Рішення від 18.06.2021 по справі 580/2237/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2021 року справа № 580/2237/21

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглянувши в залі суду в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправними дій і зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

15.04.2021 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ОСОБА_1 (адреса фактичного місця проживання: АДРЕСА_1 ; адреса реєстрації місця проживання: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) (далі - позивач) до Військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) (далі - відповідач) про:

визнання протиправними дій щодо проведення невірного розрахунку індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 до 02.02.2019 включно;

зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату позивачу індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 до 28.02.2018 із застосуванням січня 2008 року, як місяця, з якого починається обчислення індексу споживчих цін, для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця) з урахуванням проведених виплат у сумі 83625,21грн;

зобов'язання відповідача провести перерахунок та виплату йому індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2018 до 02.02.2019 відповідно до абз.4 п.5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, з урахуванням виплачених сум в сумі 42448,27грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 10.01.2020 у справі №580/3450/19 відповідача зобов'язано нарахувати та виплатити індексацію за вказаний вище період. Відповідач, скориставшись тим, що у вказаному рішенні не зазначено суму до виплати, провів розрахунок та виплатив кошти у сумі 4435,66грн. Вважає, що відповідач безпідставно застосував січень 2016 року, як базовий місяць.

Ухвалою суду від 20.04.2021 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати її розгляд правилами спрощеного позовного провадження. Також встановлено відповідачу строк, тривалістю п'ятнадцять днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі, для надання відзиву на позовну заяву та доказів, повідомлено про строки для надання клопотань про розгляд справи з викликом у судове засідання. Згідно з даними рекомендованих повідомлень вказану ухвалу позивач отримав 15.05.2021, а відповідач - 27.04.2021.

07.05.2021 представник відповідача подав до суду відзив, в якому просив відмовити у задоволенні позовних вимог та закрити адміністративне провадження. Стверджує, що на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 10.01.2020 у справі №580/3450/19 вірно нарахував індексацію за період із січня 2016 року до березня 2018 року з базовим місяцем січень 2016 року та у період з березня 2018 року до 02.02.2019 з базовим місяцем березень 2018 року, що підтверджується відповідними довідками. Вказує, що в 2016 році відбулося збільшення грошового забезпечення військовослужбовців, внаслідок якого позивачу в грудні 2015 року нараховано грошове забезпечення в розмірі 6426,81 грн, а в січні 2016 року - 11229,66грн. Тому базовим місяцем став січень 2016 року. З набранням чинності в березні 2018 року постановою КМУ від 30.08.2017 №704 посадовий оклад позивача виріс з 1052,00грн до 5070,00грн. Тому базовим місяцем став березень 2018 року.

25.05.2021 позивач надіслав до суду відповідь на відзив. Стверджує, що базовими місяцями для нарахування індексації грошового забезпечення військовослужбовців повинні бути січень 2008 року та березень 2018 року. Всі інші місяці у вказаному проміжку часу не можуть бути базовими місяцями для нарахування індексації, оскільки посадові оклади військовослужбовців в цей період залишалися незмінними. З 01.12.2015 базовим місяцем для розрахунку індексації грошового забезпечення є січень 2008 року. Додатково зазначив, що відповідач оминув норми абзаців 3, 4, 6 п.5 Порядку №1078 в частині вирішення питання про наявність підстав для виплати йому індексації у місяці підвищення доходу (березень 2018 року). Вказує, що з березня 2018 року не виплачував індексацію грошового забезпечення в належному розмірі.

Ухвалою від 18.06.2021 суд відмовив у задоволенні клопотання відповідача про закриття провадження.

Оскільки обґрунтованих клопотань від учасників спору про розгляд справи у судовому засіданні з їх викликом суду не надходило, зважаючи на відсутність необхідності призначити у справі експертизу або викликати та допитати свідків, суд дійшов висновку розглянути справу без виклику сторін у судове засідання за наявними письмовими доказами.

Оцінивши доводи сторін, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, з огляду на таке.

Згідно з посвідченням від 29.04.2015 серії НОМЕР_4 позивач має статус учасника бойових дій.

