22 червня 2021 року Справа № 280/3341/20 ПР/280/27/21 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Семененко М.О., перевіривши матеріали адміністративного позову Військового прокурора Запорізького гарнізону Південного регіону України в інтересах держави в особі: Міністерства внутрішніх справ України, Національної академії Національної гвардії України до ОСОБА_1 про відшкодування витрат, пов'язаних з навчанням та утриманням особи у вищому військовому навчальному закладі,
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Військового прокурора Запорізького гарнізону, подана в інтересах держави в особі Міністерства внутрішніх справ України, Національної академії Національної гвардії України до ОСОБА_1 , у якій Військовий прокурор Запорізького гарнізону Південного регіону України просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Національної академії Національної гвардії України витрати, пов'язані з його утриманням у вищому військовому навчальному закладі, в розмірі 236 881,08 грн.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 26 травня 2020 року, залишеною без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 08 вересня 2020 року, позовну заяву повернуто позивачеві з мотивів відсутності підстав для звернення прокурора до суду в інтересах держави.
Постановою Верховного Суду касаційну скаргу Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону задоволено. Скасовано ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 26 травня 2020 року та постанову Третього апеляційного адміністративного суду від 08 вересня 2020 року, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Відповідно до вимог ч.1, 3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. До позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
На підставі ухвали суду від 26.05.2020 відповідно до вимог КАС України та “Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України", затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 №814, суд повернув позивачеві оригінал позову з додатками, платіжне доручення про сплату судового збору.
Відсутність позовної заяви, поданої з додержанням вимог статей 160, 161 КАС України, перешкоджає вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин позов підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 161, 169, 248 КАС України, суддя,
Залишити без руху позовну заяву Військового прокурора Запорізького гарнізону Південного регіону України в інтересах держави в особі: Міністерства внутрішніх справ України, Національної академії Національної гвардії України до ОСОБА_1 про відшкодування витрат, пов'язаних з навчанням та утриманням особи у вищому військовому навчальному закладі.
Надати строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:
- оригіналу позовної заяви з додатками;
- платіжного доручення про сплату судового збору.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя М.О. Семененко