Постанова від 09.06.2021 по справі 160/15590/20

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2021 року м. Дніпросправа № 160/15590/20

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого - судді Білак С.В. (доповідач), суддів: Олефіренко Н.А., Шальєвої В.А., секретар судового засідання - Солодкова К.А., за участю представника позивача - Воловик М.О., представника відповідача - Бірсан П.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання Третього апеляційного адміністративного суду у м. Дніпрі апеляційну скаргу Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2021 року (суддя у 1 інстанції Віхрова В.С.) в адміністративній справі №160/15590/20 за позовом Приватного акціонерного товариства «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0003144608 від 12.04.2018 року,-

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод» звернулося до суду з позовом до Східного міжрегіонального управління ДПС, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 12.04.2018 року №0003144608.

В обґрунтування позовних вимог зазначалося, що вся інформація щодо відправлення електронного звіту, а також спосіб його відправки, фіксуються в протоколі подій відповідного документа комп'ютерної програми “M.E.Doc”, дата та час відправлення, що фіксується “M.E.Doc” зазначається у вкладці “Очікується доставка”, підтвердженням успішного формування та відправки документа є наявність вкладки “Очікується доставка” та інформація, збережена в ній. Так, позивачем було своєчасно надіслані до контролюючого органу податкові накладні, що свідчить про виконання підприємством обов'язку про своєчасне складання таких накладних, їх підписання та направлення до податкового органу протягом встановлених Податковим кодексом України строків, а тому підстав для прийняття спірного податкового повідомлення-рішення не було.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2021 року адміністративний позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби від 12.04.2018 року №0003144608.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, скаржник подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволені позову.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначено, що відповідно до п.201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимого. Отже, на всіх етапах відповідальність щодо своєчасної реєстрації податкової накладної несу продавець товарів/послуг. Так перевіркою відповідача встановлено порушення останнім вимог п. 201.1 та п.201.10 ст.201 ПК України в частині граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15, 30, 60 і більше календарних днів. Відповідальність за вказані порушення передбачена у вигляді накладення штрафу у розмірі встановлених п.п. 1201-1 та 1201-2 ст.120 ПК України. З огляду на наведене, скаржник вважає, що податкове повідомлення-рішення №0003144608 від 12.04.2018 року прийнято з дотримання вимог чинного законодавства, є правомірним та не підлягає скасуванню.

В відзиві на апеляційну скаргу позивач просив залишити рішення суду першої інстанції без змін.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що Приватне акціонерне товариство “Дніпропетровський тепловозоремонтний завод” (код ЄДРПОУ 00659101) зареєстровано юридичною особою 04.05.2001 року, перебуває на обліку в Східному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків.

На підставі пункту 200.10 статті 200, в порядку статті 76 Податкового кодексу України відповідачем було проведено камеральну перевірку з питання несвоєчасної реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в єдиному реєстрі податкових накладних по Приватному акціонерному товариству “Дніпропетровський тепловозоремонтний завод”.

За результатами перевірки складено акт від 28.03.2018 року №158/28-10-46-08/00659101, яким встановлено порушення вимог п. 201.1 та п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних до 15 календарних днів із сумою ПДВ в розмірі 1116352,23 грн., із 16 до 30 календарних днів із сумою ПДВ в розмірі 1494970,40 грн., із 61 до 365 календарних днів із сумою ПДВ в розмірі 115270,40 грн.

На підставі акту перевірки від від 28.03.2018 року №158/28-10-46-08/00659101 Офісом великих платників податків Державної фіскальної служби сформовано податкове повідомлення-рішення віл 12.04.2018 року №0003144608, яким застосовано до позивача штраф у загальному розмірі 456737,46 грн. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних:

- на 15 та менше календарних днів на суму ПДВ 1116352,23 грн. застосовано штраф у розмірі 10% у сумі 111635,22 грн.;

- від 16 до 30 календарних днів на суму ПДВ 1494970,40 грн. застосовано штраф у розмірі 20% у сумі 298994,08 грн.;

- від 61 і більше календарних днів на суму ПДВ 115270,40 грн. застосовано штраф у розмірі 40% у сумі 46108,16 грн.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, колегія суддів виходить з наступного.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755- VІ (далі - ПК України).

