ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
07.06.2021 м. Івано-ФранківськСправа № 909/392/21
Господарський суд Івано-Франківської області у складі Шіляк М. А.,
секретар судового засідання Феденько Н.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу
за позовом: Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Тисменицягаз»
до відповідача: Лисецького ліцею Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області
про стягнення заборгованості за несанкціонований відбір природного газу в розмірі 204 210 грн 04 коп.
за участю:
від позивача: Аннишин С.І.,
до суду подано позов Акціонерним товариством «Оператор газорозподільної системи «Тисменицягаз» до Лисецького ліцею Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області про стягнення заборгованості за несанкціонований відбір природного газу в розмірі 204 210 грн 04 коп.
Ухвалою суду від 06.05.2021 суд постановив прийняти позовну заяву до розгляду, відкрити провадження у справі, здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження та розгляд справи по суті призначити на 26.05.2021.
25.05.2021 до суду від відповідача надійшов відзив на позов (вх.№7658/21 від 25.05.2021), в якому відповідачем зазначено про те, що вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню частково. Відповідач посилається на те, що Лисецький ліцей Івано-Франківського району Івано-Франівської області є захищеним споживачем на підставі підпункту 2 пункту 2 глави 2 розділу І Правил про безпеку постачання природного газу, оскільки відноситься до установ, що надають важливі суспільні послуги. Посилаючись на те, що самостійне відключення від газу ліцею, могло призвести до негативних наслідків, та враховуючи те, що Лисецькою селищною радою надіслано лист-гарантію, в якому просила постачальника не проводити відключення ліцею від газу, відповідач просить визначити наступні суми оплати: 8420,83 м.куб. за період з 01.02.2021 по 28.02.2021 - 86935,52 грн та 2097,37 м.куб. за період 01.03.2021 по 24.03.2021 - 15169,50 грн, а всього 102 105,02 грн.
В судовому засіданні 26.05.2021 представник відповідача наведене у відзиві на позов підтримала.
26.05.2021 в судовому засіданні оголошено перерву до 07.06.2021.
В судовому засіданні 07.06.2021 представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі просив суд позов задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, хоча був належним чином повідомлений (повідомленням під розписку в судовому засіданні 26.05.2021), що підтверджується матеріалами справи.
Згідно ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Стаття 42 ГПК України передбачає, що прийняття участі у судовому засіданні є правом сторони.
З огляду на відсутність підстав для відкладення судового засідання, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без участі представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази у відповідності до ст. 86 ГПК України, суд встановив наступне:
01.01.2021 Лисецький ліцей Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області (Лисецький ліцей, споживач, відповідач) в особі директора Солтан М.Р. підписав Заяву-приєднання № 42АВ771-948-20 до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим).
Оператором газорозподільної мережі (оператор ГРМ) згідно із заявкою-приєднанням є Акціонерним товариством «Оператор газорозподільної системи «Тисменицягаз» (АТ «Тисменицягаз», позивач).
Згідно вказаної заяви-приєднання персональний ЕІС-код як суб'єкта ринку природного газу (зазначається після присвоєння Оператором ГРМ) - 56XS0000KFMKE005.
Відносини між споживачем та оператором ГРМ врегульовано, зокрема, умовами Типового договору розподілу природного газу, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30.09.2015 №2498 (далі - Типовий договір).
Отже, між Акціонерним товариством «Оператор газорозподільної системи «Тисменицягаз» (далі - АТ «Тисменицягаз», позивач) та Лисецьким ліцеєм Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області (далі - Лисецький ліцей, відповідач) виникли договірні відносини.
Згідно з Додатком №4 до Типового договору, об'єкт вказаного споживача, підключений в установленому порядку до газорозподільної системи оператора ГРМ і знаходиться за адресою: смт. Лисець, вул. Січових Стрільців, 50 .
Відповідно до п. 1.1 Типового договору, Типовий договір розподілу природного газу є публічним та регламентує порядок і умови забезпечення цілодобового доступу споживача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об'єкта споживача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки оператором ГРМ обсягів природного газу до об'єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.
За змістом п. 2.1 Типового договору, оператор ГРМ зобов'язується надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а споживач зобов'язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором.
Згідно з п. 2.2 Типового договору, обов'язковою умовою надання споживачу послуги з розподілу природного газу є наявність у споживача об'єкта, підключеного в установленому порядку до газорозподільної системи оператора ГРМ.
Відповідно до п. 3.1 Типового договору споживач має право здійснювати відбір/споживання природного газу з газорозподільної системи за умови включення його до Реєстру споживачів будь-якого постачальника у періоді фактичного відбору/споживання природного газу, що в установленому Кодексом газотранспортної системи порядку підтверджується оператором газотранспортної системи до початку такого періоду.
