1/1953
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про повернення позовної заяви
22 червня 2021 року м. Київ № 640/16746/21
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючої судді Клочкової Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом
ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві
про визнання протиправними дій та зобов'язати вчинити певні дії
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач), адреса: АДРЕСА_1 , в/ч до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (надалі - відповідач), адреса: 04053, м. Київ, вулиця Бульварно-Кудрявська, буд. 16, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 42098368), щодо відмови ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) перерахувати та виплатити пенсію в розмірі 68% грошового забезпечення на підставі довідки Військової частини НОМЕР_2 від 27 жовтня 2020 року № 222/4/164/239/675, яка включає в себе наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад - 5 640,00 грн.; оклад за військовим званням - 1 410,00 грн.; надбавка за вислугу років (50%) - 3 525,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби (80%) - 8 460,00 грн.; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%) -846,00 грн.; премія (35%) - 1 974,00 грн., та щодо не проведення з 01 січня 2018 року виплати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) 100% від суми підвищення пенсії, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704-2017-п, після скасування п. 2 постанови КМУ 103;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (ЄДРПОУ 42098368) перерахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсію в розмірі 68% від суми грошового забезпечення на підставі довідки Військової частини НОМЕР_2 від 27 жовтня 2020 року № 222/4/164/239/675, яка включає в себе наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад - 5 640,00 грн.; оклад за військовим званням - 1 410,00 грн.; надбавка за вислугу років (50%) - 3 525,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби (80%) - 8 460,00 грн.; надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%) - 846,00 грн.; премія (35%) - 1 974,00 грн., з урахуванням проведених раніше виплат, починаючи з 01 квітня 2019 року, та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) з 01 січня 2018 року 100% від суми підвищення пенсії, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, передбачених Постановою КМУ № 704-2017-п та відповідно до вимог статті 43 Закону України № 2262-ХІІ, з урахуванням різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої з 01 січня 2018 року та місячним розміром пенсії, отриманої Позивачем за період з 01 січня 2018 року.
Перевіривши наявні в матеріалах справи документи, аргументи та докази, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до підпунктів 2, 3 та 6 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Згідно з частиною 1 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Між тим, виходячи з аналізу змісту позовної заяви вбачається, що позовні вимоги до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, щодо відмови ОСОБА_1 перерахувати та виплатити пенсію в розмірі 68% грошового забезпечення на підставі довідки Військової частини НОМЕР_2 від 27 жовтня 2020 року № 222/4/164/239/675 жодним чином не пов'язані із вимогами, які стосуються визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не проведення з 01 січня 2018 року виплати ОСОБА_1 100% від суми підвищення пенсії, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704-2017-п, після скасування п. 2 постанови КМУ 103.
В першому випадку позивач просить визнати протиправними дії та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати та виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсію в розмірі 68% від суми грошового забезпечення на підставі довідки Військової частини НОМЕР_2 від 27 жовтня 2020 року № 222/4/164/239/675, починаючи з 01 квітня 2019 року, в другій частині вимог інший предмет щодо визнання протиправними дій по не проведення з 01 січня 2018 року виплати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) 100% від суми підвищення пенсії, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року № 704-2017-п, після скасування п. 2 постанови КМУ 103 та зобов'язання виплатити 01.01.2018 100% від суми підвищення пенсії.
Тобто, обставини, заявлені у позовній заяві зачіпають різні періоди та різні підстави для перерахунку пенсії, що в свою чергу повинні розглядатись у різних провадженнях, оскільки вказані питання не є між собою пов'язані. Предметом позову є об'єднані вимоги, які мають самостійні обсяги доказування та підтверджуються різними доказами.
Як вже було зазначено судом вище, згідно з частиною 1 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України в одній позовній заяві може бути об'єднано декілька вимог, пов'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги
Похідною вимогою в розумінні пункту 23 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).
Щодо пов'язаності вимог підставами виникнення і поданими доказами, слід враховувати, що у відповідності до частини другої статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
З аналізу заявлених позивачем позовних вимог вбачається, що об'єднані позивачем в одній позовній заяві вимоги, не є основними та похідними позовними вимогами.
Відтак, позивачем подано позов із порушення правил об'єднання позовних вимог.
У взаємозв'язку з наведеним слід зазначити, що відповідно до пункту 6 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об'єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).
Однак, суд зазначає, що у даному випадку, позивачем порушено правила частини 1 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, виходячи з наведеного та відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, виключається можливість об'єднання таких вимог в одній позовній заяві, у зв'язку з чим суд приходить до висновку про повернення позовної заяви на підставі пункту 6 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Натомість, суд зазначає, що позивач не позбавлений права звернутись з окремими позовами до відповідачів.
Керуючись пунктом 6 частини 4 статті 169, статтями 171, 172, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позовну заяву ОСОБА_1 повернути.
2. Ухвалу про повернення позовної заяви разом з позовною заявою і доданими до неї документами надіслати позивачу.
3. Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Клочкова