Відповідно п.п. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) здійснюється відповідно до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі Порядок № 1246).

Відповідно до пп. а, б п. 185.1. ст.185 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно п.187.1. ст.187 Податкового кодексу України вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (п.188.1. ст.188 Податкового кодексу України).

Відповідно до норм пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків, зокрема, для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Згідно пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів, 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів, 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів, 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

У випадку встановлення факту вчинення платником податку порушення граничного терміну реєстрації податкових накладних контролюючий орган відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПК України (визначає підстави, порядок оформлення та вручення податкового повідомлення-рішення) та положень п. 2 розд. II Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 № 1204 (що зареєстрований в Міністерстві юстиції 22.01.2016 за № 124/28254), складає податкове повідомлення-рішення за формою Н - за порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 ПК України (додаток 13 до зазначеного Порядку).

Механізм внесення відомостей, що містяться уподатковій накладнійта/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних регламентовано Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010р. № 1246(далі - Порядок № 1246).

Пунктами 2, 3 Порядку № 1246 встановлено, що операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації. Операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Згідно з пунктом 4 Порядку № 1246 до Реєстру вносяться відомості щодо податкових накладних та/або розрахунків коригування, які прийняті до Реєстру та підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких у встановленому порядку прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України "Про електронний цифровий підпис", Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Пунктом 11 Порядку № 1246 встановлено, що після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.

Згідно з пунктом 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (п. 13 Порядку № 1246).

Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС (п. 14 Порядку № 1246).

У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття (п. 15 Порядку № 1246).

Системний правовий аналіз наведених правових норм дозволяє зробити висновок, що у будь-якому випадку контролюючий орган протягом операційного дня зобов'язаний надіслати платнику податку одну з квитанцій: або про прийняття податкової накладної, або про її неприйняття із зазначенням відповідних причин, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Аналогічний правовий висновок зроблено Верховним Судом у складі суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 17.04.2018 р. в справі №820/6330/16.

Отже після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем.

Крім того, строки, визначені для реєстрації податкових накладних, встановлені у календарних днях, при цьому право платника податку для реєстрації податкових накладних пов'язане виключно з операційним днем, який відповідно до Порядку № 1246 триває з 8-ї до 20-ї години. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Наведені нормативні положення дають підстави для висновку, що в процедурі внесення інформації (відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування) до ЄРПН є дві окремі стадії: 1) надання платником податку на додану вартість податкової накладної (розрахунку коригування); 2) прийняття/неприйняття податкової накладної (розрахунку коригування) та внесення відомостей щодо неї (нього) безпосередньо до ЄРПН. Перша із цих стадій залежить від платника податку на додану вартість і є результатом його дій, тоді як друга - це результат виконання роботи програмного забезпечення, що контролюється ДПС, та/або безпосередніх дій працівників ДПС, на яку (які) платник податку не має впливу.

Вищевикладене узгоджується з правовою позицією Верховного Суду викладеною в постанові від 03.04.2020р. у справі №160/5380/19, адміністративне провадження №К/9901/34753/19.

Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстнації, що у контексті пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України відповідальність платника податку на додану вартість за порушення граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу для реєстрації податкової накладної та /або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН, у вигляді накладення штрафу може застосовуватися в разі якщо платник податку не надав (не надіслав) податкову накладну (розрахунок коригування) ДПС у строк, встановлений цією статтею.

Вказана позиція також узгоджується з позицією Верховним Судом у постановах від 10 червня 2019 року у справі №802/1825/16-а та від 12 липня 2019 року у справі №0940/1600/18.

Так, з матеріалів справи слідує, що позивачем було направлено податкові накладні для реєстрації, що підтверджується відомостями з програми електронного документообігу “М.Е.Dос” “властивості документа”:

- податкова накладна від 29.12.2017 № 42 була надіслана позивачем до контролюючого органу 11.01.2018 року, “очікується доставка” - 11.01.2018 року, “очікується доставка” - 18.01.2018 року, “очікується доставка” - 19.01.2018 року, повідомлення - 19.01.2018 року, квитанція №1 - 19.01.2018 року;

