справа № 380/2612/21
10 червня 2021 року м. Львів
16 год. 17 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Гулкевича В.О., представника позивачів Завади Т.Р., представників відповідача Доброва О.І., Пінчука О.І. розглянув у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Тенерифо», Підприємства об'єднання громадян «Заграва» до Київської митниці Держмитслужби про визнання протиправними та скасування рішень про коригування митної вартості -
Товариство з обмеженою відповідальністю «Тенерифо» (далі - ТзОВ «Тенерифо»), Підприємство об'єднання громадян «Заграва» (далі - ПОГ «Заграва») (далі - позивачі) звернулися з позовною заявою до Київської митниці Державної митної служби (далі - відповідач), в якій просять визнати протиправними та скасувати:
- рішення про коригування митної вартості UA 100000/2020/100159/2 від 27.08.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710005/2 від 08.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710006/2 від 10.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710007/2 від 11.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710008/2 від 15.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710011/2 від 21.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710012/2 від 21.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710013/2 від 25.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710018/2 від 05.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710025/2 від 13.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710024/2 від 13.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710016/2 від 30.09.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710017/2 від 02.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710019/2 від 06.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710020/2 від 06.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710021/2 від 06.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710026/2 від 13.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710023/2 від 13.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710028/2 від 15.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710029/2 від 19.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710030/2 від 22.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710034/2 від 28.10.2020;
- рішення про коригування митної вартості UA 100340/2020/710035/2 від 29.10.2020.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачем за результатами перевірки поданих позивачем митних декларацій прийнято оскаржувані рішення про коригування митної вартості товарів та картки відмови у прийнятті митних декларацій, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, якими митну вартість товарів визначено за резервним методом. Позивачі вважають такі рішення необґрунтованими та такими, що суперечить нормам чинного законодавства, оскільки, на їх думку, надані до митного органу документи на підтвердження вартості товарів не містять розбіжностей щодо кількості, найменування, якості та ціни задекларованих товарів. Окрім цього, зазначено, що в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості не визначено, яких саме документів, визначених положеннями ч. 2 ст. 53 Митного кодексу України, позивачами не надано. Наведені в оскаржених рішеннях про коригування митної вартості причини неможливості визнання задекларованої вартості товару вважають формальними. На думку позивачів, такі рішення відповідача порушують права позивачів, відтак вони звернулися до суду із цим позовом.
Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому посилається на те, що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 53 Митного кодексу України (далі - МК України) декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов'язані подавати митному органу достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що підлягають обчисленню. Зважаючи на те, що у митного органу виник обґрунтований сумнів правильності визначення декларантом митної вартості товару, це стало підставою для витребування додаткових документів за ч. 3 ст. 53 МК України, як того вимагають положення законодавства з питань митної справи та стала судова практика. При коригуванні митної вартості митний орган використовував 6-ий резервний метод. Разом з цим, ст. 64 МК України, яка регулює застосування резервного методу, не вимагає від органів доходів і зборів наводити додаткові пояснення щодо обсягу партії чи умов поставки та таке інше. Частиною другою цієї статті передбачено лише те, що митна вартість, визначена за резервним методом, повинна ґрунтуватися на раніше визнаних (визначених) органом доходів і зборів митних вартостях. Тобто при застосуванні резервного методу допускається порівняння цін на товари різних виробників та продавців товару, навіть з різних країн походження товару. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою від 03.03.2021 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою суду від 31.03.2021 у задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви в адміністративній справі без розгляду відмовлено.
Ухвалою суду від 16.04.2021 клопотання представника відповідача про продовження строку для надання відзиву на позовну заяву задоволено; продовжено Київській митниці Держмитслужби процесуальний строк для подання відзиву на позовну заяву та продовжено строк розгляду справи.
Ухвалою від 17.05.2021 суд перейшов зі спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 27.05.2021 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Ухвалою суду від 01.06.2021 задоволено клопотання відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
У судовому засіданні представник позивачів позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві та відповіді на відзив. Надав аналогічні усні пояснення, просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача проти заявлених позовних вимог заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву. Надав аналогічні усні пояснення, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Суд заслухав вступне слово представників сторін, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, та встановив таке.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Тенерифо» (код за ЄДРПОУ 42872826) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі підприємств, фізичних осіб підприємців та громадських формувань 07.03.2019, номер запису 14151020000046722. Основним видом діяльності позивача за даними ЄДР є оптова торгівля одягом і взуттям.
Підприємство об'єднання громадян «Заграва» (код за ЄДРПОУ 42876878) зареєстровано в Єдиному державному реєстрі підприємств, фізичних осіб підприємців та громадських формувань 11.03.2019, номер запису 10661020000015748. Основним видом діяльності позивача за даними ЄДР є оптова торгівля одягом і взуттям.
