Справа № 690/209/21 Провадження № 3/710/550/21
23.06.2021 м. Шпола
Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Стецівка, Шполянського району, Черкаської області, мешканця та зареєстрованого АДРЕСА_1 , депутата Стецівської сільської ради (на момент вчинення), паспорт серії НОМЕР_1 виданий 25.02.1999 Звенигородським РВ УМВС України в Черкаській області, реєстраційний номер облікової картки платників податків - НОМЕР_2 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи депутатом Стецівської сільської ради Звенигородського району Черкаської області (на момент вчинення), та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє свою діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, зокрема декларація фактично була подана 09.04.2021, а граничний термін подачі 16.12.2020.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явився, вину визнав повністю, щиро розкаявся, вказав що не знав про необхідність подати декларацію, щорічні декларації подавав своєчасно.
Прокурор Шполянського відділу Звенигородської окружної прокуратури Руденко Р.М. в судове засідання з'явився, обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з такого.
Згідно з п.п. б, п.1, ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є в тому числі - депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Рішеннями Національного агентства №№ 2,3 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» та «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 надало відповідні роз'яснення щодо Закону, відповідно до яких, декларація суб'єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у п.п. «а» та «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.
Згідно з ч. 1 ст.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Згідно з протоколом №1 першої сесії Стецівської сільської ради сьомого скликання від 04.11.2015 більшістю голосів депутатами сільської ради обраний, з-поміж інших, і ОСОБА_2 (а.с. 31-32).
В ході розгляду справи встановлено, що відповідно рішення Ватутінської міської ради № 2-10/V-ІІІ від 17.12.2020 «Про початок реорганізації сільських рад шляхом приєднання до Ватутінської міської ради» розпочато процедуру реорганізації Чичиркозівської сільської ради (ЄДРПОУ 26490912) місце знаходження: с. Чичиркозівка, Звенигородського району Черкаської області; Юрківської сільскої ради (ЄДРПОУ 264909935), місце знаходження: с. Юрківка, Звенигородського району Черкаської області; Стецівської сільської ради (ЄДРПОУ 26490869), місце знаходження с. Стецівка, Звенигородського району Черкаської області.
Відповідно до п.2 вищевказаного рішення Ватутінська міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків Чичиркозівської, Юрківської, Стецівської сільських рад (а.с. 22-23).
Відповідно до підпункту 23 пункту 1 Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» № 807-ІХ від 17 липня 2020 року Створено у Черкаській області Звенигородський район (з адміністративним центром у місті Звенигородка) у складі територій Бужанської сільської, Ватутінської міської, Виноградської сільської, Вільшанської селищної, Водяницької сільської, Єрківської селищної, Звенигородської міської, Катеринопільської селищної, Лип'янської сільської, Лисянської селищної, Матусівської сільської, Мокрокалигірської сільської, Селищенської сільської, Стеблівської селищної, Тальнівської міської, Шевченківської сільської, Шполянської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Згідно з постановою № 33 від 06.11.2020 «Про встановлення результатів виборів депутатів до Ватутінської міської ради Звенигородського району Черкаської області обрано депутатів Ватутінської міської ради VIII скликання згідно з додатком з 26 депутатів міської ради, серед яких відсутній ОСОБА_1 , повноваження якого відповідно до законодавства припиняються з відкриттям першої сесії міської ради (а.с. 36-42).
Відповідно до протоколу першої сесії Ватутінської міської ради Черкаської
області вказана сесія відбулася 18.11.2020 (а.с. 43-46).
Таким чином, ОСОБА_1 припинив повноваження депутата Стецівської сільської ради 18.11.2020, а тому граничний термін подачі декларації перед звільненням є 16.12.2020.
Будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, ОСОБА_1 подав Е-декларацію особи, яка припиняє діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) 09.04.2021, що підтверджується роздруківкою з даних Єдиного Державного Реєстру Декларацій, отриманої з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції «https:public.nazk.gov.ua» (а.с.17-21).
Відповідно до листа Управління інформаційно - аналітичних систем та захисту інформації Національного агентства з питань запобігання корупції від 30.03.2021 № 71-03/18437/21, у зв'язку з проведенням адміністратором ІТС Реєстр ДП «УСС» технічних робіт, доступ до нього було обмежено 17.11.2020 з 20.00 до 22.00. Інших технічних несправностей в період часу за який потрібно було подати декларацію не зафіксовано (а.с.47-48).
В ході судового розгляду справи особою, яка притягується до адміністративної відповідальності не було надано належних та допустимих доказів неможливості своєчасного подання декларації по причині того, що не працював сервіс, чи з будь - яких інших причин, які б свідчили про неможливість вчасного подання декларації по причині проблем роботи порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб у повноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення.
Суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами зокрема, протоколом №167/2021 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, від 28.04.2021 відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172 -6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП (а.с.2-11), листом Національного агентства з питань запобігання корупції управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації (а.с.47-48), рапортом (а.с. 14-15), роздрукованою інформацією з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції з додатком (а.с. 17-21), постановою № 33 від 06.11.2020 «Про встановлення результатів виборів депутатів до Ватутінської міської ради Звенигородського району Черкаської області (а.с. 36-42), протоколом першої сесії Ватутінської міської ради Черкаської
області від 18.11.2020 (а.с. 43-46).
Відтак, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6КУпАП.
Обставини, що пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, суд визнає щире каяття.
Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.
Оцінюючи в сукупності дії, наслідки та ставлення ОСОБА_1 до вказаних дій, враховуючи, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, вперше, враховуючи також визнання ним своєї провини і розкаяння у вчиненні адміністративного правопорушення, похилий вік особи та те, що від вчинення даного адміністративного правопорушення не настало істотних негативних наслідків, суддя приходить до висновку про можливість застосування положень ст.22 КУпАП і необхідності звільнення його від адміністративної відповідальності в зв'язку з малозначністю вчиненого ним адміністративного правопорушення і обмежитися усним зауваженням.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Оскільки до ОСОБА_1 не застосовується адміністративне стягнення, суддя не стягує з нього судовий збір.
У відповідності до ст.ст. 22, 284 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням. При оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження по справі.
Керуючись ст.ст.2, 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції» .ст.172-6,283-285 КУпАП, суддя-
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.172-6 КУпАП за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
Провадження по справі про адміністративне правопорушення закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.
Суддя Н.П. Побережна