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника позивача, дослідивши в сукупності письмові докази, встановив наступне.

ОСОБА_1 звернувся до Яремчанської міської ради із заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0020 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_2 .

Відповідно до рішення Яремчанської міської ради (35 сесії) сьомого скликання від 07.11.2019 року "Про розгляд земельних питань" № 493-35/2019 вирішено надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0020 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_2 (а.с.18).

У 2020 році на замовлення ОСОБА_1 приватним підприємством "Карпати-Інфо" розроблено Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства із земель комунальної власності Яремчанської міської ради.

У ході виготовлення позивачем проекту землеустрою, отримано погодження компетентних і контролюючих органів, висновки яких містяться у складі вказаного Проекту (а.с.18-48).

В судовому засіданні представник позивача пояснила, що державним кадастровим реєстратором проведено реєстрацію земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 земельному кадастрі з присвоєнням кадастрового номера 2611000000:05:010:0206. (а.с.53-55).

Вказане також підтверджується Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (а.с.53-55).

В подальшому, позивач звернувся до Яремчанської міської ради із заявою про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0020 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_2 .

Рішенням Яремчанської міської ради (41 сесія) сьомого скликання від 11.06.2020 року за № 565-41/2020 "Про розгляд земельних питань", зокрема, пунктом 46 вирішено затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0020 га (кадастровий номер 2611000000:05:010:0206) для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 , жителю АДРЕСА_1 та передати її у власність (а.с.8).

Проте, пунктом 118 рішення Яремчанської міської ради (44 сесія) сьомого скликання від 15.10.2020 року за № 594-44/2020 "Про розгляд земельних питань", відмінено, зокрема, пункт 46 рішення міської ради від 11.06.2020 року № 565-41/2020 у зв'язку із виникненням земельного спору та підготовкою матеріалів досудового розгляду (а.с.9).

Позивач, вважаючи необґрунтованим оскаржуваний пункт 118 рішення від 15.10.2020 року за № 594-44/2020 та таким, що прийняте з порушенням вимог чинного законодавства, звернувся до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Надаючи оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд виходить з таких підстав та мотивів.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.

Згідно зі статтею 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Правовідносини у сфері забезпечення права громадян на землю урегульовано Земельним кодексом України від 25.10.2001 №2768-ІІІ (далі - ЗК України, у редакції, чинній на час виникнення та існування спірних правовідносин).

За змістом частин 1, 2 статті 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.

Згідно із пунктом "в" частини 3 статті 116 ЗК України безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі, зокрема, одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Пунктом "б" частини першої статті 121 ЗК України визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

За приписами частини 6 статті 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Як визначено частиною сьомою згаданої статті, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Частинами 9 - 11 статті 118 ЗК України передбачено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність. Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку.

Повноваження відповідних органів щодо передачі земельних ділянок у власність або користування та порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування встановлені статтею 122 ЗК України.

Частиною 1 статті 122 ЗК України визначено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 року № 280/97-ВР (надалі-Закон № 280/97-ВР), сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Пунктом 34 частини першої статті 26 Закону № 280/97-ВР, передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання, як вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до частини 5 статті 46 Закону № 280/97-ВР, сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

Частиною 1 статті 59 Закону № 280/97-ВР, рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Частиною 6 статті 186 Земельного кодексу України (чинної на час виникнення спірних правовідносин) передбачено, що проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу, і затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Отже, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належать питання затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до Земельного кодексу України.

Зміст норм Земельного кодексу України свідчить про те, що законом передбачено певний алгоритм та поетапність процесу безоплатної передачі земельних ділянок державної та комунальної власності у власність громадян, а саме:

1) подання громадянином клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування щодо отримання земельної ділянки у власність;

2) отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, в тому числі, за принципом "мовчазної згоди" (або мотивованої відмови у його наданні);

3) після розроблення проекту землеустрою такий проект погоджується, зокрема з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин у відповідності до приписів статті 186-1 ЗК України;

4) здійснення державної реєстрації сформованої земельної ділянки у Державному земельному кадастрі;

5) подання громадянином погодженого проекту землеустрою до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність, про що, в свою чергу, такий орган у двотижневий строк, зобов'язаний прийняти відповідне рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність або рішення про відмову передання земельної ділянки у власність чи залишення клопотання без розгляду.

Відповідно до частини 6 статті 186-1 Земельного кодексу України (чинної на час виникнення спірних правовідносин), підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Суд зазначає, що жодних інших правових підстав для відмови у затвердженні проекту землеустрою нормами Земельного кодексу України не передбачено.