ТзОВ «Тенерифо» та Компанією SRS Companu B.V. (Нідерланди) укладено контракт № TF.SRS від 13.12.2019 та додаткову угоду № 1 від 29.05.2020. За умовами цього контракту та відповідного додатку до нього Продавець продає, а Покупець в інтересах Підприємства об'єднання громадян «Заграва» купляє одяг, взуття, речі, що були в користуванні згідно з Інвойсом.
Згідно з умовами договору комісії № ЗАГ-ТЕН-1 від 18.05.2020 Комісіонер (ТзОВ «Тенерифо») зобов'язується за дорученням Комітента (ПОГ «Заграва») здійснювати від свого імені та за рахунок Комітента за обумовлену цим Договором винагороду такі дії:
- придбання у нерезидентів України вживаних одягу, взуття, речей (далі - Товар). Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного Товару визначаються в Додатках до цього Договору (в подальшому - Додатки), які є його невід'ємною частиною;
- укладає імпортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу Товару (далі - Контракти) з нерезидентами України (далі - Продавці). Істотні умови Контрактів, а саме: асортимент, кількість, якість і максимальна ціна купівлі Товару, умови (базиси) поставки, а також інші умови та вказівки Комітента обумовлюються Сторонами в Додатках до цього Договору, які є його невід'ємною частиною;
- збереження та транспортування Товару відповідно до базису поставки за Контрактом;
- укладає необхідні договори митного оформлення Товару при отриманні та за необхідності може виконувати всі необхідні митні платежі.
На виконання контракту № TF.SRS від 13.12.2019 та договору комісії № ЗАГ-ТЕН-1 від 18.05.2020 ТзОВ «Тенерифо» до митного оформлення подано митну декларацію ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/519836 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 296 751,39 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 47049,85 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 18092,00 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR).
Товариством з обмеженою відповідальністю «Тенерифо» (далі - ТзОВ «Тенерифо») (код за ЄДРПОУ 42872826) та Компанією RETAILCLOT Sp.z o.o. (Польща) укладено контракт № TF.RE.3 від 16.10.2019 та додаткову угоду № 1 від 18.05.2020. За умовами цього контракту та відповідного додатку до нього Продавець продає, а Покупець в інтересах Підприємства об'єднання громадян «Заграва» купляє одяг, взуття, речі, що були в користування згідно з Інвойсом.
Згідно з умовами договору комісії № ЗАГ-ТЕН-1 від 18.05.2020 Комісіонер (ТзОВ «Тенерифо») зобов'язується за дорученням Комітента (ПОГ «Заграва») здійснювати від свого імені та за рахунок Комітента за обумовлену цим Договором винагороду такі дії:
- придбання у нерезидентів України вживаних одягу, взуття, речей (далі - Товар). Асортимент, кількість, ціна та інші характеристики зазначеного Товару визначаються в Додатках до цього Договору (в подальшому - Додатки), які є його невід'ємною частиною;
- укладає імпортні зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу Товару (далі - Контракти) з нерезидентами України (далі - Продавці). Істотні умови Контрактів, а саме: асортимент, кількість, якість і максимальна ціна купівлі Товару, умови (базиси) поставки, а також інші умови та вказівки Комітента обумовлюються Сторонами в Додатках до цього Договору, які є його невід'ємною частиною;
- збереження та транспортування Товару відповідно до базису поставки за Контрактом;
- укладає необхідні договори митного оформлення Товару при отриманні та за необхідності може виконувати всі необхідні митні платежі.