Наявність підтвердженого обсягу природного газу Споживача (його постачальника) доводиться до відома Оператора ГРМ у встановленому законодавством порядку Оператором ГТС, а до відома Споживача - його постачальником.
За відсутності у Споживача договору постачання природного газу та/або виділених його постачальником підтверджених обсягів для потреб Споживача на відповідний календарний період Споживач не має права використовувати (споживати) природний газ із газорозподільної системи.
Згідно п. 3.2 Типового договору за умови включення Споживача до Реєстру споживачів будь-якого постачальника у розрахунковому періоді та відсутності простроченої заборгованості за цим Договором Оператор ГРМ забезпечує розподіл природного газу, що належить Споживачу, до межі балансової належності його об'єкта з дотриманням належного рівня надійності, безпеки, якості та величини тиску природного газу.
Споживач, що не є побутовим, зобов'язаний самостійно контролювати власне газоспоживання та для недопущення перевищення підтвердженого обсягу природного газу здійснити разом зі своїм постачальником заходи з коригування в установленому порядку підтвердженого обсягу або заходи із самостійного та завчасного обмеження (припинення) власного газоспоживання.
Якщо за підсумками місяця фактичний об'єм споживання природного газу Споживача буде перевищувати підтверджений обсяг природного газу, врегулювання небалансу (дефіциту) природного газу буде здійснюватись його постачальником у встановленому законодавством порядку та відповідно до умов договору постачання природного газу (п.3.3 Типового договору).
За змістом п.7.4 Типового договору споживач зобов'язується не допускати несанкціонованого відбору природного газу.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30.09.2015 № 2494 затверджено Кодекс газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРМ). Цей Кодекс розроблений відповідно до Закону України «Про ринок природного газу». Цей Кодекс визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем. Дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об'єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
За змістом п. 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ несанкціонований відбір природного газу - відбір (споживання) природного газу з газорозподільної системи з порушенням вимог чинного законодавства, зокрема цього Кодексу.
Згідно п. 1 глави 5 розділу VI Кодексу ГРМ споживання (відбір) природного газу з газорозподільної системи за наявності укладеного договору розподілу природного газу між споживачем та Оператором ГРМ здійснюється за умови:
включення споживача до Реєстру споживачів будь-якого постачальника на відповідний розрахунковий період; забезпечення споживачем своєчасних розрахунків з Оператором ГРМ відповідно до умов договору розподілу природного газу.
За відсутності у споживача діючого постачальника (якщо споживач не включений до Реєстру споживачів будь-якого постачальника) у відповідному розрахунковому періоді споживач не має права здійснювати відбір/споживання природного газу з газорозподільної системи та має подати до Оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об'єкт (п.3 глави 5 розділу VI Кодексу ГРМ).
З матеріалів справи випливає, що споживач з ЕІС-кодом 56XS0000KFMKE005 з 01.01.2021 зазначений у повідомленні про споживачів у зоні ліцензійної діяльності оператора ГРМ, які не включені до Реєстру споживачів жодного постачальника/постачальник яких не подав номінацію на точку виходу до ГРМ або така номінація була відхилена оператором ГТС/постачальник яких ініціював припинення їм газопостачання.
Крім того, матеріалами справи підтверджено надіслання позивачем відповідачу повідомлення про припинення (обмеження) газопостачання №ТИС0000271 від 28.01.2021, в якому позивачем запропоновано відповідачу у термін до 01.02.2021 самостійно відключити від газових мереж газопостачання і підготувати до пломбування газоспоживне обладнання.
У відповідь на вказане повідомлення відповідачем надіслано лист, в якому просить позивача не проводити відключення об'єкта Лисецького ліцею Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, крім того відповідач у даному листі зазначив, що гарантує компенсувати Оператору ГРМ, вартість спожитого природного газу.
За умовами п. 5.4 Типового договору, порядок визначення об'єму розподіленого споживачу і спожитого ним природного газу та надання звітності щодо спожитих об'ємів газу за розрахунковий період визначається відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем та з урахуванням вимог Типового договору.
Як визначено пунктами 6.1, 6.3 Типового договору, оплата вартості послуги оператора ГРМ з розподілу природного газу здійснюється споживачем за тарифом, встановленим Регулятором для оператора ГРМ, що сплачується як плата за річну замовлену потужність, з урахуванням вимог Кодексу газорозподільних систем. Величина річної замовленої потужності об'єкта (об'єктів) споживача на розрахунковий календарний рік визначається відповідно до Кодексу ГРМ. Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об'єкта (об'єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.
