Ухвала від 24.06.2021 по справі 914/1792/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24.06.2021 р. Справа № 914/1792/21

Суддя Господарського суду Львівської області Долінська О.З., розглянувши матеріали позовної заяви: Приватного акціонерного товариства «Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп», м. Київ

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Міст Експрес», м. Львів

про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство «Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» звернулось до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Міст Експрес» про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Підпунктом 1 частини 3 статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Так, позивачем у вступній частині позовної заяви за вих. № 11639/АК від 31.05.2021 р. (вх. № 1938 від 22.06.2021р.) зазначено відповідачем - Товариство з обмеженою відповідальністю «Міст Експрес» (79035, м. Львів, вул. Зелена, буд. 147; код ЄДРПОУ № 36152228).

Однак, як вбачається із Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом юридичної особи - 36152228, який у вступній частині позовної заяви вказує позивач, значиться Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Міст Експрес».

Відтак, позивачем як у вступній частині позовної заяви, так і у тексті позовної заяви та у резолютивній частині позовної заяви неправильно зазначено найменування відповідача, що значиться за ЄДРПОУ № 36152228.

Також суд зазначає, що позивачем, як доказ направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками, долучено до матеріалів справи поштову накладну та опис вкладення у цінний лист, які адресовані - Товариству з обмеженою відповідальністю «Міст Експрес».

Підпунктом 1 частини 1 статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно з частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Долучені позивачем до позовних матеріалів поштова накладна та опис вкладення у цінний лист, які адресовані - Товариству з обмеженою відповідальністю «Міст Експрес», не є належним доказом направлення відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю «Торговий Дім «Міст Експрес» за вказаним позивачем ЄДРПОУ копії позовної заяви з додатками.

Таким чином, позивачем не надано суду належних доказів направлення відповідачу копії позовної заяви з додатками, що є порушенням вказаних вище норм ГПК України.

Згідно із ч.2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Відповідно до статті 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Суд зазначає, що позивачем в додатках до позовної заяви, зокрема у пункті 13 додатків до позовної заяви зазначено «Копія адвокатського запиту» (оригінал в наявності у відповідача), проте вказана копія адвокатського запиту позивачем не долучена до матеріалів справи і не поступила в адресу суду, як додаток до позовної заяви. Це підтверджується також актом № 79 від 23.06.2021 р. Господарського суду Львівської області, складеного на підставі Інструкції з діловодства в господарських судах України під час розкриття конверту.

Відповідно до ч.ч. 1, 3, 4 ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі. Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов'язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.

Позивачем у вступній частині позовної заяви за вих. № 11639/АК від 31.05.2021 р. (вх. № 1938 від 22.06.2021р.) зазначено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог - ОСОБА_1 . Однак, суд звертає увагу позивача на те, що текст позовної заяви не містить жодного обґрунтування, на які права чи обов'язки такої особи, щодо якої із сторін, та яким чином може вплинути рішення у даній справі на права або обов'язки ОСОБА_1 (в контексті приписів ч.1 та ч. 4 ст.50 ГПК України). Прохальна частина позовної заяви не містить клопотання позивача про залучення ОСОБА_1 як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору та на чиїй стороні необхідно залучити ОСОБА_1 третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору у даній справі.

Відповідно до частин 1-4, 8 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених статтях 162,164,172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

Беручи до уваги наведене, позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Міст Експрес» про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди необхідно залишити без руху.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Міст Експрес» про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди - залишити без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, а саме: 10 днів з дня вручення цієї ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Звернути увагу на приписи п.1 ч.1 ст.164, ч.1 ст.172 ГПК України, ч.9 ст.80 ГПК України щодо надсилання іншим учасникам справи копій документів і доказів, що подаються до суду, та надання суду підтвердження такого надсилання (окрім випадків,зазначених в ч.9 ст.80 ГПК України).

4. Роз'яснити позивачу, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Інформацію по справі, яка розглядається можна отримати за наступною веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015

Суддя О.З. Долінська

Попередній документ
97867962
Наступний документ
97867964
Інформація про рішення:
№ рішення: 97867963
№ справи: 914/1792/21
Дата рішення: 24.06.2021
Дата публікації: 29.06.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Львівської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (27.07.2021)
Дата надходження: 22.06.2021
Предмет позову: про відшкодування шкоди, заподіяної ДТП