На виконання контракту № TF.RE.3 від 16.10.2019 та договору комісії № ЗАГ-ТЕН-1 від 18.05.2020 ТзОВ «Тенерифо» до митного оформлення подано такі митні декларації:
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520102 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 269413,24 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 8694,62 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 14172,24 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520175 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 293225,10 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 46491,57 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 17888,05 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520208 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 277058,40 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 43928,16 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 16896,79 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520307 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 261465,44 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 41462,75 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 15947,21 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520427 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 288185,68 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 45685,14 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 17567,13 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520426 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 333517,36 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 5301,95 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520579 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 275177,09 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 43637,12 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 16788,87 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520765 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 242515,10 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 38448,89 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 14 788, 09 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521002 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 17811,45 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 46295,65 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 292068,98 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520999 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 262257,87 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 41577,73 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 15 991, 44 грн (задекларована вартість за одиницю 0,53 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520683 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 336851,80 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 13119,84 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6815,03 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520726 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 345566,77 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 11548,22 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6 562, 32 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520800 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 339607,07 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 14238,33 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6613,93 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520801 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 339790,79 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 14146,47 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6522,07 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/520823 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 341481,01 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 14422,05 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6393,47 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521000 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 337307,09 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 15036,25 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6326,23 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521001 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 336408,58 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 13752,67 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6307,89 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521046 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 341707,34 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 13591,15 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6520,08 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR)
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521119 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 341318,47 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 14286,47 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6319,02 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521236 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 341456,59 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 13739,41 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6639,18 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521447 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 349663,89 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 14396,30 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6183,02 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR);
- ВМД ІМ 40 №UA100340/2020/521495 за кодами товарів 6309000020 «Одяг і додаткові речі до одягу та їх частини, вживані, ступінь зносу до 28%, призначені для подальшого використання, невідсортовані, без індивідуально упаковки, продезинфіковані та поставляються у мішках: вживаний чоловічий та жіночий одяг в асортименті, вживані додаткові речі до одягу. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 338321,55 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR); за кодом 6309000010 «взуття, що було у користуванні, для подальшого використання, зимове, весняно-осіннє та літнє. Ступінь зношення не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU», задекларована митна вартість 15024,30 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR). за кодом 6309000090 «Текстиль, що був у користуванні, для подальшого використання. Ступінь зношеності не перевищує 28%. Виробник: немає даних. Торгівельна марка: немає даних. Країна виробник: EU» задекларована митна вартість 6504,42 грн (задекларована вартість за одиницю 0,55 EUR).
Митна вартість товару визначена за ціною договору щодо товарів, які імпортуються (вартість операції), тобто за основним методом визначення митної вартості товарів.
Для підтвердження митної вартості товару одночасно з митними деклараціями декларантом подано документи, відповідно до переліку, визначеного у статті 53 Митного кодексу України.
Не погоджуючись із митною вартістю, зазначеною у поданих до митного оформлення ВМД, Київською митницею Держмитслужби прийнято рішення про коригування митної вартості товарів: UA 100000/2020/100159/2 від 27.08.2020; UA 100340/2020/710005/2 від 08.09.2020; UA 100340/2020/710006/2 від 10.09.2020; UA 100340/2020/710007/2 від 11.09.2020; UA 100340/2020/710008/2 від 15.09.2020; UA 100340/2020/710011 від 21.09.2020; UA 100340/2020/710012 від 21.09.2020; UA 100340/2020/710013 від 25.09.2020; UA 100340/2020/710018 від 05.10.2020; UA 100340/2020/710025 від 13.10.2020; UA 100340/2020/710024 від 13.10.2020; UA 100340/2020/710016 від 30.09.2020; UA 100340/2020/710017 від 02.10.2020; UA 100340/2020/710019 від 06.10.2020; UA 100340/2020/710021 від 06.10.2020; UA 100340/2020/710026 від 13.10.2020; UA 100340/2020/710023 від 13.10.2020; UA 100340/2020/710028 від 15.10.2020; UA 100340/2020/710029 від 19.10.2020; UA 100340/2020/710030 від 22.10.2020; UA 100340/2020/710034 від 28.10.2020; UA 100340/2020/710035 від 29.10.2020.
Підставами для прийняття оскаржуваних рішень про коригування митної вартості відповідач вказав таке.
У рішенні UA 100000/2020/100159/2 від 27.08.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.SRS від 13.12.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 20383 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 16714 кг, вага взуття - 2650 кг, інший текстиль - 1019 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- в графі 4 транспортного документу CMR зазначено місце завантаження Польща, країна відправлення Нідерланди. Документи щодо маршруту перевезення або відомості щодо включення у вартість товару перевезення від місця завантаження до місця відправки також не були надані.
У рішенні UA 100340/2020/710005/2 від 08.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 16808,1 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 15493,1 кг, вага взуття - 500 кг, інший текстиль - 815 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування відсутні.
У рішенні UA 100340/2020/710006/2 від 10.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 20951 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 16884 кг, вага взуття - 2677 кг, інший текстиль - 1030 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування відсутні.
У рішенні UA 100340/2020/710007/2 від 11.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 19337 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 15856 кг, вага взуття - 2514 кг, інший текстиль - 967 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710008/2 від 15.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 18096,10 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 14838,1 кг, вага взуття - 2353 кг, інший текстиль - 905 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710011/2 від 21.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 19885,4 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 16306 кг, вага взуття - 2585 кг, інший текстиль - 994 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710012/2 від 21.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані.
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 19 171, 4 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 18 871, 4 кг, вага взуття - 300 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо до митного оформлення не надавались.
