Віньковецький районний суд Хмельницької області
Справа № 670/290/21
Провадження № 3/670/165/21
18 червня 2021 року смт. Віньківці
Суддя Віньковецького районного суду Хмельницької області Волкова О.М.,
з участю секретаря Сікорської В.О.
розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , працюючого у ТОВ «Кернел» с. Зіньків,
за ст. 124 КУпАП,
ОСОБА_1 06.06.2021 року о 14 год. 39 хв. в смт. Віньківці на перехресті вул. П.Сагайдачного та вул. Першотравневої, керуючи автомобілем Fiat Scudo, державний номерний знак НОМЕР_1 , здійснюючи рух із головної дороги на другорядну дорогу, не надав переваги в русі автомобілю Nissan Juke, державний номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався назустріч по головній дорозі, та здійснив із ним зіткнення. У результаті ДТП автомобілі Fiat Scudo, державний номерний знак НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_3 , та Nissan Juke, державний номерний знак НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_4 , отримали механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 16.14 ПДР України, вчинивши адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, надав письмову заяву, в якій просив розгляд справи проводити у його відсутності, зазначивши, що вину у вчиненому визнає повністю.
Відповідно до ст. 268 КУпАП під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Враховуючи, що ОСОБА_1 про місце, дату та час розгляду справи повідомлявся належним чином, надіслав заяву про розгляд справи без його участі, суд не вбачає перешкод для розгляду справи за його відсутності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком)визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з статтею 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.
Згідно пункту 16.14 ПДР України, якщо головна дорога на перехресті змінює напрямок, водії транспортних засобів, які рухаються по ній, повинні керуватися між собою правилами проїзду перехресть рівнозначних доріг.
Цим правилом повинні керуватися між собою і водії, які рухаються по другорядних дорогах.
Статтею 124 КУпАП передбачено відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Крім особистого визнання вини, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується:
- протоколом про адміністративне правопорушення від 06.06.2021 року серії ДПР18 № 488167 за ст. 124 КУпАП;
- рапортом від 06.06.2021 року;
- схемою місця ДТП від 06.06.2021 року, складеною за участю водіїв ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , і ними погоджена;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , що знаходиться в матеріалах справи.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, пом'якшуючі та обтяжуючі покарання обставини, характеризуючі дані, і вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Враховуючи вищевикладене, відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VІ із порушника слід стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Керуючись ст. 23, ст. 33, ст. 40-1, ст. 124, ст.ст. 283-285 КУпАП, Законом України «Про судовий збір» № 3674-VІ від 08.07.2011 р., суддя,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Держави судовий збір у розмірі 454 гривні 00 копійок.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Хмельницького апеляційного суду через Віньковецький районний суд.
Суддя О.М. Волкова