Постанова від 18.06.2021 по справі 607/9612/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.06.2021 Справа №607/9612/21

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі:

головуючого судді - Ромазана В.В.,

з участю секретаря судового засідання Безручко Т.В.,

прокурора Дедюх Т.Я.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в заді суду в м. Тернополі матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла від Національного агентства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючи в АДРЕСА_1 , громадянки України, на час розгляду справи не працюючої, ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6, ч.2 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді слідчого слідчого відділення Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області та відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 зазначеного Закону, без поважних причин, після встановленого строку подання декларації, несвоєчасно подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік.

Крім цього, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді слідчого слідчого відділення Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області та відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією в порушення вимог ч.4 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання доходу від відчуження нерухомого майна, який перевищує 50 прожиткових мінімумів доходів громадян.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні інкримінованих їй адміністративних правопорушень визнала, у вчиненому щиро розкаялась. Зазначила, що декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, а також повідомлення про суттєві зміни у майновому стані подала несвоєчасно у зв'язку із тим, що була впевнена, що її посаду виведено із складу працюючих працівників слідчого відділення Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області, відтак вважала, що вона не є працівником зазначеного відділення, а тому обов'язок щодо подання декларації та повідомлення про суттєві зміни на неї не покладається.

Прокурор Дедюх Т.Я. в судовому засіданні вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до відповідальності, визнавши її винною у вчиненні інкримінованих правопорушень та з урахуванням вимог ст..36 КУпАП накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1700 гривень.

Суд заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши надані матеріали встановив наступні обставини.

Відповідно до витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 09.12.2016 року №296 о/с «По особовому складу», призначено капітана поліції ОСОБА_1 на посаду слідчого слідчого відділення Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області.

Відповідно до витягу з наказу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 18.05.2020 року №101 о/с «По особовому складу», продовжено додаткову неоплачувану відпустку по догляду за дитиною ОСОБА_1 слідчому слідчого відділення Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області з 25.05.2020 року по 24.05.2021 року.

ОСОБА_1 ознайомлена із Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджується пам'яткою - ознайомлення поліцейських, державних службовців та працівників Національної поліції України з обмеженнями, пов'язаними зі службою в поліції та вимогами антикорупційного законодавства, а саме вимогами законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції, Кримінального кодексу України та кодексу України про адміністративні правопорушення, де присутній особистий підпис останньої.

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді слідчого слідчого відділення Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Тернопільській області зобов'язана була до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2021 року подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, однак подала її несвоєчасно, без поважних причин, 13 квітня 2021 року о 18 год.48 хв.

Також, як вбачається із Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна від 21.05.2021 року, ОСОБА_1 10.02.2021 року уклала договір купівлі-продажу квартири серія та номер 148, виданий 10.02.2021 року приватним нотаріусом Золочівського районного нотаріального округу Львівської області, припинивши своє право власності на зазначений об'єкт нерухомості.

Як вбачається із копії договору купівлі продажу квартири від 10.20.2021 року, посвідченого приватним нотаріусом Золочівського районного нотаріального округу Швець О.В., укладеного між ОСОБА_1 , яка діяла від свого імені та від імені ОСОБА_2 (Продавці) та ОСОБА_3 (Покупець), продавці передали у власність, а покупець прийняла у власність належну продавцям квартиру за номером АДРЕСА_2 . Вказане нерухоме майно належать продавцям: по ј частці кожному на підставі свідоцтва про право власності на квартиру, виданого органом приватизації при Золочівському міськвиконкомі 14 квітня 1994 року згідно рішення виконавчого комітету Золочівської міської ради від 30.03.1994 року за №120, зареєстрованого в Золочівському міськрайонному бюро технічної інвентаризації 14.04.1994 року, державна реєстрація права власності на яку зареєстрована за ОСОБА_1 22.01.2021 року за №40286761 та за ОСОБА_2 22.01.2021 року за №40286800 та по ј кожному на підставі договору дарування частки квартири посвідченого приватним нотаріусом Золочівського районного нотаріального округу Швець.

Таким чином, продавцям зазначеного об'єкту нерухомого майна, а саме ОСОБА_2 та ОСОБА_2 на момент його реалізації належало по Ѕ його частки.

