Рішення від 17.06.2021 по справі 560/8202/20

Справа № 560/8202/20

РІШЕННЯ

іменем України

17 червня 2021 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К.

розглянувши адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Соф юа" до Головного управління ДПС у Хмельницькій області , Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «СОФ ЮА» звернулось до суду з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, Державної податкової служби України, у якому просить визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області від 10.11.2020 року № 2124212/43074657 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 15.10.2020 року в Єдиному реєстрі податкових накладних та зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати у Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну товариства з обмеженою відповідальністю «СОФ ЮА» від 15.10.2020 № 2 датою її подання.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що контролюючий орган безпідставно відмовив у реєстрації податкової накладної № 2 від 15 жовтня 2020 року, до якої позивач надав усі необхідні документи, що підтверджують реальність здійснення господарської операції, передбаченої договором купівлі-продажу від 15 жовтня 2020 року № 3, укладеним ним із товариством з обмеженою відповідальністю «Промбудцентр». Зазначає, що контролюючий орган не вказав, які саме копії документів необхідно подати для реєстрації податкової накладної № 2 від 15 жовтня 2020 року та які копії електронних документів неналежним чином завірені. Вважає, що відповідач протиправно не зареєстрував в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 15 жовтня 2020 року. Просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій від 10 листопада 2020 року № 2124212/43074657.

Ухвалою від 14 грудня 2020 року Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі, призначивши до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.

У поданому до суду відзиві Головне управління Державної податкової служби України у Хмельницькій області позовні вимоги заперечує. Вказує, що відповідно до квитанції від 28.10.2020 року зупинено реєстрацію податкової накладної від 15.10.2020 року № 2, та зазначено, що відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування від 15.10.2020 року № 2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару / послуг 8701 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість як товари / послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару / послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій. Звертає увагу, що квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної є первісною по відношенню до рішення про відмову в реєстрації податкової накладної. Зупинення реєстрації відбувається автоматично системою Моніторингу, яка перевіряє податкову накладну, направлену на реєстрацію, на предмет відповідності критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій. На етапі направлення податкової накладної на реєстрацію в ЄРПН не передбачається надання будь-яких інших документів, пояснень, окрім власне самої податкової накладної. Зазначає, що контролюючий орган не може наперед знати, які саме документи наявні у платника податку, адже перелік документів, що супроводжують ту чи іншу господарську операцію, може змінюватися залежно від її особливостей. Вказує, що позивач не надав копії первинних документів щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури / інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг), з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних. Вважає, що в оскаржуваному рішенні наведено і відмічено усю необхідну інформацію, визначену Порядком прийняття рішень про реєстрацію / відмову у реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 року № 520. У задоволенні позовних вимог просить відмовити.

Ухвалою від 25 січня 2021 року Хмельницький окружний адміністративний суд у задоволенні клопотання Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження або в судовому засіданні з повідомленням сторін відмовив.

04 березня 2021 року до суду надійшло клопотання позивача про заміну відповідача у справі - з Головного управління ДПС у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 43142957, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17) на Головне управління ДПС у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 44070171, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17).

16 квітня 2021 року до суду надійшла заява Головного управління ДПС у Хмельницькій області про заміну сторони у справі з Головного управління ДПС у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 43142957) на Головне управління ДПС у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 44070171).

Вирішуючи клопотання позивача від 04 березня 2021 року та заяву відповідача від 16 квітня 2021 року, суд враховує таке.

Кабінет Міністрів України у пункті 1 постанови від 30 вересня 2020 року № 893 «Про деякі питання територіальних органів Державної податкової служби» вирішив ліквідувати як юридичних осіб публічного права територіальні органи Державної податкової служби, в тому числі Головне управління ДПС у Хмельницькій області.

Наказом Державної податкової служби України від 30 вересня 2020 року № 529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», відповідно до статті 21-1 закону України «Про центральні органи виконавчої влади» та Положення про Державну податкову службу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227, утворено як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України Головне управління ДПС у Хмельницькій області.

Наказом Державної податкової служби України від 24 грудня 2020 року № 755 «Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій» з 01 січня 2021 року розпочато здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно із наказом ДПС від 30 вересня 2020 року № 529 повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 893. Таким чином, Державна податкова служба України в особі відокремленого підрозділу Головного управління ДПС у Хмельницькій області є правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління ДПС у Хмельницькій області, що ліквідується.

Відповідно до частини першої статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

З урахуванням викладеного суд вважає на необхідне клопотання позивача від 04 березня 2021 року та заяву відповідача від 16 квітня 2021 року задовольнити. Замінити відповідача у справі - Головне управління ДПС у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 43142957, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17) на його правонаступника - Головне управління ДПС у Хмельницькій області (код ЄДРПОУ 44070171, м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17).