Матеріалами справи підтверджено, що рішенням Яремчанської міської ради від 07.11.2019 року "Про розгляд земельних питань" № 493-35/2019 надано ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0020 га для ведення особистого селянського господарства, яка розташована по АДРЕСА_2 , у зв'язку з чим позивачем замовлено виготовлення проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки у ПП "Карпати-Інфо", яким підготовлено матеріали проекту.

Рішенням Яремчанської міської ради від 11.06.2020 року за № 565-41/2020 "Про розгляд земельних питань", зокрема, пунктом 46 затверджено проект землеустрою вказаної земельної ділянки.

Водночас, пунктом 118 рішення Яремчанської міської ради від 15.10.2020 року за № 594-44/2020 "Про розгляд земельних питань", відмінено, зокрема, пункт 46 рішення міської ради від 11.06.2020 року № 565-41/2020 у зв'язку із виникненням земельного спору та підготовкою матеріалів досудового розгляду.

Відповідно до статті 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.

Відповідно до частини 1 статті 59 ЗУ Закону № 280/97-ВР, рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію. Такий висновок узгоджується із правовими позиціями Конституційного Суду України, викладеними у рішеннях від 27 грудня 2001 року № 20-рп/2001 у справі про укази Президії Верховної Ради України щодо Компартії України, зареєстрованої 22 липня 1991 року (абзац перший пункту 6 мотивувальної частини), від 23 червня 1997 року № 2-зп у справі про акти органів Верховної Ради України (абзац четвертий пункту 1 мотивувальної частини).

Конституційний Суд України у рішенні від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 розтлумачив, що в аспекті конституційного подання положення частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (з наступними змінами) стосовно права органу місцевого самоврядування скасовувати свої раніше прийняті рішення та вносити до них зміни необхідно розуміти так, що орган місцевого самоврядування має право приймати рішення, вносити до них зміни та/чи скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

При цьому у мотивувальній частині зазначеного рішення Конституційним Судом України вказано, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є "гарантією стабільності суспільних відносин" між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення.

Суд акцентує увагу на тому, що на підставі рішення Яремчанської міської ради від 11.06.2020 року за № 565-41/2020, яким ОСОБА_1 затверджено проект землеустрою вказаної земельної ділянки, виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією позивачем відповідного права. Вказане рішення відповідача є ненормативним актом органу місцевого самоврядування та актом одноразового застосування, яке фактично вичерпало свою дію після його прийняття.

Суд також бере до уваги, що пунктом 118 рішення Яремчанської міської ради від 15.10.2020 року за № 594-44/2020 фактично скасовано пункт 46 рішення Яремчанської міської ради від 11.06.2020 року за № 565-41/2020, що позбавило позивача на право приватизації вказаної земельної ділянки.

За наведених обставин, внесення до пункту 46 рішення Яремчанської міської ради від 11.06.2020 року за № 565-41/2020 змін, якими фактично скасовано це рішення, суперечить принципу законності діяльності органу місцевого самоврядування, а також не узгоджується із принципами добросовісності та розсудливості, якими має керуватися суб'єкт владних повноважень під час прийняття рішень.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім того, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Водночас, всупереч наведеним вимогам, відповідач як суб'єкт владних повноважень не довів правомірності своїх дій.

З урахуванням викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи те, що позовні вимоги підлягають задоволенню, слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Яремчанської міської ради Івано-Франківської області на користь позивача сплачений судовий збір в розмірі 908 грн.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Яремчанської міської ради Івано-Франківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування п. 118 рішення від 15.10.2020 року за № 594-44/2020 в частині відміни пункту 46 рішення міської ради від 11.06.2020 року № 565-41/2020 - задоволити.

Визнати протиправним та скасувати пункт 118 рішення Яремчанської міської ради Івано-Франківської області від 15.10.2020 року № 594-44/2020 в частині відміни пункту 46 рішення міської ради від 11.06.2020 року № 565-41/2020.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Яремчанської міської ради Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 33309833, вул. Свободи, 266, м. Яремча, Івано-Франківська область, 78500) на користь ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 ) сплачений судовий збір в розмірі 908 (дев'ятсот вісім) гривень.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

Позивач:

ОСОБА_1 ( НОМЕР_1 , АДРЕСА_4 ).

Відповідач:

Яремчанська міська рада Івано-Франківської області (код ЄДРПОУ 33309833, вул. Свободи, 266, м. Яремча, Івано-Франківська область, 78500).

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_5 ).

Суддя /підпис/ Панікар І.В.

Рішення складене в повному обсязі 22 червня 2021 р.