ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
17 червня 2021 року м. Київ№ 620/4475/21
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Балась Т.П., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Управління соціального захисту населення Ніжинської міської ради Чернігівської області про визнання та скасування рішення, визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення заборгованості та моральної шкоди,
До Чернігівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Кабінету Міністрів України, Управління соціального захисту населення Ніжинської міської ради Чернігівської області, у якому просить суд:
- визнати та скасувати у постанові Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» в частині абзацу: «Залежно від особливостей регіонів та типу будівель соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, встановлені з урахуванням коригуючих коефіцієнтів згідно з додатками 1 і 2», у постанові Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409. Скасувати посилання у постанові застосовувати коригуючий коефіцієнт для нарахування коштів монетизації на оплату теплопослуги;
- визнати протиправними дії керівника управління соціального захисту населення Ніжинської міської ради Чернігівської області, що відповідач навмисно довготривало з 2017 по 2021 роки порушував присягу, скоїв саботаж та злочинну бездіяльність, знавши за стан здоров'я позивача щодо нарахування та виплати позивачу щомісячні нарахування готівкою монетизацій на послуги опалення житлової площі;
- зобов'язати керівника управління соціального захисту населення Ніжинської міської ради Чернігівської області нарахувати та виплачувати позивачу готівкою монетизацію на послуги опалення житлової площі з врахуванням тільки соціальних нормативів без коригуючого коефіцієнту 0,0383 Гкал на цей час на 1 кв. без застосування коригуючого коефіцієнту 0,383 Гкал х 51,8 кв.м = 1,98394 Гкал це норма позивача та надавати суму 4039,30 грн. (розрахунок 1,98394 х 2036);
- стягнути з управління соціального захисту населення Ніжинської міської ради Чернігівської області суму 2336,68 грн. на оплату за послугу з централізованого опалення позивачу не додали за період опалення 2020-2021 роки (довідка тепломережі від 06.04.2021 № 002/1629);
- стягнути з управління соціального захисту населення Ніжинської міської ради Чернігівської області 1000000,00 грн. за моральну шкоду, за довготривале душевне і фізичне страждання, що завдали нерво-психологічної шкоди, що привело інваліда війни, що він знаходиться у довготривалій психологічній депресії. Відповідач знав за медичні справки позивача, за стан здоров'я, але навмисно коїв довготривале нерво-психологічне катування, що згідно Європейської конвенції не дозволяється;
- зобов'язати управління соціального захисту населення Ніжинської міської ради Чернігівської області нараховувати та здійснювати виплату готівкою грошової монетизації за послугу теплопостачання у подальших опалювальних сезонах без застосування коригуючого коефіцієнта 0,446.
Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 29.04.2021 адміністративну справу № 620/4475/21 передано за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Питання про відкриття провадження у справі Чернігівським окружним адміністративним судом не вирішувалось.
За результатами автоматизованого розподілу справу передано на розгляд судді Балась Т.П.
Частиною 2 статті 30 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана. Цією ж статтею встановлено, що спори між адміністративним судами щодо підсудності не допускаються.
Таким чином, за наведених підстав справа підлягає прийняттю до провадження.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, судом не встановлено.
Відповідно до частини 1 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, предметом оскарження в яких є рішення, дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України, Національного банку України, окружної виборчої комісії (окружної комісії з референдуму), розглядаються і вирішуються в адміністративному суді першої інстанції колегією у складі трьох суддів.
Беручи до уваги, що позивачем заявлені вимоги до Кабінету Міністрів України, розгляд даної справи має здійснюватися колегією у складі трьох суддів.
Предметом адміністративної справи є нормативно-правовий акт, у зв'язку з чим справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження (частина 8 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з частиною 1 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 12, 171, 243, 248, 257, 259-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Прийняти до провадження адміністративну справу № 620/4475/21.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання на 16 серпня 2021 року о 14:00 за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-А, зал судового засідання № 120.
4. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
5. Запропонувати відповідачам протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву.
Роз'яснити відповідачам, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Попередити відповідачів, що відповідно до частини 4 статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
6. Запропонувати позивачеві протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.
7. Зобов'язати Кабінет Міністрів України опублікувати оголошення про оскарження постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений.
Роз'яснити відповідачеві, що таке оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи (частина 5 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України).
Оголошення має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання (частина 6 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України).
8. Зобов'язати Кабінет Міністрів України у підготовче судове засідання надати докази опублікування оголошення про оскарження постанови Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 № 867.
9. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud2670/.
10. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.П. Балась