Ухвала від 11.06.2021 по справі 760/15365/21

Провадження №1-кс/760/5414/21

Справа 760/15365/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2021 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділу Солом'янського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Солом'янської окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, на підставі матеріалів досудового розслідування в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021100090000706 від 19.03.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.366 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

слідчий звернувся з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні та розпорядженні уповноважених осіб ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код НОМЕР_1 ), (юридична адреса: АДРЕСА_1 ).

Так, слідчим СВ Солом'янського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженню№12021100090000706 від 19.03.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, за фактом вчинення службовими особами,шляхом зловживання ними своїм службовим становищем неправомірних дій, пов'язаних із незаконним заволодінням коштами із державного бюджету, у великих розмірах.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до Солом'янського УП ГУ НП у м. Києві надійшли матеріали оперативних співробітників щодо виявлення факту впровадження групою невстановлених осіб протиправних фінансових механізмів з використанням реквізитів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »,направлених на незаконне переведення безготівкових грошових коштів у готівку, безпідставне формування податкового кредиту з податку на додану вартість для суб'єктів господарської діяльності сектору економіки, легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом та розкрадання державних/бюджетних коштів.

Так, проведеними оперативно-розшуковими заходами встановлено, що гр. України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєструвала на своє ім'я без мети здійснення господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( код НОМЕР_2 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( код НОМЕР_3 )

Крім того, встановлено, що ОСОБА_5 , здійснила реєстрацію зазначених підприємств на користь вказаної групи невстановлених осіб, які в подальшому використали реквізити товариства в протиправних фінансових механізмах.

Будучи допитаною у процесуальному статусі свідка ОСОБА_5 , повідомила, що будь-якого відношення до здійснення господарської діяльності вказаних вище двох підприємств, зокрема ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ) вона не має. Мети їх створення пояснити не може. Керівником товариств ніколи не була та не є, інформацією про відкриті банківські рахунки не володіє. Крім того, остання повідомила, що у вересні 2020 року,з метою отримання легкого заробітку, надала через своїх наглядно знайомих невідомій жінці на ім'я ОСОБА_6 свої особисті паспортні дані та ідентифікаційний номер платника податків, після чого, через певний проміжок часу особисто підписала ряд невідомих їй документів, які були надані їй невідомими особами. На запитання до свідка щодо здійснення господарських взаємовідносинах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ) з іншими суб'єктами господарської діяльності, зокрема, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »( код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » 9 код НОМЕР_10 ), ПП « ОСОБА_7 » (код НОМЕР_11 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ( код НОМЕР_12 ), ПП « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », (код НОМЕР_14 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ( код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_19 ), ФГ « ОСОБА_9 » ( код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » ( код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( код НОМЕР_6 ) та запевняє у тому, що договорів та угод з директорами вказаних вище юридичних осіб не підписувала та не знайома.

Також в ході проведення оперативно-розшукових заходів встановлено, що протягом 2020-2021 років, вказаними підприємствами на регулярній основі здійснюється митне оформлення вантажів товарі широкого вжитку (одягу, взуття, тканини, сантехніка, ручний інструмент, автозапчастини, тощо) в режимі «Імпорт». Товари, які було випущено у вільний обіг на митній території України оформлено без здійснення належного митного контролю та проведення реальних митних формальностей за митними деклараціями та товаро - супровідними документами, які містять неправдиві відомості щодо числових значень митної вартості, коду згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, опису товару, торгівельної марки, виробництва, виробника, країни походження, маси нетто/брутто та ін.

Оформлені у митному відношенні вантажі реалізовувались на території України за «готівкові гроші» за реальною вартістю замовникам, поза межами податкового контролю без відображення відповідних відомостей у податковій та бухгалтерській звітності.

Одночасно, з метою уникнення інтересу до діяльності протиправної схеми з боку представників контролюючих та правоохоронних органів, членами протиправного фінансового механізму в податковій звітності відображається фіктивний продаж ТМЦ та відповідне формування податкового кредиту ( за матеріальну винагороду 2-5% від загальної суми зареєстрованих пн) в адресу підприємств транзитно - конвертаційної групи, які фактично оформлені на підставних осіб та мають окремі ознаки фіктивності.

Також встановлено основних клієнтів - замовників протиправних фінансових послуг, зокрема: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »( код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » 9 код НОМЕР_10 ), ПП « ОСОБА_7 » (код НОМЕР_11 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ( код НОМЕР_12 ), ПП « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », (код НОМЕР_14 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ( код НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_19 ), ФГ « ОСОБА_9 »

( код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » ( код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( код НОМЕР_6 ) Дані операції можуть свідчити про зниження об'єкту оподаткування та несплати податків по ланцюгу постачання, у зв'язку із чим вказані дії призводять до втрат дохідної частини Державного бюджету України та дають змогу мінімізації податкових зобов'язань для СГД реального сектору економіки, а кошти які б необхідні було сплатити в якості податків привласнюються організаторами злочинного угрупування.

Слідчий подав до суду заяву в якій зазначає, що подане ним клопотання підтримує, з підстав зазначених у клопотанні та просив його задовольнити, провівши судове засідання у його відсутність.

Суд визнав за можливе провести розгляд даного клопотання у відсутність слідчого/прокурора та без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки було доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Згідно з ч.4 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст.ст. 131, 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Враховуючи що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з урахуванням вказаних обставин і визначенням обсягу і меж тимчасового доступу до речей.

За викладеним, керуючись ст. ст. 159, 160, 162-164 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

клопотання - задовольнити.

Надати слідчим групи слідчих та прокурорам групи прокурорів та/або оперативним працівникам на підставі доручення в порядку ст. 40 КПК України, дозвіл на проведення тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні та розпорядженні уповноважених осіб ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код НОМЕР_1 ), (юридична адреса: АДРЕСА_1 ), зокрема документів щодо підтвердження здійснення господарських взаємовідносин ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_23 "( код НОМЕР_24 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_3 ) із ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код НОМЕР_1 ), а саме: оригіналів укладених договорів із усіма наявними до них додатками, специфікаціями, сертифікатів якості та відповідності на товар/послуги (тощо), товарно-транспортних накладних, актів звіряння взаєморозрахунків, видаткових накладних, податкових, актів приймання-передачі, платіжних доручень, рахунків-фактур, товарно-транспортних накладних, інвойсів, довідок про дебіторсько-кредиторську заборгованість, паспортів на поставлені товари сертифікатів відповідності, сертифікатів якості, ліцензій), актів виконаних робіт, та інших наявних документів по зазначеній діяльності, а також документів у завірених копіях, зокрема, статуту товариства, штатного розпису, наказу про призначення директора (-ів) товариства з моменту створення по 07.06.2021 включно, договорів оренди/свідоцтва про право власності на приміщення, в яких товариство здійснює господарську діяльність, ліцензії/дозволів з додатками, які видані Товариству та які дійсні станом на 07.06.2021, а також документи, що стали підставою для їх видачі, із можливістю їх огляду та вилучення оригіналів та копій вказаних вище документів.

У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1