Рішення від 15.01.2021 по справі 160/13843/20

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2021 року Справа № 160/13843/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної податкової служби України, в якій позивач просить:

- визнати протиправними дії (бездіяльність) Державної фіскальної служби України щодо нереєстрації податкових накладних за №11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 30.11.2017р. в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати Державної податкову служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 ) податкові накладні: №11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 30.11.2017р. датою їх фактичного подання.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем за результатом здійснення господарських операцій з ТОВ «Автомагістраль-Південь» було складено ряд податкових накладних, які надіслано для їх реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Однак, реєстрація окремих податкових накладних, а саме: №11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 30.11.2017р. була зупинена на підставі пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, пункту 6 Критерії оцінки ступеня ризиків, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 (невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах). Позивачем надсилалися на адресу контролюючого органу пояснення та документи на підтвердження реальності здійснення господарських операцій за такими податковими накладними. Проте, за результатами розгляду наданих пояснень та документів, позивачем отримано відповідні квитанції від 14.12.2020р., якими повідомлено про неприйняття наданих позивачем документів у зв'язку з тим, що їх подано у строк більше 365 днів.

З такими діями контролюючого органу позивач не погоджується та зазначає, що після надання послуг у позивача виникло право на складання податкових накладних, реєстрація яких зупинена. Господарські операції з надання послуг на користь ТОВ «Автомагістраль-Південь» здійснені в межах господарської операції, є реальними та підтверджуються первинними документами. Однак, податковим органом не прийнято рішення про реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Також вказує на порушення вимог підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки квитанції про реєстрацію податкової накладної не містять чіткого відображення, на підставі яких саме критерії оцінки ступеня ризиків було здійснено зупинення реєстрації податкових накладних, як і не зазначено, які саме копії документів пропонувалося надати платнику податків, які були б достатніми для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних. Платник податків має право на чітке та ясне розуміння чому реєстрацію податкової накладної зупинено та які конкретно документи йому слід подати для її реєстрації. З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.11.2020 року відкрито провадження у справі №160/13843/20 та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), а також встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали.

Ухвалу суду відповідач отримав 30.11.2020 року, проте відзив на позовну заяву станом на 15.12.2020 року не надав.

Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.

Згідно з ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

За приписами ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

За викладених обставин, у відповідності до вимог ст.ст.258, 262 КАС України, справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Дослідивши письмові пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, а також письмові докази, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з таких підстав.

Судом встановлено, що позивач зареєстрований як фізична особа-підприємцем з 20.09.2017р., основним видом економічної діяльності 49.41 «вантажний автомобільний транспорт», про що свідчить виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

01.11.2017 між ФОП ОСОБА_1 (перевізник) та ТОВ «Автомагістраль-Південь» (замовник) було укладено договір про надання послуг з перевезення вантажу № 01/11-17ВП, предметом якого є надання перевізником замовникові послуг з перевезення вантажів.

