Справа № 766/4075/21
н/п 3/766/4938/21
03 червня 2021 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Рєпін К.К., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44-3 КУпАП щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код не встановлено, працює водієм в ПП "Союз Авто», проживає за адресою: АДРЕСА_1
встановив:
Згідно протоколу, 06.03.2021 року близько 19:20 год. в м. Херсоні по вул. 18 Текстильна, біля буд. 93, водій ОСОБА_1 керуючи автобусом БАЗ д/н НОМЕР_1 . здійснював регулярне перевезення пасажирів у кількості 20 осіб на міському автобусному маршруті №7, тобто в кількості більшій ніж кількість місць для сидіння (15 місця для сидіння), що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, чим порушив п.п. 8 п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про місце та час розгляду справи повідомлявся шляхом направлення повістки, направленням смс повідомлення та оголошення на сайті суду. Заяви про відкладення розгляду справи до суду не подав. Наведене, враховуючи вимоги ч. 1 ст. 268 КУпАП, не є перешкодою для розгляду справи.
Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов до наступного.
До протоколу про адміністративне правопорушення додано лише відеозапис, який відображає процес складання протоколу про адміністративне правопорушення та рапорт поліцейсвького у якому викладені обставини аналогічні зазначеним у протоколі про адмінітсративне правопорушення.
Оцінюючи наведені докази, суд позбавлений можливості переконатись в тому, що ОСОБА_1 здійснював перевезення пасажирів понад встановлену допустиму кількість, з долученого відеозапису взагалі не можливо встановити, яка загальна кількість пасажирів перебувала в салоні під час перевезення, матеріали справи не містять відомостей про технічні характеристики транспортного засобу БАЗ д/н НОМЕР_1 ., тому висновок особи, уповноваженої на складання протоколу про порушення ОСОБА_1 вимог п.п. 8 п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 року фактично обґрунтовано лише «власним спостереженням», викладеним в протоколі про адміністративне правопорушення без обґрунтування іншими матеріалами справи, що є недостатнім для підтвердження вчинення особою правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно до ст.7КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні адміністративного правопорушення.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
З огляду на вищенаведене, слід дійти висновку про відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, ст.ст. 251-252, 280, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області протягом 10 днів з дня її проголошення.
СуддяК. К. Рєпін