- податкова накладна від 29.12.2017 № 52 була надіслана до контролюючого органу 10.01.2018, “очікується доставка” - 10.01.2018 року, повідомлення - 10.01.2018 року, прийнято - 10.01.2018року, “очікується доставка” - 18.01.2018 року, “очікується доставка” - 19.01.2018 року, повідомлення - 19.01.2018 року, квитанція №1 - 19.01.2018 року;

- податкова накладна від 28.12.2017 № 28 була надіслана до контролюючого органу 11.01.2018, “очікується доставка” - 11.01.2018 року, повідомлення - 11.01.2018 року, прийнято - 12.01.2018 року, “очікується доставка” - 18.01.2018 року, повідомлення - 19.01.2018 року, квитанція №1 - 19.01.2018 року;

- податкова накладна від 21.12.2017 № 33 була надіслана до контролюючого органу 10.01.2018, “очікується доставка” - 10.01.2018 року, повідомлення - 10.01.2018 року, прийнято - 10.01.2018 року, “очікується доставка” - 18.01.2018 року, повідомлення - 18.01.2018 року, квитанція №1 - 18.01.2018 року;

- податкова накладна від 29.12.2017 № 48 була надіслана до контролюючого органу 10.01.2018, “очікується доставка” - 10.01.2018 року, повідомлення - 10.01.2018 року, прийнято - 10.01.2018 року, “очікується доставка” - 30.01.2018 року, повідомлення - 31.01.2018 року, квитанція №1 - 31.01.2018 року;

- податкова накладна від 29.12.2017 № 51 була надіслана до контролюючого органу 10.01.2018, “очікується доставка” - 10.01.2018 року, повідомлення - 10.01.2018 року, прийнято - 10.01.2018 року, “очікується доставка” - 31.01.2018 року, повідомлення - 31.01.2018 року, квитанція №1 - 31.01.2018 року;

- податкова накладна від 29.12.2017 № 41 була надіслана до контролюючого органу 15.01.2018, “очікується доставка” - 15.01.2018 року, повідомлення - 15.01.2018 року, “очікується доставка” - 27.01.2018 року, повідомлення - 29.01.2018 року, квитанція №1 - 29.01.2018 року;

- податкова накладна від 21.12.2017 № 19 була надіслана до контролюючого органу 09.01.2018, “очікується доставка” - 09.01.2018 року, повідомлення - 09.01.2018 року, прийнято - 12.01.2018 року, “очікується доставка” - 31.01.2018 року, повідомлення - 31.01.2018 року, квитанція №1 - 31.01.2018 року;

- податкова накладна від 29.12.2017 № 44 була надіслана до контролюючого органу 10.01.2018, “очікується доставка” - 10.01.2018 року, повідомлення - 10.01.2018 року, прийнято - 10.01.2018 року, “очікується доставка” - 31.01.2018 року, повідомлення - 31.01.2018 року, квитанція №1 - 31.01.2018 року;

- податкова накладна від 29.12.2017 № 37 була надіслана до контролюючого органу 11.01.2018, “очікується доставка” - 11.01.2018 року, повідомлення - 11.01.2018 року, “очікується доставка” - 31.01.2018 року, повідомлення - 31.01.2018 року, квитанція №1 - 31.01.2018 року;

- податкова накладна від 26.12.2017 № 25 була надіслана до контролюючого органу 11.01.2018, “очікується доставка” - 11.01.2018 року, повідомлення - 11.01.2018 року, прийнято - 12.01.2018 року, “очікується доставка” - 27.01.2018 року, повідомлення - 29.01.2018 року, квитанція №1 - 29.01.2018 року;

- податкова накладна від 28.12.2017 № 26 була надіслана до контролюючого органу 16.01.2018, “очікується доставка” - 16.01.2018 року, повідомлення - 16.01.2018 року, “очікується доставка” - 27.01.2018 року, повідомлення - 29.01.2018 року, квитанція №1 - 29.01.2018 року;

- податкова накладна від 26.12.2017 № 24 була надіслана до контролюючого органу 11.01.2018, “очікується доставка” - 11.01.2018 року, повідомлення - 11.01.2018 року, прийнято - 12.01.2018 року, “очікується доставка” - 27.01.2018 року, повідомлення - 29.01.2018 року, квитанція №1 - 29.01.2018 року;