Відповідно до п. 6.6 Типового договору, оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим Договором здійснюється споживачем, який не є побутовим, на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунка оператора ГРМ. Якщо згідно із законодавством споживач має сплачувати оператору ГРМ за послуги з розподілу природного газу зі свого поточного рахунку із спеціальним режимом використання, оплата послуг розподілу природного газу здійснюється з поточного рахунку із спеціальним режимом використання споживача на поточний рахунок оператора ГРМ кожного банківського дня згідно з алгоритмом розподілу коштів, встановленим Регулятором, та зараховується як плата за послуги розподілу природного газу в тому місяці, в якому надійшли кошти. Остаточний розрахунок за надані у звітному місяці послуги проводиться споживачем до десятого числа місяця, наступного за звітним, відповідно до акта наданих послуг та з урахуванням раніше перерахованих коштів.
Згідно з п. 6.8 Типового договору, надання оператором ГРМ послуги з розподілу природного газу споживачу, що не є побутовим, має підтверджуватися підписаним між сторонами актом наданих послуг, що оформлюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.
Згідно Акту надання послуг №81000673 від 28.02.2021 позивачем було надано послуги на користь відповідача - неврегульований небаланс за лютий 2021 на суму 173 871,05 грн.
Згідно Акту надання послуг №81000892 від 31.03.2021 позивачем було надано послуги на користь відповідача - неврегульований небаланс за лютий 2021 на суму 30 338,99 грн.
Відповідно до п.7.4 Типового договору споживач зобов'язався здійснювати розрахунки в розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором.
Відповідач у встановлений строк послуги не оплатив, що і стало підставою для звернення з позовом до суду.
В силу ст. 11, 202, 509 ЦК України між сторонами у справі виникли зобов'язальні відносини.
Дослідивши зміст вказаного договору, суд дійшов висновку, що за своєю правовою природою укладений між позивачем та відповідачем договір є договором про надання послуг.
Відповідно до ст. 901, 903 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.
Договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору, з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (ст. 626, 627 ЦК України).
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст. 628 ЦК України).
Статтею 629 ЦК України передбачено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно п. 8.1 Типового договору за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за цим Договором Сторони несуть відповідальність згідно з цим Договором та чинним законодавством України.
Підписуючи Заяву-приєднання № 42АВ771-948-20 до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) від 01.01.2021, сторони погодили всі його істотні умови.
Згідно з ч. 1 ст. 193 ГК України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом; зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною 1 статті 530 ЦК України визначено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
При здійсненні нарахувань боргу позивач керувався п. 4 глави 5 розділу 6 Кодексу ГРМ, згідно з яким якщо за результатами споживання природного газу у період відсутності споживача в Реєстрі споживачів будь-якого постачальника (несанкціонований відбір природного газу) Оператор ГТС при забезпеченні заходів балансування за підсумками газового місяця за процедурою, визначеною Кодексом ГТС, віднесе такі обсяги (неврегульований небаланс) на Оператора ГРМ, тоді споживач має компенсувати Оператору ГРМ вартість таких обсягів, що розраховується за формулою В = Vф Ч Ц Ч К, де В - вартість природного газу, яка компенсується Оператору ГРМ; Vф - об'єм (обсяг) природного газу, фактично спожитий споживачем за період відсутності споживача в Реєстрі споживачів будь-якого постачальника; Ц - ціна закупівлі природного газу Оператором ГРМ для покриття втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ у відповідний період. Оператор ГРМ щомісячно публікує на своєму веб-сайті інформацію про таку ціну та період її дії; К-коефіцієнт компенсації, який визначається на рівні 1,5. При цьому якщо неврегульований небаланс станеться внаслідок відмови в доступі до об'єкта споживача для здійснення Оператором ГРМ припинення розподілу природного газу або внаслідок невиконання споживачем письмової вимоги Оператора ГРМ самостійно припинити (обмежити) споживання природного газу, коефіцієнт компенсації має становити 2.
Стосовно застосування коефіцієнту при нарахуванні плати за неврегульований небаланс суд зазначає таке:
так, дійсно, вищенаведена формула обрахунку зобов'язує оператора ГРМ застосовувати у таких випадках при обрахунках неврегульованого небалансу коефіцієнт компенсації 1,5 або 2.
Разом з тим, слід зазначити, що відповідачем було надіслано позивачу лист з гарантією компенсувати вартість спожитого природного газу та із проханням не відключати Лисецький ліцей від газопостачання.
При цьому, суд звертає увагу на те, що факт порушення виконання Лисецьким ліцеєм своїх зобов'язань в частині здійснення оплати відповідачем не заперечується. Крім того, у відзиві на позов відповідач частково визнає позовні вимоги.
Як зазначалось вище, відносини, що склалися між сторонами, за своєю правовою природою, є такими, що випливають із договору про надання послуг, укладання та виконання якого регулюються Цивільним кодексом України, а отже являються цивільними відносинами за своєю суттю.