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710013/2 від 25.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 19250 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 15784 кг, вага взуття - 2503 кг, інший текстиль - 963 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710018/2 від 05.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 16791,52 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 13768,96 кг, вага взуття - 2182,96 кг, інший текстиль - 839,6 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710025/2 від 13.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 20157 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 1008 кг, вага взуття - 2620 кг, інший текстиль - 16529 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710024/2 від 13.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- згідно даних, наведених у зовнішньоекономічному інвойсі, товар являє собою зношений одяг та інші речі, що використовувались у кількості 19640 кг за ціною 0,55 євро/кг. У цей час згідно даних, наведених у графі 31 МД, вага одягу становить 18471,0 кг, вага взуття - 823 кг, інший текстиль - 346 кг. Документів, що підтверджують дані, що зазначені у митній декларації щодо 3 (трьох) товарів і їх ваги та їх розподілу вартості окремо, до митного оформлення не надавались;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710016/2 від 30.09.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.RE.3 від 16.10.2019, в якому в пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що оплата за товар може бути у вигляді як повної чи часткової передоплати на підставі інвойсів. Відомості або документи, щодо здійснення оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710017/2 від 02.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначено в інвойсі. Також в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710019/2 від 06.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 154/10/2020UА від 01.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710020/2 від 06.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 157/10/2020UА від 02.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710021/2 від 06.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 155/10/2020UА від 01.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710026/2 від 13.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 158/10/2020UА від 08.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710023/2 від 13.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 159/10/2020UА від 08.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710028/2 від 15.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 162/10/2020UА від 09.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710029/2 від 19.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 163/10/2020UА від 14.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710030/2 від 22.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 165/10/2020UА від 19.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710034/2 від 28.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 170/10/2020UА від 26.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
У рішенні UA 100340/2020/710035/2 від 29.10.2020:
- згідно статті 264 МКУ, статті 335 МКУ, частини 2 статті 53 МКУ подано документ - зовнішньоекономічний договір № TF.EВ.1 від 16.10.2019, в якому в пункті 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Разом з тим подано до ЕМД подано інвойс № 171/10/2020UА від 26.10.2020 із зазначенням вартості товару в EUR;
- в пункті 5.1 вказано, що валютою платежу є - EUR. В пункті 5.2. Розділу 5 передбачено, що розрахунки за товар здійснюються у формі передоплати на підставі виставленого інвойсу. Відомості або документи, щодо здійснення повної або часткової оплати не були надані;
- відомості щодо наявності або відсутності страхування не надані.
Таким чином, Київською митницею встановлено, що декларантом не надано інформації щодо складових митної вартості, необхідних для її обчисленні, що суперечить положенням статті 52 МК України.
Зважаючи на викладене, відповідно до ч. 3 ст. 53 Митного кодексу України декларанту було повідомлено, що він за власним бажанням може подати додаткові наявні у нього документи для підтвердження заявленої ним митної вартості товару.
Декларант відмовився від надання додаткових документів, про що направив відповідне повідомлення з прохання винести рішення про коригування митної вартості.
Відповідно до частини 5 статті 55 МК України проведено процедуру консультацій між органом доходів і зборів та декларантом з метою обґрунтованого вибору підстав для визначення митної вартості товарів на підставі інформації, яка наявна в органі доходів і зборів.
При коригуванні митної вартості митний орган використовував 6-ий резервний метод. При цьому у своєму відзиві зазначає про те, що стаття 64 МК України, яка регулює застосування резервного методу, не вимагає від органів доходів і зборів наводити додаткові пояснення щодо обсягу партії чи умов поставки та таке інше. Частина друга цієї статті передбачає лише те, що митна вартість визначена за резервним методом, повинна ґрунтуватися на раніше визнаних (визначених) органом доходів і зборів митних вартостях. Тобто, при застосуванні резервного методу допускається порівняння цін на товари різних виробників та продавців товару, навіть з різних країн походження товару. Джерелом інформації для розрахунку митної вартості слугувала МД UA209140/2020/74678 від 19.08.2020.
Разом з рішеннями про коригування митної вартості відповідачем складені картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
Не погоджуючись із здійсненим коригуванням митної вартості декларантом здійснено випуск у вільний обіг товарів на підставі положення ч. 7 ст. 55 Митного кодексу України за ВМД ІМ 40 № UA100340/2020/521499, згідно з якою сплачено грошову заставу грошових коштів відповідно до розрахованої митним органом митної вартості і додатково нараховано 121278,38 грн митних платежів (5,3% ввізне мито на загальну суму 24384,50 грн, 20% ПДВ на загальну суму 96893,88 грн).
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач з вказаними рішеннями про коригування митної вартості товарів не погоджується, вважає їх протиправними та такими, що суперечать поданим декларантом документам та нормам чинного законодавства, а тому звернувся до суду з цим позовом до суду.
Вказані обставини та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.
При вирішені спору по суті суд керується таким.
