№ 207/1806/21
№ 3/207/626/21
01 червня 2021 року суддя Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області І.М. Юрченко, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з відділення поліції № 2 Кам'янського РУП ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої двірником в ТОВ «Еко-Сіті», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 187 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення: 18.05.2021 року о 00 год. 29 хв., ОСОБА_1 , знаходячись під адміністративним наглядом в ВП № 2 Кам'янського РУП, при перевірці працівниками поліції за місцем мешкання була відсутня без поважної причини, чим порушила правила адміністративного нагляду.
У судовому засіданні ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні правопорушення не визнала і пояснила, що дійсно щодо неї ухвалою Баглійського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 10 березня 2021 року встановлений адміністративний нагляд, одним із обмежень якого є заборона залишати місце мешкання з 20 години 00 хвилин до 04 години 00 хвилин наступної доби. Оскільки, вона працює двірником в ТОВ «Еко-Сіті», її робочий день починається о 06 год. 00 хв., під час перевірки 18.05.2021 року о 00 год. 29 хв. знаходилась за місцем мешкання, не чула як приходили співробітнии поліції, оскільки спала.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол та додані до нього матеріали, доходжу наступного висновку.
Відповідно до ст. 1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з положеннями ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно із ч. 1 ст. 187 КУпАП відповідальність за цією нормою настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, в тому числі за порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що перевірка ОСОБА_1 за місцем мешкання була здійснена 18.05.2021 року о 00 год. 29 хв., начебто ОСОБА_1 за місцем мешкання була відсутня, однак, жодних доказів, окрім рапорту поліцейського, не надано, натомість дані пояснення спростовані у судовому засіданні та письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Таким чином, ОСОБА_1 не може бути притягнута до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 187 КУпАП, оскільки в її діях не вбачається ознак складу цього правопорушення.
Відповідно до вимог ст. ст. 9, 245, 252 КУпАП, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях події та складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.
За таких обставин, провадження по справі необхідно закрити у зв'язку із відсутністю в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283-285, 294 КпАП України, суд,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КпАП України - закрити, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через місцевий суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя І.М. Юрченко