ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
16 червня 2021 року м. Київ № 640/17710/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: головуючого судді Шулежка В.П., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства «КІНТО» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання протиправним та скасування рішення,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось приватне акціонерне товариство «КІНТО» (далі - позивач) з позовом до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 25.06.2020 №328 щодо відмови у реєстрації замін до проспекту емісій акцій ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» та зміні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив про протиправність відмови відповідача, оформленої рішенням від 25.06.2020 №328, оскільки перелік підстав для відмови у реєстрації змін до проспекту емісій акцій корпоративного інвестиційного фонду, визначений частиною 3 статті 53 Закону України «Про інститути спільного інвестування» є вичерпний, і не передбачає підстави, визначеної відповідачем в оскаржуваному рішенні.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.08.2020 відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідачем надано відзив на позов, в якому останній просив у задоволенні позову відмовити, оскільки рішення від 25.06.2020 №328 прийнято відповідачем у відповідності до вимог чинного законодавства.
Розглянувши документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ПрАТ «КІНТО» є компанією з управління активами ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» на підставі договору про управління активами від 12.03.2008 №10.
15.05.2020 ПрАТ «КІНТО» звернулось до відповідача із заявою №194 та пакетом документів щодо реєстрації змін до проспекту емісій акцій ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» та заміні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.
Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Щодо відмови у реєстрації змін до проспекту змін до проспекту емісій акцій ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» та заміні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій» від 25.06.2020 №328 відмовлено ПрАТ «КІНТО» у реєстрації змін до проспекту змін до проспекту емісій акцій ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» та заміні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій на підставі вимог підпункту 2 пункту 1 розділу 5 Положення про порядок реєстрації проспекту емісії та випуску акцій корпоративного інвестиційного фонду, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 20.06.2013 №1104, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.07.2013 за №1187/23719, оскільки фінансова звітність разом із аудиторським звітом (звітом неналежного аудитора) щодо річної фінансової звітності ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» подана не за формою, визначеною законодавством, в частині суб'єкта надання аудиторських послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності підприємству, що становить суспільний інтерес, що не відповідає вимогам пункту 7 розділу 1 Положення.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, позивач звернувся з відповідним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено у Законі України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96-вр.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно зі статтею 3 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється у таких формах: прийняття актів законодавства з питань діяльності учасників ринку цінних паперів; регулювання випуску та обігу цінних паперів, прав та обов'язків учасників ринку цінних паперів; видача ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів та забезпечення контролю за такою діяльністю; заборона та зупинення на певний термін (до одного року) професійної діяльності на ринку цінних паперів у разі відсутності ліцензії на цю діяльність та притягнення до відповідальності за здійснення такої діяльності згідно з чинним законодавством; реєстрація випусків (емісій) цінних паперів та інформації про випуск (емісію) цінних паперів; контроль за дотриманням емітентами порядку реєстрації випуску цінних паперів та інформації про випуск цінних паперів, умов продажу (розміщення) цінних паперів, передбачених такою інформацією; створення системи захисту прав інвесторів і контролю за дотриманням цих прав емітентами цінних паперів та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів; контроль за достовірністю інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, контролюючим органам; встановлення правил і стандартів здійснення операцій на ринку цінних паперів та контролю за їх дотриманням; пруденційний нагляд за професійними учасниками фондового ринку в межах діяльності, яка провадиться таким учасником на підставі виданої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку ліцензії; контроль за системами ціноутворення на ринку цінних паперів; контроль за діяльністю осіб, які обслуговують випуск та обіг цінних паперів; проведення інших заходів щодо державного регулювання і контролю за випуском та обігом цінних паперів.
Частиною першою статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Статтею 2 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначено, що метою державного регулювання ринку цінних паперів є дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства.
Згідно зі статтею 2 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 №3480-IV, учасники фондового ринку - емітенти, інвестори, саморегулівні організації та професійні учасники фондового ринку. Професійні учасники фондового ринку - юридичні особи, утворені в організаційно-правовій формі акціонерних товариств або товариств з обмеженою відповідальністю, які на підставі ліцензії, виданої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, провадять на фондовому ринку професійну діяльність, види якої визначені законами України. Згідно з п. 10. ч. 1 ст. 4 Закону діяльність з організації торгівлі на фондовому ринку (діяльність фондової біржі) є професійною діяльністю на ринку цінних паперів, що підлягає ліцензуванню.