Витягом із наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) від 10.01.2019 №6 підтверджується, що 02.02.2019 позивача виключено із списків особового складу частини, усіх видів забезпечення і направлено для зарахування на військовий облік до Маріупольського ОМВК місто Маріуполь.

Позивачу видана довідка військової частини НОМЕР_1 від 28.04.2021 №350/205/128/198 про нараховане йому грошове забезпечення, що містить інформацію щодо усіх видів нарахованого грошового забезпечення (крім індексації), з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. З неї суд встановив, що оклад позивача з листопада 2015року до грудня 2015 року та з лютого 2016 року до лютого 2018 року становив 1052,00грн., з березня 2018 року до травня 2018 року - 5070,00грн.

Із даних автоматизованої системи Черкаського окружного адміністративного суду «Діловодство» суд встановив, що на розгляді вказаного суду знаходилася справа №580/3450/19 між тими ж сторонами про:

визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу індексації грошового забезпечення за період проходження позивачем військової служби у військовій частині НОМЕР_1 , а саме за період із 01.01.2016 д 02.02.2019;

зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період проходження позивачем військової служби у військовій частині НОМЕР_1 , а саме за період із 01.01.2016 д 02.02.2019;

зобов'язання відповідача надати позивачу довідку із помісячним розрахунком індексації за період із 01.01.2016 д 02.02.2019.

Рішенням вказаного суду від 10.01.2020, яке набрало законної сили 11.02.2020, позов задоволено частково. Внано протиправною бездіяльність відповідача щодо нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 д 02.02.2019. Зов'язано відповідача нарахувати та виплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 д 02.02.2019, з урахуванням виплачених сум.

Довідкою-розрахунком відповідача від 28.04.2021 №350/205/128/197 підтверджується, що грошове забезпечення позивача у грудні 2015 року складало 5496,69грн, у січні 2016 року - 11229,66грн. Збільшення на 5732,97грн, виходячи з цього базовий місяць став січень 2016 року. Вказано, що після прийняття рішення Черкаського окружного адміністративного суду позивачу виплачена індексація за період з січня 2016 року до лютого 2018 року. Подальша виплата індексації проводилася щомісячно (у разі коли індекс споживчих цін для проведення індексації, розрахований наростаючим підсумком, перевищив 10 відсотків) включно до дня звільнення позивача. Додатково зазначено, що індексація грошового забезпечення позивачу виплачена:

в грудні 2015 року у розмірі 1027,99грн;

з січня 2016 року до лютого 2018 року в сумі 4503,21грн з базовим місяцем січень 2016 року;

з березня 2018 року до 02.02.2019 (по день звільнення) в розмірі 142,16грн з базовим місяцем березень 2018 року під час проходження військової служби у відповідача.

Роздавальною відомістю відповідача №27 на виплату компенсації за відпустку УБД, індексації (по суду) підтверджується нарахування індексації позивачу в сумі 4503,21грн. та перерахування на картку в сумі 4435,66грн. Інформацією АТ КБ «Приватбанк» з карткового рахунку позивача підтверджується, що йому 24.02.2020 зараховано заробітну плату відповідачем в сумі 4435,66грн.

Позивач, не погоджуючись з такою сумою, звернувся в суд з позовом.

Надаючи оцінку спірним обставинам суд врахував ч.2 ст.19 Конституції України, якою встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон №2011-ХІІ) держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Індексація грошових доходів населення відповідно до ч.1 ст.1 Закону України від 03.07.1991 №1283-ХІІ “Про індексацію грошових доходів населення” (далі - Закон №1283-ХІІ) - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

На підставі ч.1 ст.2 Закону №1283-ХІІ індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).

Стаття четверта Закону №1283-ХІІ (в редакції станом на 01.01.2016) індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Отже, право на індексацію доходу особа набуває з наступних місяців, з яких величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації 103%.

