Справа №:700/291/21
Провадження №3/700/133/21
18 червня 2021 року смт.Лисянка
Суддя Лисянського районного суду Черкаської області Яценко Г.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Сектору поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП України в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого, за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З Сектору поліцейської діяльності №2 Звенигородського районного відділу поліції ГУНП України в Черкаській області до Лисянського районного суду Черкаської області 05.05.2021 року надійшли адміністративні матеріали, відносно ОСОБА_1 про скоєння ним дій, які за ч.1 ст.130 КУпАП України кваліфікуються, керування транспортними засобами особами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 26.04.2021 року серії ДПР18 №248554, ОСОБА_1 26.04.2021 року, о 20:00 год за адресою: пл.Миру, смт.Лисянка, Звенигородського району, Черкаської області керував транспортним засобом «Volkswagen Bora» д.н.з НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів). Від проходження медичного огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу, за допомогою приладу «Драгер» та проведення такого огляду у медичному закладі ОСОБА_1 відмовився у присутності двох свідків.Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 27.04.2021 року серії ДПР18 №398533, ОСОБА_1 27.04.2021 року, о 18:45 год за адресою: вул.Центральна, с.Кам'яний Брід, Звенигородського району, Черкаської області керував транспортним засобом «Volkswagen Bora» д.н.з НОМЕР_1 , у стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився за місцем зупинки транспортного засобу із застосуванням газоаналізотора «Аlcotest», у присутності двох свідків. Згідно тесту «Аlcotest» від 27.04.2021 року №2264 стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 становить 2.08 %. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9 а ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Своїми діями ОСОБА_1 , вчинив адміністративні правопорушення передбачені ч.1 ст.130 КУпАП, а саме: керування транспортними засобами особами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У відповідності до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справ, дані адміністративні справи необхідно об'єднати в одне провадження для одночасного розгляду.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю та розкаявся.
Розглянувши матеріали справ, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 повністю доведена та підтверджується матеріалами справ, а саме:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення від 26.04.2021 року серії ДПР18 №248554;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення від 27.04.2021 року серії ДПР18 №398533;
- даними письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 26.04.2021 року;
- даними письмових пояснень свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 від 27.04.2021 року;
- даними тесту «Аlcotest» від 27.04.2021 року №2264;
- даними акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів;
- даними відео матеріалів з боді камер інспекторів поліції;
- даними письмових пояснень ОСОБА_1 від 27.04.2021 року та пояснень наданими ОСОБА_1 у судовому засіданні.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Санкція частини першої статті 130 КУпАП за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, - тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тобто, законодавцем за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, встановлене безальтернативне адміністративне стягнення для водіїв у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з обов'язковим позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
У відповідності до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч.1 ст.2 КУпАП, законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України.
За загальними правилами, визначеними частиною першою статті 33 цього Кодексу, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до ст.245 КУпАП України, завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, повне, всебічне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Пунктом 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 11.06.2004 №11 «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст.276 Кодексу України про адміністративні правопорушення», де зазначено, що згідно зі ст.245 КУпАП суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення має своєчасно, всебічно, повно й об'єктивно з'ясувати обставини справи і вирішити її в точній відповідності із законом.
Відповідно до п.2.5 Правил Дорожнього Руху України, водій повинен до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).
ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності, підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно ст.17 КУпАП не встановлено, терміни притягнення до адміністративної відповідальності не закінчилися.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та для запобігання вчинення нових правопорушень як самим порушником, так і іншими особами.
Згідно ст.33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Пом'якшуючих обставин, визначених ст.34 КУпАП, та обтяжуючих обставин, визначених ст.35 КУпАП не встановлено.
Враховуючи обставини справи, ступінь суспільної небезпеки вчиненого, характеристику особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, відношення до скоєного правопорушення, майновий стан, з метою подальшого запобігання скоєння порушення в майбутньому, суд дійшов висновку що відносно ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 17000 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік, як такого, що буде достатнім для виправлення ОСОБА_1 .
Крім того, згідно ст.40-1 КпАП України, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.17, 23, 33, 35, 36, 124, 130, 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,
Справи про адміністративні правопорушення №700/291/21, провадження №3/700/133/21 та №700/292/21, провадження №3/700/134/21, відносно ОСОБА_1 за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення об'єднати в одне провадження.
Об'єднаній справі присвоїти №700/291/21 та провадження №3/700/133/21.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день винесення постанови становить 17000 грн (сімнадцять тисяч гривень), з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що на день винесення постанови становить 454 грн 00 коп (чотириста п'ятдесят чотири гривні 00 коп) у дохід держави.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення через Лисянський районний суд Черкаської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Г.М.Яценко