Нормативним актом, який спрямований на забезпечення процесу залучення та ефективного розміщення фінансових ресурсів інвесторів і визначає правові та організаційні основи створення, діяльності, припинення суб'єктів спільного інвестування, особливості управління активами зазначених суб'єктів, встановлює вимоги до складу, структури та зберігання таких активів, особливості емісії, обігу, обліку та викупу цінних паперів інститутів спільного інвестування (ІСІ), а також порядок розкриття інформації про їх діяльність є Закон України від 05.07.2012 за №5080-VI «Про інститути спільного інвестування» із змінами та доповненнями.
Пунктом 1 частини 1 статті 1 Закону України «Про інститути спільного інвестування» визначено, що активи ІСІ - це сформована за рахунок коштів спільного інвестування сукупність майна, корпоративних прав, майнових прав і вимог та інших активів, передбачених законами та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія).
Єдиний державний реєстр інститутів спільного інвестування (далі - Реєстр) - це сукупність записів про інститути спільного інвестування, які містять інформацію, визначену нормативно-правовими актами Комісії (пункт 6 частини першої статті 1 Закону України «Про інститути спільного інвестування»).
Відповідно до пункту 13 частини першої статті 1 Закону України «Про інститути спільного інвестування» кошти спільного інвестування - це кошти, внесені засновниками корпоративного фонду, кошти та у випадках, передбачених цим Законом, інші активи, залучені від учасників інституту спільного інвестування, доходи від здійснення операцій з активами інституту спільного інвестування, доходи, нараховані за активами інституту спільного інвестування, та інші доходи від діяльності інституту спільного інвестування (відсотки за позиками, орендні (лізингові) платежі, роялті тощо). Кошти, внесені засновниками корпоративного фонду, вважаються коштами спільного інвестування після внесення такого фонду до Реєстру.
Пунктом 10 частини першої статті 1 цього Закону встановлюється, що інститут спільного інвестування - це корпоративний або пайовий фонд.
Згідно із визначенням, наведеним у частині першій статті 8 Закону України «Про інститути спільного інвестування», корпоративний фонд - юридична особа, яка утворюється у формі акціонерного товариства і провадить виключно діяльність із спільного інвестування.
Відповідно до частин першої і другої статті 14 Закону України «Про інститути спільного інвестування» управління активами корпоративного фонду на підставі відповідного договору здійснює компанія з управління активами. Зберігання активів корпоративного фонду здійснює на підставі відповідного договору зберігач активів корпоративного фонду. Договір між корпоративним фондом і компанією з управління активами про управління активами корпоративного фонду та договір між корпоративним фондом і зберігачем активів корпоративного фонду укладаються на строки, визначені сторонами договорів. Дію таких договорів може бути продовжено за рішенням загальних зборів учасників корпоративного фонду.
Згідно частиною 6 статті 63 Закону України «Про інститути спільного інвестування», у відносинах з третіми особами компанія з управління активами корпоративного фонду повинна діяти від імені та в інтересах такого фонду на підставі договору про управління активами.
Згідно частини 1 статті 54 Закону України «Про інститути спільного інвестування», протягом одного року з дня внесення відомостей про корпоративний фонд до Реєстру компанія з управління активами реєструє в Комісії випуск акцій, що здійснюється з метою спільного інвестування, та проспект їх емісії.
Крім того, згідно частини 1 статті 53 Закону України «Про інститути спільного інвестування перелік документів, які необхідно подати для реєстрації проспекту емісії цінних паперів інституту спільного інвестування або змін до цього проспекту, та вимоги щодо оформлення таких документів встановлюються нормативно-правовими актами Комісії.
Вичерпний перелік документів та вимоги до них встановлені пунктами 2, 3 розділу Положення про порядок реєстрації проспекту емісії та випуску акцій корпоративного інвестиційного фонду, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 20.06.2013 №1104, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.07.2013 за №1187/23719 (далі - Положення №1104).
Крім того, пунктом 4 розділу III Положення №1104 визначено, що у разі відповідності поданих документів законодавству Комісія реєструє випуск акцій корпоративного фонду, що здійснюється з метою спільного інвестування, проспект емісії цих акцій та видає свідоцтво про реєстрацію випуску акцій корпоративного фонду з метою здійснення спільного інвестування з урахуванням попередньої емісії акцій.
Згідно підпунктів 1-4 пункту 1 розділу V Положення №1104, підставою для відмови у реєстрації є:
1) порушення корпоративним фондом або компанією з управління активами вимог законодавства України про цінні папери, в тому числі наявність у поданих документах інформації, що свідчить про невідповідність умов емісії та/або обігу акцій вимогам законодавства про цінні папери;
2) невідповідність поданих документів та інформації, що міститься в них, вимогам нормативно-правових актів Комісії;
3) наявність у проспекті емісії акцій корпоративного фонду і документах, які надаються до Комісії відповідно до цього Положення, недостовірної інформації;
4) наявність у поданих документах взаємовиключної інформації.