Засади державної митної справи, в тому числі процедури митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, умови та порядок справляння митних платежів, визначено Митним кодексом України № 4495-VІ від 13.03.2012 (далі - МК України).
Положеннями ст. 49 МК України передбачено, що митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 51 МК України митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм цього Кодексу.
За змістом ч. 2 ст. 52 МК України декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов'язані: 1) заявляти митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з органом доходів і зборів; 2) подавати органу доходів і зборів достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об'єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню; 3) нести всі додаткові витрати, пов'язані з коригуванням митної вартості або наданням органу доходів і зборів додаткової інформації.
Положеннями ст. 53 МК України визначено перелік документів, які подаються декларантом для підтвердження заявленої митної вартості.
У випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає органу доходів і зборів документи, які підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення (ч. 1 ст. 53 МК України).
Згідно з ч. 2 ст. 53 МК України документами, які підтверджують митну вартість товарів, є: 1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п'ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості; 2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності; 3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об'єктом купівлі-продажу); 4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; 5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; 6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; 7) ліцензія на імпорт товару, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню; 8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 53 МК України у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов'язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) додаткові документи: 1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов'язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається; 2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом); 3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов'язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту); 4) виписку з бухгалтерської документації; 5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів; 6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; 7) копію митної декларації країни відправлення; 8) висновки про якісні та вартісній характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.
Відповідно до ст. 54 МК України контроль правильності визначення митної вартості товарів здійснюється органом доходів і зборів під час проведення митного контролю і митного оформлення шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості. Контроль правильності визначення митної вартості товарів за основним методом - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту (вартість операції), здійснюється органом доходів і зборів шляхом перевірки розрахунку, здійсненого декларантом, за відсутності застережень щодо застосування цього методу, визначених у ч.1 ст.58 цього Кодексу.
Частиною першою статті 55 МК України визначено, що рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається органом доходів і зборів у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо органом доходів і зборів у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів.
Відповідно до статті 55 МК України наказом Міністерства фінансів України № 598 від 24.05.2012 серед іншого затверджено Правила заповнення рішення про коригування митної вартості товарів. В пункті 2.1 цих Правил у розділі заповнення графи 33 «Обставини прийняття Рішення та джерела інформації, що використовувалися митним органом для визначення митної вартості» зазначено, що у графі також вказується про проведення процедури консультацій між митним органом та декларантом з метою обґрунтованого вибору методів визначення митної вартості товарів відповідно до вимог статей 59-61 МК України. Результати проведеної консультації, а також причини, через які не можуть бути застосовані методи визначення митної вартості товарів за ціною договору щодо ідентичних, подібних (аналогічних) товарів (наприклад, відсутня інформація щодо вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів), фіксуються у графі. Посилання на використання цінової бази Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби у Рішенні допускається тільки при визначенні митної вартості відповідно до положень статей 59, 60 та 64 МК України з обов'язковим зазначенням номера та дати митної декларації, яка була взята за основу для визначення митної вартості оцінюваних товарів, з поясненнями щодо зроблених коригувань на обсяг партії ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, умов поставки, комерційних умов тощо. У випадку визначення митної вартості оцінюваних товарів із застосуванням резервного методу (стаття 64 Кодексу) зазначаються докладна інформація та джерела, які використовувалися митним органом при її визначенні.
Під час митного оформлення при прийнятті органом доходів і зборів письмового рішення про коригування митної вартості товарів декларант або уповноважена ним особа може здійснити коригування заявленої митної вартості у строк, встановлений частиною другою статті 263 МК України. Декларант може провести консультації з органом доходів і зборів з метою обґрунтованого вибору методу визначення митної вартості на підставі інформації, яка наявна в органі доходів і зборів (частина четверта, п'ята статті 55 МК України).
Відповідно до частини першої статті 57 МК України визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами: 1) основний за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); 2) другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.
Частиною другою статті 57 МК України визначено, що основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод за ціною договору (вартість операції).
Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу (частина третя статті 57 МК України).
Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між органом доходів і зборів та декларантом з метою визначення основи вартості згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу. Під час таких консультацій орган доходів і зборів та декларант можуть здійснити обмін наявною у кожного з них інформацією за умови додержання вимог щодо її конфіденційності (частина четверта статті 57 МК України).
Частиною восьмою статті 57 МК України визначено, що у разі якщо неможливо застосувати жоден із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом відповідно до вимог, встановлених статтею 64 МК України.
Здійснюючи оцінку досліджених письмових доказів, суд з метою вирішення цього спору керується таким.
Основним методом визначення митної вартості товарів є метод за ціною договору щодо товарів, які імпортуються (вартість операції).