ФОП ОСОБА_1 при здійсненні операцій з надання замовнику послуг з перевезення вантажів було виписано такі податкові накладні: №11 від 30.11.2017р. на загальну суму 174636,00 (в тому числі ПДВ 29106,00 грн.), №12 від 30.11.2017р. на загальну суму 189189,00 (в тому числі ПДВ 31531,50 грн.), №14 від 30.11.2017р. на загальну суму 112432,32 (в тому числі ПДВ 18738,72 грн.), №15 від 30.11.2017р. на загальну суму 56216,16 (в тому числі ПДВ 9369,36 грн.), №16 від 30.11.2017р. на загальну суму 58384,80 (в тому числі ПДВ 9730,80 грн.), №17 від 30.11.2017р. на загальну суму 54950,40 (в тому числі ПДВ 9158,40 грн.), №18 від 30.11.2017р. на загальну суму 51516,00 (в тому числі ПДВ 8586,00 грн.), №19 від 30.11.2017р. на загальну суму 7040,52 (в тому числі ПДВ 1173,42 грн.), №20 від 30.11.2017р. на загальну суму 31344,00 (в тому числі ПДВ 5724,00 грн.), №21 від 30.11.2017р. на загальну суму 37778,40 (в тому числі ПДВ 6296,40 грн.), №22 від 30.11.2017р. на загальну суму 35030,88 (в тому числі ПДВ 5838,48 грн.), №23 від 30.11.2017р. на загальну суму 28162,08 (в тому числі ПДВ 4693,68 грн.), №24 від 30.11.2017р. на загальну суму 42243,12 (в тому числі ПДВ 7040,52,00 грн.), №25 від 30.11.2017р. на загальну суму 4224,12 (в тому числі ПДВ 7040,52 грн.), №26 від 30.11.2017р. на загальну суму 52803,90 (в тому числі ПДВ 8800,65 грн.), №27 від 30.11.2017р. на загальну суму 42243,12 (в тому числі ПДВ 7040,52 грн.), №28 від 30.11.2017р. на загальну суму 28162,08 (в тому числі ПДВ 4693,68 грн.), №29 від 30.11.2017р. на загальну суму 78991,20 (в тому числі ПДВ 13165,20 грн.), №30 від 30.11.2017р. на загальну суму 61819,20 (в тому числі ПДВ 10303,20 грн.), №31 від 30.11.2017р. на загальну суму 68688,00 (в тому числі ПДВ 11448,00 грн.), №32 від 30.11.2017р. на загальну суму 54950,40 (в тому числі ПДВ 9158,40 грн.), №33 від 30.11.2017р. на загальну суму 44647,20 (в тому числі ПДВ 7441,20 грн.), №34 від 30.11.2017р. на загальну суму 34344,00 (в тому числі ПДВ 5724,00 грн.).

Вказані податкові накладні позивачем надіслано до ДФС для реєстрації в ЄРПН.

Відповідно до квитанцій від 14.12.2017р. по податкових накладних №№11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 30.11.2017р. реєстрація вказаних податкових накладних була зупинена на підставі підпункту 201.16 статті 201 ПК України, з такої підстави: податкова накладна відповідає критеріям оцінки ступеня ризику, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 49.41.19-00.00. У квитанціях запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту в підпункту 201.16.1 пункту201.16 статті 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 року №567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Як вбачається з матеріалів справи, повідомленням №1 від 19.10.2020р. позивачем подано пояснення та копії документів щодо податкових накладних №№11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 30.11.2017р.

Відповідно до квитанції № 2 від 19.10.2020р. вказані повідомлення щодо надання пояснення та копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних не прийнято до розгляду у зв'язку з порушенням вимог пункту 15 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, а саме: дата складання вищевказаних податкових накладних становить більше 365 днів.

Відповідачем рішень про реєстрацію/відмову у реєстрації спірних податкових накладних не приймалося.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Згідно із пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 01.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження. Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Відповідно до пункту 201.16 ПК України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до підпункту 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 ПК України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної /розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Аналогічні норми містила і постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації» (чинна на момент зупинення реєстрації спірних податкових накладних, далі - Постанова №190), відповідно до якої комісія Державної фіскальної служби (далі - комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Комісія ДФС не може відмовити платнику податків у розгляді додаткових письмових пояснень та/або копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, якщо такі пояснення та/або копії документів подано платником податку до органу Державної фіскальної служби за основним місцем обліку не пізніше строку, визначеного підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

В подальшому, у зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 21.02.2018 №117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі Постанова № 117), Постанова №190 визнана такою, що втратила чинність.

Пунктом 2 Порядку №117 установлено, що платники податку на додану вартість, у яких до 1 грудня 2017 р. зупинено реєстрацію податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, що діяв до набрання чинності Законом України від 7 грудня 2017 р. N 2245-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році", та які станом на 1 грудня 2017 р. не подали пояснень і копій документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування, мають право протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній / розрахунку коригування, подати пояснення і копії документів до таких податкових накладних / розрахунків коригування на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, порядок роботи яких затверджується цією постановою.

Отже, письмові пояснення щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, та/або копій документів, платник податку має право подати на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Таким чином, чинним законодавством встановлений чіткий алгоритм дій платника податку в разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Як було встановлено судом, реєстрація податкових накладних №№11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 30.11.2017р. відповідно до квитанцій від 14.12.2020р. була зупинена на підставі підпункту 201.16 статті 201 ПК України та у вказаних квитанціях запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту в підпункту 201.16.1 пункту201.16 статті 201 ПК України.