Відповідно до вимог пункту 3 статті 53 Закону України «Про інститути спільного інвестування», підставою для відмови у реєстрації проспекту емісії цінних паперів інституту спільного інвестування або змін до нього є:
1) порушення емітентом цінних паперів інституту спільного інвестування або компанією з управління активами вимог законодавства про цінні папери, в тому числі наявність у поданих документах інформації, що свідчить про невідповідність умов емісії та/або обігу цінних паперів інституту спільного інвестування вимогам законодавства про цінні папери;
2) невідповідність поданих документів та інформації, що міститься в них, вимогам нормативно-правових актів Комісії;
3) наявність у проспекті емісії цінних паперів інституту спільного інвестування і документах, які подаються для його реєстрації, недостовірної інформації;
4) наявність у поданих документах взаємовиключної інформації.
Відповідно до вимог пункту 5 статті 53 Закону України «Про інститути спільного інвестування» у разі якщо заявником повністю враховані зауваження Комісії та не внесено жодних інших змін до тексту документів, Комісія не має права відмовити у реєстрації проспекту емісії цінних паперів інституту спільного інвестування або змін до нього.
Відмова Комісії у реєстрації проспекту емісії цінних паперів інституту спільного інвестування або змін до нього може бути оскаржена в судовому порядку ( пункт 6 статті 53 Закону України «Про інститути спільного інвестування»).
Як вбачається з матеріалів справи, ПрАТ «КІНТО» звернулось до відповідача із заявою від 15.05.2020 №194 та пакетом документів щодо реєстрації змін до проспекту емісій акцій ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» та заміні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій.
Відповідачем відмовлено ПрАТ «КІНТО» у реєстрації змін до проспекту змін до проспекту емісій акцій ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» та заміні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій на підставі вимог підпункту 2 пункту 1 розділу 5 Положення про порядок реєстрації проспекту емісії та випуску акцій корпоративного інвестиційного фонду, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 20.06.2013 №1104, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.07.2013 за №1187/23719, згідно рішення від 25.06.2020 №328.
Підставою для такої відмови стало подання ПрАТ «КІНТО» фінансової звітності разом із аудиторським звітом (звітом неналежного аудитора) щодо річної фінансової звітності ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» не за формою, визначеною законодавством, в частині суб'єкта надання аудиторських послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності підприємству, що становить суспільний інтерес, що не відповідає вимогам пункту 7 розділу 1 Положення.
Відповідно до підпункту 7 пункту 2 pозділу III Положення №1104 передбачено подання фінансової звітності, складеної за Міжнародними стандартами фінансової звітності, разом із звітом щодо огляду проміжної фінансової звітності, складеним відповідно до Міжнародних стандартів аудиту та вимог, встановлених Законом України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» (далі-Закон про аудит).
Зазначена фінансова звітність корпоративного фонду має бути складена станом на дату державної реєстрації змін до статуту, пов'язаних із збільшенням статутного капіталу, підписана уповноваженою особою та головним бухгалтером (особою, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку) компанії з управління активами.
Відповідно до частин 1, 3 статті 73 Закону України «Про інститути спільного інвестування» з метою перевірки і підтвердження правильності річної фінансової звітності, компанія з управління активами повинна щороку залучати аудитора (аудиторську фірму) для встановлення відповідності зазначеної звітності результатам своєї діяльності.
Аудит результатів діяльності компанії з управління активами відповідного інституту спільного інвестування здійснюється відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».
Судом встановлено, що за результатами розгляду фінансової звітності та аудиторського звіту ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» за 2019 рік Комісією встановлений факт порушення вимог Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність».
Так, в аудиторському звіті щодо річної фінансової звітності за 2019 рік ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7», поданому ПрАТ «КІНТО» до Комісії, зазначено, що суб'єктом аудиторської діяльності, який надавав ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» послуги з аудиту, є ПП «Аудиторська фірма Укрфінансаудит».
Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» про аудит, суб'єкти аудиторської діяльності можуть надавати аудиторські послуги лише після включення до Реєстру аудиторів та суб'єктів аудиторської діяльності (далі - Реєстр).
Однак, як встановлено відповідачем, ПП «Аудиторська фірма Укрфінансаудит» на період проведення аудиту річної фінансової звітності ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» не була включена до 4 розділу Реєстру.
