Справа № 954/579/21
Номер провадження 3/954/323/21
23 червня 2021 року суддя Нововоронцовського районного суду Херсонської області Каневський В.О. розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
На розгляд до Нововоронцовського районного суду Херсонської області від СПД №1 ВП №1 Бериславського РВП ГУНП в Херсонській області надійшли адміністративні матеріали, згідно з якими ОСОБА_1 , являючись особою стосовно якої 15.03.2021 року Нововоронцовським районним судом Херсонської області встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців, одним із обмежень якого є заборона виходу з місця проживання у літній час в період з 22 год 00 хв. до 06 год. 00 хв., у зимовий час в період з 21 год 00 хв. до 05 год. 00 хв., 01.06.2021 року о 00 год. 30 хв., 02.06.2021 року о 01 год. 40 хв., 03.06.2021 року о 00 год. 20 хв., 04.06.2021 року о 23 год. 45 хв., 05.06.2021 року о 23 год. 30 хв., 06.06.2021 року о 00 год. 40 хв., був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені судом. Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя вважає що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, не доведена з огляду на таке.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також, виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Склад адміністративного правопорушення складає: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт, суб'єктивна сторона.
Так, відповідно до ч. 2 ст. 187 КУпАП, відповідальність наступає у разі порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Тобто об'єктивна сторона правопорушення полягає у повторному вчиненні протягом року адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена відповідною статтею КУпАП та визначається за фактами винесених постанов у справах про адміністративні правопорушення, які набрали законної сили.
У той же час матеріали справи не містять належних доказів щодо притягнення ОСОБА_1 протягом року до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП, тому відсутня і повторність вчинення адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Зважаючи на викладене, провадження в справі підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Керуючись ст. 33, 40, 187, 221, 268, 280, 283, 284, 287, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження в справі стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.О. Каневський