Відповідно до п.3 зазначеного договору продаж за домовленістю сторін вчинено за 288 070 грн., які продавці одержали в рівних частках кожен від покупця. Відтак, ОСОБА_2 відповідно до належної їй частки зазначеного нерухомого майна отримала від його реалізації 144 035 грн. (288070:2=144035).

Таким чином, ОСОБА_2 зобов'язана була подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані шляхом заповнення форми повідомлення на офіційному веб-сайті НАЗК у строк до 00 год.00 хв. 20 лютого 2021 року, однак подала його 01 березня 2021 року.

Як вбачається із даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено дату подачі ОСОБА_1 щорічної декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік - 13 квітня 2021 року, а також 01.03.2021 року повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, що підтверджується скріншотом сторінки Інтернету з сайту ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 ..

Згідно з ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами на яких поширюється дія цього закону є поліцейські.

Згідно із п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і 2в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб - сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року №3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня по 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Частиною 4 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов'язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агенства.

Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на «Про Державний бюджет на 2021 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 091.01.2021 року становить 2270 грн.

Таким чином, з 01.01.2021 року суб'єкти декларування визначені Законом України «Про запобігання корупції» зобов'язані були повідомляти Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання доходу, придбання майна на суму, що перевищує 113 500 гривень.

ОСОБА_1 вказаних вимог закону не дотрималась.

Візуальним моніторингом публічних відомостей, розміщених на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції встановлено, що ОСОБА_1 подавала декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну за 2015 рік - 31.10.2016 року, за 2017 рік - 07.03.2018 року, за 2018 рік - 27.03.2019 року, тобто такі декларації подавались останньою своєчасно із дотриманням вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджує її ознайомлення із вимогами вказаного вище закону та усвідомлення вчинюваних ним дій під час подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи особою, на яку відповідно до підпункту «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» поширюється дія цього Закону, без поважних причин, після встановленого строку подання декларації, несвоєчасно, а саме 13.04.2021 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, ОСОБА_1 в порушення вимог ч.4 ст.52 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно, а саме 01.03.2021 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання доходу від відчуження нерухомого майна, який перевищує 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного із корупцією, передбачених ч. 1 та ч.2 ст. 172-6 КупАП підтверджується доказами, дослідженими та оглянутими у судовому засіданні:

• витягом з офіційного сайту щодо подання ОСОБА_1 електронних декларацій;

*електронною декларацією ОСОБА_1 за 2020 рік поданою нею 13.04.2021 року;

*повідомленням ОСОБА_1 про суттєві зміни у майновому стані поданої нею 01.03.2021 року;

• витягом з наказу Головного управління Національної поліції в Тернопільській області від 09.12.2016 року №296 о/с «По особовому складу», призначено капітана поліції ОСОБА_1 на посаду слідчого слідчого відділення Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області;

• ознайомлення ОСОБА_1 із Законом України «Про запобігання корупції», що підтверджується пам'яткою - ознайомлення поліцейських, державних службовців та працівників Національної поліції України з обмеженнями, пов'язаними зі службою в поліції та вимогами антикорупційного законодавства, а саме вимогами законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції, Кримінального кодексу України та кодексу України про адміністративні правопорушення;

• Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна від 21.05.2021 року;

• копією договору купівлі продажу квартири від 10.20.2021 року, посвідченого приватним нотаріусом Золочівського районного нотаріального округу Швець О.В..

Проаналізувавши та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та ч.2 ст.172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, відтак вважає, що її слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у відповідності до ст.36 КУпАП, в межах санкції статті, встановленої за більш серйозне правопорушення.

Накладаючи адміністративне стягнення, суд приймає до уваги характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника, відсутність обтяжуючих обставин, те, що вона вперше притягується до адміністративної відповідальності, щиро розкаялась, повністю визнала свою винуватість у вчиненні інкримінованих їй корупційних правопорушень.

На підставі наведеного, керуючись ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», суд,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 та ч.2 ст.176-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення із застосуванням ст..36 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу у розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 (одну тисячу сімсот) грн. 00 коп.

Стягнути із ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга подається до Тернопільського апеляційного суду через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.

Головуючий суддяВ. В. Ромазан