Так, відповідно до частини 2 статті 20 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», відомості до Реєстру вносяться Аудиторською палатою України.
Частиною 1 статті 21 Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» встановлено, що Реєстр складається з таких розділів:
1. аудитори;
2. суб'єкти аудиторської діяльності;
3. суб'єкти аудиторської діяльності, які мають право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності;
4. суб'єкти аудиторської діяльності, які мають право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес.
Крім того, за твердженням відповідача, за наявними у Комісії адміністративними даними, наданими відповідно до вимог Положення про порядок складання адміністративних даних щодо здійснення діяльності організаторами торгівлі, оприлюднення інформації та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Комісії 25.09.2012 №1284, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.10.2012 за №1738/22050, цінні папери ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7», управління активами яких здійснює ПрАТ «КІНТО», протягом 2019 року перебували в біржовому списку ПАТ «Українська біржа».
А відтак, за висновком відповідача, ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7», цінні папери якого протягом 2019 року були допущені до торгів на фондових біржах, набуло статусу підприємства, що становить суспільний інтерес, а тому, у відповідності до вимог Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» підприємства, що становлять суспільний інтерес, повинні обрати для надання аудиторських послуг аудиторську фірму, яка включена до 4 розділу: суб'єкти аудиторської діяльності, які мають право проводити обов'язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес Реєстру, оприлюдненого на вебсайті Аудиторської палати України.
При цьому, посилання позивача на виключення акцій ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» з біржового списку ПАТ «Українська біржа» лише підтверджують факт допущення акцій ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» до торгів на фондових біржах у звітному періоді.
При цьому, відсутність допущення акцій такого підприємства до торгів станом на звітну дату складання річної фінансової звітності, проміжної фінансової звітності та у період проведення аудиту річної фінансової звітності ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7», не свідчить про їх відсутність на фондових біржах у звітному періоді.
Наведена інформація вказує про те, що ПрАТ «КІНТО» не дотримано вимог Закону України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність», в частині обрання для ПАТ «ЗНКІФ «Синергія - 7» суб'єкта аудиторської діяльності, який включений до відповідного розділу Реєстру.
Крім того, відповідачем надано лист від 08.10.2019 за №16/05/23299, яким Комісія повідомила Аудиторську палату України про факт надання суб'єктом аудиторської діяльності ПП «Аудиторська фірма Укрфінансаудит» у 2019 році аудиторських послуг ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7», цінні папери якого протягом 2018 року перебували в біржовому списку ПАТ «Українська біржа».
Наслідком перевірки факту надання суб'єктом аудиторської діяльності ПП «Аудиторська фірма Укрфінансаудит» аудиторських послуг щодо підприємств, що становлять суспільний інтерес без включення до Реєстру, стало прийняття Аудиторською палатою України рішення від 28.11.2019 №25/6 «Про притягнення до професійної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення щодо ПП «Аудиторська фірма Укрфінансаудит».
Також, листом від 06.07.2020 за №16/05/10240 Комісією було направлене звернення до Аудиторської палати України та ДУ «ОСНАД» про факт надання суб'єктом аудиторської діяльності ПП «Аудиторською фірмою Укрфінансаудит» у 2020 році послуг з аудиту ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7», цінні папери якого протягом 2019 року перебували в біржовому списку ПАТ «Українська біржа».
Враховуючи невідповідність поданих ПрАТ «КІНТО» документів та інформації, що міститься в них, вимогам нормативно-правових актів Комісії, суд доходить висновку про правомірність відмови у реєстрації змін до проспекту емісій акцій ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «Синегрія-7» та заміні свідоцтва про реєстрацію випуску акцій від 25.06.2020 №328, яким відмовлено ПрАТ «КІНТО» у проведенні вказаний дій на підставі вимог підпункту 2 пункту 1 розділу 5 Положення №1104.
Згідно із частинами першою, другою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, доведено правомірність свого рішення.
Натомість, позивачем не доведено та не надано достатньо належних та допустимих доказів в підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.
Системно проаналізувавши норми законодавства, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позовні вимоги є необґрунтованими, а позов таким, що не підлягає задоволенню.
Беручи до уваги положення статті 139 КАС України відшкодування судового збору позивачу не підлягає.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 72-77, 90, 241-246, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України суд,
У задоволенні адміністративного позову приватного акціонерного товариства «КІНТО» (04070, м. Київ. вул. Петра Сагайдачного, 25-Б, код ЄДРПОУ 16461855) відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини першої Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції згідно з Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII.
Суддя В.П. Шулежко