Відповідно до інформації на офіційному веб-сайті Держстату України http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2006/ct/cn_rik/isc/isc_u/isc_m_u.htm індекс споживчих цін у 2016 році становив: січень - 100,9%, лютий - 99,6%, березень - 101,0%, квітень - 103,5%, травень - 100,1%, червень - 99,8%, липень - 99,9%, серпень - 99,7%, вересень - 101,8%, жовтень - 102,8%, листопад - 101,8%, грудень - 100,9%.

Оскільки величина індексу споживчих цін за вказаний позивачем період служби у відповідача перевищила поріг у 103% з квітня 2016 року, то обчислення індексу споживчих цін мало розпочинатися з травня 2016 року (за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації).

Відповідно до ст.6 Закону №1283-ХІІ у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно зі ст.9 Закону індексація грошових доходів населення здійснюється за місцем їх отримання за рахунок відповідних коштів. У разі коли дохід, що виплачується одним підприємством, установою, організацією, формується з різних джерел, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частці в загальному доході.

Абзацом першим ст.10 Закону №1283-ХІІ визначено індексація доходів працюючого населення проводиться за основним місцем роботи. Доходи від роботи за сумісництвом, на умовах погодинної оплати поза основним місцем роботи індексуються в розмірі, що з урахуванням оплати праці за основним місцем роботи не перевищує прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) затверджений Порядок проведення індексації грошових доходів населення (далі - Порядок №1078), згідно з п.2 якого індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців.

Пунктом 6 вказаного Порядку передбачено, що виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню, зокрема, підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету.

Отже, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій щодо оплати праці. Проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язком для всіх юридичних осіб-роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.

Відповідно до абз. 5 п.4 Порядку №1078 сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

До Порядку №1078 внесено зміни згідно з постановою Кабміну України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», відповідно до якої п.5 Порядку №1078 викладено в новій редакції. Зокрема, передбачено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

Враховуючи вищенаведене суд дійшов висновку, що підставою для встановлення базового місяця індексації є підвищення посадових окладів особи.

Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

До чергового підвищення тарифних ставок (посадових окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їх сімей, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку.

Якщо підвищення грошового доходу відбулося не з 1 числа місяця, сума індексації визначається з розрахунку повного робочого часу/кількості календарних днів у місяці, а виплачується пропорційно відпрацьованому/службовому часу з урахуванням положень цього Порядку.

Відповідно до п. 4 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Отже, законодавчо встановлена максимальна межа нарахованої індексації.

Постановою КМУ №1294 затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців, які змінювалися протягом спірного періоду.

Суд врахував, що згідно з абзацом другим п.3 згаданої вище постанови Уряду України №1013 для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1078 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 29, ст. 1471). Водночас жодної норми про зміну базового місяця для нарахування індексації вона не містить.

Розрахунки індексації сторін (як позивача, так і відповідача) не обгрунтовано не враховують суми коштів, на які змінювався посадовий оклад позивача протягом спірного періоду. Тому наведені в них суми не відповідають вимогам для розрахунку згідно зі вказаними вище нормативно-правовими актами, у т.ч. Прикладам проведення індексації грошових доходів населення у разі їх підвищення, наведеним у Постанові №1013 (додаток №4 до Порядку).

На момент виникнення оскаржуваних правовідносин визначення розміру посадових окладів військовослужбовців здійснювалося відповідно до постанови Кабміну України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07.11.2007 №1294, якою затверджено нові схеми посадових окладів військовослужбовців. Відповідно до п.13 постанови №1294 вона набрала чинності з 01.01.2008, тобто датою, з якою позивач пов'язує встановлення базового місяця індексації.

Вищевказана постанова діяла до дати набрання чинності постанови Кабміну України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», якою встановлені нові розміри посадових окладів військовослужбовців, а саме з 01.03.2018.

Проаналізувавши постанову Кабміну України №1294 в період її дії з 01.01.2008 до 01.03.2018, суд встановив незмінність встановлених Урядом України розмірів посадових окладів військовослужбовців. Докази фактичного збільшення посадового окладу позивача з січня 2016 року до березня 2018 року відсутні.

Тобто січень 2008 року є місяцем підвищення тарифних ставок (посадових окладів) до березня 2018 року. Отже, відповідно до Порядку №1078 січень 2008 року є базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення військовослужбовців до березня 2018 року.