Аналізуючи підстави прийняття оскаржуваних рішень, суд зазначає, що відповідач в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості зазначав, що митна вартість імпортованих товарів не може бути визнана за ціною договору щодо товарів, які імпортуються, у зв'язку з тим, що з поданих декларантом документів неможливо підтвердити заявлений метод визначення митної вартості товарів, подані документи не містили належних об'єктивних та достовірних відомостей про числові складові заявленої митної вартості.
Як вже зазначалося, перелік документів, необхідний для підтвердження митної вартості товарів, міститься у частині 2 статті 53 МК України.
Разом з цим суд зазначає, що у частині 2 вказаної статті визначений перелік документів, які можуть бути подані для підтвердження вартості товару, однак конкретний перелік документів визначається залежно від умов придбання того чи іншого товару у кожному окремому випадку.
Крім цього, відповідно до частини 3 статті 53 МК України обов'язком декларанта або уповноваженої ним особи є надання на письмову вимогу митного органу протягом 10 календарних днів додаткових документів, у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів слідує, що митні органи мають виключну компетенцію в питаннях перевірки та контролю правильності обчислення декларантом митної вартості.
Дискреційні функції митних органів мають законодавчі обмеження у випадках незгоди із задекларованою митною вартістю. До них, зокрема, належить процедура консультацій між митним органом та декларантом з метою обґрунтованого вибору підстав для визначення митної вартості та обов'язок послідовного вибору методів (від першого до резервного) визначення митної вартості.
При цьому законом чітко окреслено умову, за наявності якої у митного органу виникає право на застосування таких повноважень, як витребування додаткових документів, а саме: наявність обґрунтованих сумнівів у достовірності поданих декларантом відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, яка була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Необхідність витребування додаткових документів передусім є способом упевнитися у тому, що декларант правильно визначив митну вартість.
Виходячи з наведеного, митний орган досліджує документи щодо усіх товарів, які переміщуються через митний кордон, на предмет перевірки правильності визначення митної вартості. Правові акти суб'єкта владних повноважень, в тому числі процедурне рішення митного органу про витребування додаткових документів, може бути ухвалене, ґрунтуючись лише на доказах, а такими доказами передусім є документи, додані до вантажної митної декларації.
Судом встановлено, що позивач долучав до вантажних митних декларацій такі документи: пакувальні листи, рахунки-фактури (інвойси), автотранспортні накладні, декларації походження товару, акти про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів ручної поклажі та багажу, зовнішньоекономічний договір TR.SRS, доповнення до зовнішньоекономічного договору (контракт), внутрішній договір (контракт), договори про надання послуг митного брокера, заяви декларанта або уповноваженої ним особи у вигляді внесення коду митної декларації про те, що товари включені до зеленого переліку відходів, сертифікати дезінфекції.
Задекларована митна вартість визначалась декларантом на підставі положень контракту № TR. SRS від 13.12.2019, контракту № TF.RE.3 від 16.10.2019, контракту № TF.EВ.1 від 16.10.2019, відповідних їм додаткових угод, положень відповідних інвойсів.
Вказані документи не містять жодних розбіжностей щодо кількості, найменування, якості та ціни задекларованих товарів.
Аналізуючи зміст вищевказаних документів, суд зазначає, що вони містили всі реквізити, необхідні для ідентифікації придбаного ТзОВ «Тенерифо» товару.
Таким чином, суд вважає, що позивачем при здійсненні імпортування товарів на митну територію України на підтвердження заявленої ним митної вартості на підставі положень контракту було надано повний пакет документів відповідно до переліку, закріпленого статтею 53 Митного кодексу України.
В оскаржуваних рішеннях відповідач підставою невизнання задекларованої митної вартості вказав, зокрема, те, що у поданому зовнішньоекономічному договорі № TF.EВ.1 від 16.10.2019 у п. 4.1 зазначено, що ціна товару, що підлягає поставці встановлюється в доларах США та зазначається в інвойсі. Також в п. 5.1 вказано, що валютою платежу є EUR.
З цього приводу суд зазначає, що положеннями пункту 1 Додаткової угоди № 2 до контракту № TF.EВ.1 від 16.10.2019 визначено, що ціна товару, що підлягає поставці, встановлюється в доларах США та в Євро та зазначається в Інвойсі (Т. І а.с. 82).
Щодо зауваження митного органу про ненадання платіжних документів суд зазначає таке.
Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 53 МК України документами, які підтверджують митну вартість товарів, є, якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару.
Позивач зазначив, що ним не було подано банківських документів у зв'язку з тим, що оплата за поставлені товари ще не була здійснена. Вказав, що вказане зауваження митного органу не стосується неможливості визнання задекларованої митної вартості за основним методом та не може бути обґрунтованим для прийняття рішення про коригування митної вартості, оскільки саме по собі не містить відомостей, які б свідчили про розбіжності в поданих документах, ознаки їх підробки, відсутності відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомості щодо ціни.