- податкова накладна від 29.12.2017 № 38 була надіслана до контролюючого органу 11.01.2018, “очікується доставка” - 11.01.2018 року, прийнято - 25.01.2018 року, “очікується доставка” - 27.01.2018 року, повідомлення - 29.01.2018 року, квитанція №1 - 29.01.2018 року;

- податкова накладна від 29.12.2017 № 36 була надіслана до контролюючого органу 11.01.2018, “очікується доставка” - 11.01.2018 року, повідомлення - 11.01.2018 року, прийнято - 11.01.2018 року, “очікується доставка” - 16.01.2018 року, очікується доставка” - 17.01.2018 року, повідомлення - 17.01.2018 року, квитанція №1 - 17.01.2018 року;

- податкова накладна від 29.12.2017 № 39 була надіслана до контролюючого органу 15.01.2018, “очікується доставка” - 15.01.2018 року, повідомлення - 15.01.2018 року, прийнято - 15.01.2018 року, “очікується доставка” - 16.01.2018 року, очікується доставка” - 17.01.2018 року, повідомлення - 17.01.2018 року, квитанція №1 - 17.01.2018 року;

- податкова накладна від 29.12.2017 № 40 була надіслана до контролюючого органу 15.01.2018, “очікується доставка” - 15.01.2018 року, повідомлення - 15.01.2018 року, прийнято - 15.01.2018 року, “очікується доставка” - 16.01.2018 року, очікується доставка” - 17.01.2018 року, повідомлення - 17.01.2018 року, квитанція №1 - 17.01.2018 року.

Відповідно витягів “Властивості документа” податкових накладних по всіх вищевказаних податкових накладних, підписи і печатки проставлялися 09.01.2018 року, 10.01.2018 року, 11.01.2018 року, 15.01.2018 року. У свою чергу, функція даного протоколу “Очікується доставка” свідчить про те, що податкові накладні відправлені, очікується доставка до податкового органу, про факт якої буде свідчити квитанція №1, яка надсилається платнику податків не пізніше наступного дня.

З огляду на наведене, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстнації, що надіславши вищевказані податкові накладні 09.01.2018 року, 10.01.2018 року, 11.01.2018 року, 15.01.2018 року, позивач своєчасно виконав свої зобов'язання, передбачені податковим законодавством з реєстрації вищевказаних податкових накладних.

Доводи скаржника, що на всіх етапах відповідальність щодо своєчасної реєстрації податкової накладної несу продавець товарів/послуг колегією суддів не приймаються, оскільки останні не ґрунтуються на приписах чинного законодавства.

При цьому, слід зазначити, що відповідачем не надано суду доказів несправності засобів телекомунікаційного зв'язку платника податків чи інших доказів на підтвердження наявності вини позивача у порушенні граничного строку направлення на реєстрацію податкових накладних.

Крім того, у порушення вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України контролюючим органом не надіслані позивачу протягом операційного дня направлення податкових накладних квитанцій в електронному вигляді у текстовому форматі про прийняття зазначених податкових накладних або про їх неприйняття із зазначенням відповідних причин, або зупинення реєстрації податкових накладних, з незалежних від позивача причин, тобто з причин, які не залежали від його волі.

Наведені вище обставини виключать відповідальність позивача щодо несвоєчасної реєстрації вищевказаних податкових наклданих, оскільки платником податів вчинені всі передбачені дії для їх своєчасної реєстрації.

З урахуванням викладеного суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що судом першої інстанції повно з'ясовані обставин, що мають значення для справи, висновки, викладені у рішенні суду першої інстанції, відповідають обставинам справи, судом першої інстанції правильно застосовано норми матеріального права та норми процесуального права, а тому відсутні підстави для скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нового рішення.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильності прийнятого судом першої інстанції судового рішення та такі доводи є аналогічними що і в відзиву на адміністративний позов, які в свою чергу були відхилені судом першої інстанції, з чим погоджується суд апеляційної інстанції.

Керуючись статтями 242, 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2021 року - залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2021 року - залишити без змін.

Вступна та резолютивна частини постанови складені в нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 09.06.2021 року, в повному обсязі постанова складена відповідно до ст. 243 КАС України.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом 30 днів з дня складання повної постанови у випадках, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Головуючий - суддя С.В. Білак

суддя Н.А. Олефіренко

суддя В.А. Шальєва