За даними Держстату, ІСЦ (%), на підставі яких здійснюється розрахунок індексів для проведення індексації протягом 2018 року, величина індексу споживчих цін не перевищила поріг індексації 103% до жовтня.

Відповідно до абз.3 п.1.1. Порядку №1078 індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

В графі 4 розрахунку індексації грошового забезпечення позивача за період з січня 2016 року до лютого 2019 року (далі - Розрахунок) відображено індекс споживчих цін, що відповідає офіційними даним Держстату України.

Відповідно до абз.5 п.1.1. Порядку №1078 для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації.

Отже, індексація нараховується з наступного місяця, з якого відбулося підвищення цін на споживчі товари та послуги. Натомість розрахунок позивача свідчить, що в суму коштів, які просить стягнути з відповідача, входять суми індексації за місяці, в яких відбувалося підвищення вказаного порогу індексації. Тому в таких частинах розрахунок також не є обгрунтованим.

Відповідно до абз.4 п.1.1 Порядку №1078 обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком.

В графі 7 Розрахунку позивача відображено величину приросту індексу споживчих цін за період з останнього підняття тарифних ставок (з 01.01.2008) та не обгрунтовано не враховано підняття тарифних ставок військовослужбовців за спірний період згідно з постановою КМУ від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою затверджено нову тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, внаслідок чого збільшилось грошове забезпечення всіх категорій службовців.

Отже, з березня 2018 року змінився базовий місяць для нарахування індексації позивача. З цього періоду перевищення порогу індексації у 103 відсотка відбулося лише з жовтня 2018 року. Тому включення позивачем до розрахунку сум коштів індексації з березня 2018року до листопада 2018року не є обгрунтованим.

Водночас відповідач не довів жодним доказом необхідності врахування як базового періоду - січень 2016 року, зважаючи, що посадовий оклад позивача не збільшився.

Врахувавши викладені вище норми законодавства суд дійшов висновку, що для спірного періоду з 01.01.2016 до березня 2018 року відповідач мав застосувати базовий місяць для індексації - січень 2008 року, з березня 2018 року - березень 2018 року (у зв'язку з підвищенням посадових окладів). Дослідивши довідку-розрахунок від 28.04.2021, суд встановив, що відповідач нарахував позивачу сум індексації з березня 2018 року з базовим місяцем березень 2018 року відповідно до вимог закону. Тому в цій частині позовні вимоги не обгрунтовані. Водночас з порушенням вимог закону нараховано позивачу індексацію з січня 2016 року до лютого 2018 року з базовим місяцем січень 2016 року, оскільки за відсутності збільшення посадового окладу базовий місяць для позивача не змінився та мав бути Отже, сума нарахованих відповідачем коштів такого період обчислена неправильно та спірні в цій частині дії є протиправними.

Тому суд дійшов висновку, що належним способом повного захисту порушених прав позивача є зобов'язання відповідача перерахувати та виплати позивачу індексацію за період з 01.01.2016 до лютого 2018 року, застосувавши базовий місяць - січень 2008року. В іншій частині позовні вимоги не обгрунтовані.

Згідно з абз. 2 ч.4 ст.245 КАС України у випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб'єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Зважаючи, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», як учасник бойових дій, та не надав доказів понесення судових витрат, відсутні підстави для його розподілу згідно зі ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст.2-20, 72-78, 134-139, 242-245, 255, 257-262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Військової частини НОМЕР_1 щодо проведення невірного розрахунку індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 до лютого 2018 року включно.

Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 ( АДРЕСА_3 ; код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) перерахувати та виплатити ОСОБА_1 (Донецька область, Центральний р-н., м.Маріуполь, Військова частина НОМЕР_5 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 до лютого 2018 року включно, застосувавши базовим місяцем січень 2008року.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

2. Судові витрати розподілу не підлягають.

3. Копію рішення направити учасникам справи.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.

Суддя А.М. Бабич

Рішення ухвалене, складене у повному обсязі та підписане 18.06.2021.