Крім цього, умовами Контрактів № TF.SRS від 13.12.2019 та № TF.RE.3 від 16.10.2019 передбачено, що покупець може вести розрахунок з продавцем у вигляді повної або часткової передоплати на підставі інвойсів, що передбачає можливу повну або часткову передоплату. До матеріалів справи позивачем долучено здійснену оплату після проведеної поставки товару за вказаними контрактами (Т. ІІ а.с. 60-66).
Відтак суд критично оцінює доводи відповідача у цій частині.
Щодо зауваження митного органу про відсутність конкретизації по позиціях щодо ціни товару та вагових показниках суд зазначає таке.
Як слідує з карток відмови, позивачем митному органу було надано інвойси, видані на підставі конкретних зовнішньоекономічних договорів.
Вказані інвойси супроводжували експортові специфікації, у яких містилася інформація щодо виду ввезеного товару, його кількості (вираженого в кг) та, відповідно, вартості. В подальшому такі відомості були детально відображені у наданих митному органу митних деклараціях.
Вказані документи не містять розбіжностей, ознак підробки, відсутності всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів чи відомостей щодо ціни. Вага товарів, відображена в інвойсах, співпадає з вагою, вказаною у ВМД.
Відтак зазначені зауваження не впливають на визначення ціни товарів відповідно до першого методу.
Щодо зауважень митного органу про відсутність відомостей про страхування суд зазначає таке.
Відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 53 МК України якщо здійснювалося страхування, декларант зобов'язаний надати митному органу страхові документи, що містять відомості про вартість страхування.
Якщо таке страхування не здійснювалося, такий обов'язок у декларанта відсутній.
З оскаржуваних рішень про коригування митної вартості судом встановлено, що митний орган не може застосувати методи визначення митної вартості.
Метод за ціною товарів, які імпортуються (вартість операції), не застосований відповідно до частини 1 статті 58 МК України у зв'язку з тим, що взаємозв'язок продавця та покупця вплинув на ціну товару, відповідно до частини 6 статті 54 МК України у зв'язку з тим, декларантом не подано запитуваних митницею документів та тим, що документи, подані декларантом для підтвердження заявленої митної вартості товару відповідно до статті 53 МК України, містять розбіжності та не містять відомостей щодо числових значень складових митної вартості.
Метод визначення митної вартості за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів не застосований у зв'язку з тим, що відсутні ціни угоди ідентичних товарів, проданих незалежним покупцям відповідно до умов, зазначених у статті 59 МК України.
Метод визначення митної вартості за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів не застосований у зв'язку з тим, що ціни угоди на подібні товари не прийняті митним органом відповідно до умов, зазначених у статті 60 МК України, або прийняті митним органом не найближчим часом, а також наявна інформація щодо подібного товару іншого виробника має інші комерційні умови та неможливо провести їх відповідне коригування відповідно до вимог цієї статті.
Метод визначення митної вартості на основі віднімання вартості не застосований у зв'язку з відсутністю ціни, за якою ідентичні або подібні (аналогічні) товари були продані в Україні не пов'язаному із продавцем покупцю відповідно до положень статті 62 МК України.
Метод визначення митної вартості товарів на основі додавання вартості (обчислена вартість) не застосований у зв'язку з відсутністю наданої виробником товарів, що оцінюються, або від його імені інформації про їх вартість з дотриманням умов, зазначених у статті 63 МК України.
Відповідно до частини 5 статті 55 МК України проведено процедуру консультацій між органом доходів і зборів та декларантом з метою обґрунтованого вибору підстав для визначення митної вартості товарів на підставі інформації, яка наявна в органі доходів і зборів.
При коригуванні митної вартості митний орган використовував 6-ий резервний метод. Разом з цим стаття 64 МК України, яка регулює застосування резервного методу, не вимагає від органів доходів і зборів наводити додаткові пояснення щодо обсягу партії чи умов поставки та таке інше. Частина друга цієї статті передбачає лише те, що митна вартість визначена за резервним методом, повинна ґрунтуватися на раніше визнаних (визначених) органом доходів і зборів митних вартостях. Тобто при застосуванні резервного методу допускається порівняння цін на товари різних виробників та продавців товару, навіть з різних країн походження товару. Джерелом інформації для розрахунку митної вартості слугувала МД UA209140/2020/74678 від 19.08.2020.