Згідно з вимогами підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України та Порядку № 117 письмові пояснення щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, та/або копій документів, платник податку має право подати на розгляд комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній / розрахунку коригування.

Отже, для ФОП ОСОБА_1 граничним терміном подання до контролюючого органу пояснень і копій документів по податкових накладних №№11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 30.11.2017р. було 30.11.2018р.

В той же час, як вбачається з матеріалів справи, в порушення зазначених норм, пояснення та копії документів щодо податкових накладних, а саме: №11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 30.11.2017р. подане позивачем до контролюючого органу повідомленням від 19.10.2020р., тобто з порушенням встановленого підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України та Порядком №117, 365 - денного терміну.

Як вже було зазначено судом, відповідно до квитанції №2 повідомлення щодо надання пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію спірних податкових накладних в ЄРПН не прийнято до розгляду у зв'язку із порушення вимог пункту 15 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН, а саме: дата складення таких податкових накладних перевищила 365 днів.

Суд зазначає, що позивач не заперечує самого факту порушення ним встановленого 365 - денного терміну для подання до контролюючого органу письмових пояснень та/або копії документів до податкових накладних, реєстрацію яких було зупинено. При цьому свою позицію щодо пропущення зазначеного терміну обґрунтовує тим, що дані обставини не впливають на зміст здійснених господарських операцій і не можуть свідчити про факт не надання послуг на користь замовника.

З такими твердженнями позивача суд не погоджується та зазначає, що предметом розгляду даної справи є визнання протиправними дії (бездіяльність) Державної фіскальної служби України щодо нереєстрації податкових накладних за №№11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 30.11.2017р. в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрація яких зупинена, тому в даному випадку суд надає оцінку щодо дотримання позивачем, встановленого підпунктом 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України та Порядком № 117 терміну подання документів з метою спростування наявності підстав для зупинення спірних податкових накладних, а не правомірності здійсненої господарської операції між позивачем і ТОВ «Автомагістраль-Південь».

Крім того, суд зазначає, що згідно з підпунктом 201.16.3. пункту 201.16 статті 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Зазначена комісія приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.

Форма таких рішень встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем не приймалося рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації спірних податкових накладних та рішення про не здійснення розгляду повідомлень щодо надання пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію спірних податкових накладних в ЄРПН.

Разом з тим, зупиняючи реєстрацію податкової накладної, податковий орган пропонує платнику податків надати документи та пояснення по визначеним податковим накладним.

При цьому, суд зазначає, що квитанція про прийняття або неприйняття певного документу поданого в електронному вигляді не є рішенням суб'єкта владних повноважень у розумінні статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), а є лише способом інформування платника податків щодо прийняття або не прийняття такого документа.

Про факт неприйняття до розгляду таких повідомлення зазначено саме у квитанції №2, отже контролюючий орган діяв на підставі та у межах повноважень визначених чинним податковим законодавством, відтак в задоволенні позовних вимог в цій частині необхідно відмовити.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання зареєструвати податкові накладні №№11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 30.11.2017р. в ЄРПН датою їх фактичного подання, то суд зазначає наступне.

Відповідно до пункту 28 Порядку №117 податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі;

протягом п'яти робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної/розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить менше 30 млн. гривень;

протягом семи робочих днів не прийнято та/або не зареєстровано в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданих податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 30 млн. гривень включно.

При цьому, згідно з пунктами 19, 20 Порядку №1246, податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);

неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду

Як встановлено судом, у даному випадку подані позивачем документи контролюючим органом не розглядалися та не приймалося ні рішення про реєстрацію спірних податкових накладних, ні рішення про відмову у реєстрації таких податкових накладних в ЄРПН, відтак вимога позивача про зобов'язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні: №№11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 від 30.11.2017р. є передчасною та такою, що задоволенню не підлягає.

Протилежного судом не встановлено.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку суду, відповідач довів правомірності своїх рішень, дій в даній адміністративній справі, а тому в задоволенні позову слід відмовити повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч.1 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України лише при задоволенні позову судові витрати покладаються на суб'єкта владних повноважень.

Отже, з урахуванням того, що у адміністративного суду відсутні підстави для задоволення позову, судові витрати не розподіляються відповідно до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст. ст.243-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Єфанова