Звичайно ж відносини такої правової природи регулюються і ГК України, а також спеціальними законодавчими актами, що регулюють їх: Законом України "Про ринок природного газу", Кодексом ГРМ, затвердженим Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30.09.2015 № 2494, а також Правилами про безпеку постачання природного газу, затвердженими Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 02.11.2015 № 686.
Правилами про безпеку постачання природного газу встановлено, що ці Правила спрямовані на забезпечення безпеки постачання природного газу в Україні шляхом прогнозування та оцінки можливих ризиків, вжиття заходів для їх запобігання та зменшення можливої шкоди від реалізації таких ризиків.
Згідно підпункту 2 пункту 1 глави 2 розділу І Правил про безпеку постачання природного газу захищеними споживачами є підприємства, установи, організації, що здійснюють надання важливих суспільних послуг та приєднані до газотранспортної або газорозподільної системи.
Ліцей є закладом загальної середньої освіти - юридичною особою, що забезпечує відповідно до державних стандартів здобуття профільної середньої освіти академічного спрямування та відповідно до рішення його засновника може забезпечувати здобуття базової середньої освіти. Серед завдань ліцею слід виділити, зокрема, і організацію освітнього процесу, що ґрунтується на цінностях та принципах, визначених законами України "Про освіту" та "Про повну загальну середню освіту", і створення безпечного освітнього середовища для учасників освітнього процесу.
Таким чином, Лисецький ліцей є захищеним споживачем в розумінні підпункту 2 пункту 1 глави 2 розділу І Правил про безпеку постачання природного газу, оскільки здійснює надання важливих суспільних послуг.
Слід зазначити, що самостійне відключення від газових мереж газопостачання могло призвести до відключення від газу котелень, які опалюють навчальний заклад - Лисецький ліцей, чим поставити під загрозу здоров'я та життя учнів (дітей) - громадян України. При цьому самостійне відключення від газових мереж газопостачання могло призвести до негативних соціальних процесів та небажаних наслідків. Також суд враховує те, що самостійне відключення від газових мереж газопостачання могло призвести і до зриву опалювального сезону 2020-2021, що могло стати причиною виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, спричинити руйнування систем теплозабезпечення соціально важливого об'єкту - Лисецького ліцею.
Незважаючи на регулювання спірних відносин сукупністю різних нормативних актів, суд зазначає, що саме Закони виступають основою для правового регулювання. Підзаконні нормативно-правові акти мають меншу юридичну силу ніж закони. У випадку виявлення суперечностей між нормами підзаконних нормативно-правових актів і законів, вони завжди вирішуються на користь ЗАКОНІВ.
Отже, в даному випадку підзаконні акти займають другорядне місце після законів, оскільки Цивільний кодекс України є основним нормативно-правовим актом цивільного законодавства України, кодифікованим нормативним актом (законом), яким регулюються особисті немайнові та майнові відносини (цивільні відносини), учасниками яких є фізичні та юридичні особи, Держава Україна, територіальні громади, іноземні держави та інші суб'єкти публічного права.
Згідно частин 1, 2 статті 614 ЦК України особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов'язання.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ст.86 ГПК України).
Наявні у матеріалах справи, докази та викладені вище обставини справи свідчать про те, що Лисецьким ліцеєм було використано всі можливості та вжито всіх залежних від нього заходів спрямованих на належне виконання своїх договірних зобов'язань, однак, беручи до уваги те, що відповідач належить до бюджетних установ та організацій, діяльність яких фінансується за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, в зв'язку з чим вчасність здіснення грошових зобов'язань не в повній мірі залежить від самого боржника, а здебільшого від розпорядника коштів, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає частковому задоволенню.
Згідно з ч. 1 ст. 123 ГПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Позивач, як судові витрати, визначив судовий збір у розмірі 3 063,16 грн.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Враховуючи часткове задоволення позову, судовий збір слід покласти на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст. 86, 123, 129, 232, 233, 236-238, 240-241 Господарського процесуального кодексу України, суд
позов задовольнити частково.
Стягнути з Лисецького ліцею Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області (вул. Січових Стрільців, 50, смт. Лисець, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, 77455, ідентифікаційний номер 20562734) на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Тисменицягаз» (вул. Вісконта, 3, м. Тисмениця, Івано-Франківська область, 77401, ідентифікаційний номер 20538865) заборгованість за несанкціонований відбір природного газу в розмірі 102 105 ( сто дві тисячі сто п'ять) грн. 02 коп. та 1 531 (одна тисяча п'ятсот тридцять одна) грн 58 коп. судового збору.
В решті позову відмовити.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Західного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 23.06.2021.
Суддя М. А. Шіляк