Приписами ч. 2 ст. 55 МК України чітко визначено перелік відомостей, які повинно містити прийняте органом доходів і зборів письмове рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, зокрема:
1) обґрунтування причин, через які заявлену декларантом митну вартість не може бути визнано;
2) наявну в митного органу інформацію (у тому числі щодо числових значень складових митної вартості, митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, інших умов, що могли вплинути на ціну товарів), яка призвела до виникнення сумнівів у правильності визначення митної вартості та до прийняття рішення про коригування митної вартості, заявленої декларантом;
3) вичерпний перелік вимог щодо надання додаткових документів, передбачених частиною третьою статті 53 цього Кодексу, за умови надання яких митна вартість може бути визнана органом доходів і зборів;
4) обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої органом доходів і зборів, та фактів, які вплинули на таке коригування.
Також, як слідує із Правил заповнення рішень про коригування митної вартості товарів, затверджених наказом Міністерства фінансів України № 598 від 24.05.2012, посилання на використання цінової бази Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби у Рішенні допускається тільки при визначенні митної вартості відповідно до положень статей 59, 60 та 64 Кодексу з обов'язковим зазначенням номера та дати митної декларації, яка була взята за основу для визначення митної вартості оцінюваних товарів, з поясненнями щодо зроблених коригувань на обсяг партії ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, умов поставки, комерційних умов тощо.
У випадку визначення митної вартості оцінюваних товарів із застосуванням резервного методу (стаття 64 Кодексу) зазначаються докладна інформація та джерела, які використовувалися митним органом при її визначенні.
Обов'язковість чіткого визначення вказаної вище інформації як обов'язкових реквізитів будь-якого рішення про коригування заявленої митної вартості товарів підтримується і наявною судовою практикою. Зокрема, відповідна правова позиція викладена в постанова Верховного Суду в складі Касаційного адміністративного суду від 14.08.2018 у справі № 821/1617/17, яка в силу приписів ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) враховується судом при вирішенні спірних правовідносин.
Суд звертає увагу на те, що в оскаржуваних рішеннях про коригування митної вартості зазначено лише номер та дату митної декларації, яка стала джерелом інформації для коригування митної вартості. Такий підхід для формування оскаржуваних рішень про коригування митної вартості прямо суперечить вищезазначеним положенням законодавства, що є самостійною підставою для їх скасування. Вказана позиція підтверджується уставленою судовою практикою Верховного суду у складі Касаційного адміністративного суду, викладеною, зокрема, в постанові від 21.12.2018 у справі № 815/1670/17.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З урахуванням вищевикладеного суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення відповідача прийняті не у спосіб, що визначений Конституцією та законами України, не обґрунтовано, без з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), не відповідають вимогам ч. 2 ст. 2 КАС України, тому, відповідно, є протиправними та підлягають скасуванню.
Відтак суд дійшов висновку, що заявлені позивачами вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивачів слід стягнути сплачений ними при зверненні до суду із цим позовом судовий збір.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295, пп. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UА 100000/2020/100159/2 від 27.08.2020.
3. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710005/2 від 08.09.2020.
4. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710006/2 від 10.09.2020.
5. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710007/2 від 11.09.2020.
6. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710008/2 від 15.09.2020.
7. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710011/2 від 21.09.2020.
8. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710012/2 від 21.09.2020.
9. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710013/2 від 25.09.2020.
10. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710018/2 від 05.10.2020.
11. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710025/2 від 13.10.2020.
12. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710024/2 від 13.10.2020.
13. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710016/2 від 30.09.2020.
14. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710017/2 від 02.10.2020.
15. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710019/2 від 06.10.2020.
16. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710020/2 від 06.10.2020.
17. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710021/2 від 06.10.2020.
18. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710026/2 від 13.10.2020.
19. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710023/2 від 13.10.2020.
20. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710028/2 від 15.10.2020.
21. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710029/2 від 19.10.2020.
22. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710030/2 від 22.10.2020.
23. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710034/2 від 28.10.2020.
24. Визнати протиправним та скасувати рішення Київської митниці Держмитслужби про коригування митної вартості UA 100340/2020/710035/2 від 29.10.2020.
25. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Київської митниці Держмитслужби (02217 м. Київ бульвар Гавела Вацлава буд. 8-А; код за ЄДРПОУ 43337359) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Тенерифо» (79017 м. Львів вул. Коциловського 7А; код за ЄДРПОУ 42872826) судовий збір в сумі 22700 (двадцять дві тисячі сімсот) гривень 00 копійок.
26. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Київської митниці Держмитслужби (02217 м. Київ бульвар Гавела Вацлава буд. 8-А; код за ЄДРПОУ 43337359) на користь Підприємства об'єднання громадян «Заграва» (02217 м. Київ вул. Закревського 20А оф. 20, код за ЄДРПОУ 42876878) судовий збір в сумі 22700 (двадцять дві тисячі сімсот) гривень 00 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 22.06.2021.
Суддя Р.П. Качур