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «СОФ ЮА» - юридична особа, зареєстрована у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 24 червня 2019 року, основний вид економічної діяльності - 45.11 Торгівля автомобільними та легковими автотранспортними засобами.

15 жовтня 2020 року позивач та товариство з обмеженою відповідальністю «Промбудцентр» уклали договір купівлі-продажу транспортного засобу № 3.

Відповідно до пункту 1.1. договору купівлі-продажу транспортного засобу № 3 продавець зобов'язується передати у власність покупця, а покупець зобов'язується прийняти у власність транспортний засіб, який має такі характеристики: сідельний тягач, марка SCANIA, модель N320 (G440), ід. номер НОМЕР_1 , рік випуску 2013. Згідно пункту 1.4. договору передача та приймання транспортного засобу між продавцем та покупцем здійснюється у день укладання цього договору та оформлюється актом приймання-передачі, що складається у двох примірниках. За умовами пунктів 2.1., 2.2. за домовленістю сторін ціна транспортного засобу складає 812 207,00 грн, у тому числі ПДВ у сумі 135 367,83 грн. Оплата транспортного засобу здійснюється на розрахунковий рахунок продавця та підтверджується платіжними документами.

На виконання умов договору купівлі-продажу транспортного засобу від 15 жовтня 2020 року № 3, позивач передав у власність товариства з обмеженою відповідальністю «Промбудцентр» транспортний засіб, який має такі характеристики: Сідельний тягач, марка SCANIA, модель N320 (G440), ід. номер НОМЕР_1 , рік випуску 2013. Факт купівлі-продажу підтверджують: видаткова накладна № 2 від 15 жовтня 2020 року, акт прийому-передачі № СЮ000000002 від 15.10.2020 року, товарно-транспортна накладна № Р2 від 15 жовтня 2020 року, виписка по рахунку за 15.10.2020 року.

На дату виникнення податкового зобов'язання позивач склав податкову накладну від 15 жовтня 2020 року № 2 та надіслав її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Державна податкова служба України надіслала позивачу квитанцію від 28 жовтня 2020 року про зупинення реєстрації податкової накладної № 2 від 15 жовтня 2020 року, зазначивши, що коди УКТЗЕД / ДКПП товару / послуг 8701 відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари / послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару / послуги та обсягу його постачання.

У зазначеній квитанції відповідач вказав, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій та запропонував надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних.

15 листопада 2020 року позивач надіслав відповідачу пояснення та копії документів на підтвердження інформації, що міститься у податковій накладній № 2 від 15 жовтня 2020 року, реєстрацію якої зупинено.

Рішенням від 10 листопада 2020 року № 2124212/43074657 відповідач відмовив позивачу у реєстрації податкової накладної № 2 від 15.10.2020 року. Підставою для відмови слугувало ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання / придбання, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури / інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних. У розділі рішення «Додаткова інформація» відповідач зазначив: «Ненадання платником податку належним чином завірених копій первинних документів щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування товару».

17 листопада 2020 року позивач подав скаргу щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних від 10.11.2020 року № 2124212/43074657.

Рішенням за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 24 листопада 2020 року № 63966/43074657/2 скаргу залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін. Підставою залишення скарги без задоволення стало ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси.

Вважаючи рішення відповідача від 10.11.2020 року № 2124212/43074657 щодо відмови у реєстрації податкової накладної від 15.10.2020 року № 2 протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10. статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів / послуг платник податку - продавець товарів / послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів / послуг, є для покупця таких товарів / послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та / або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначає Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі - Порядок № 1246).

Згідно з пунктами 12, 13 та 14 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та / або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та / або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та / або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та / або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та / або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200 1.3 і 200 1.9 статті 200 1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування (далі - квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних визначає Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 (далі - Порядок № 1165).

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку № 1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Платник податку, яким складено та / або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

За правилами пункту 7 Порядку № 1165 у разі, коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 1165, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та / або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку № 1165).

У квитанції від 28.10.2020 року про зупинення реєстрації податкової накладної № 2 від 15.10.2020 року відповідач запропонував надати пояснення та копії документів для підтвердження інформації, зазначеної у вказаній податковій накладній.

На виконання вимог контролюючого органу позивач надіслав пояснення та копії документів щодо виконання умов договору купівлі-продажу транспортного засобу № 3 від 15 жовтня 2020 року.

Механізм прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 року № 520 (далі - Порядок № 520).

Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 7, 9, 11 Порядку № 520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Податкового кодексу України.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.

Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та / або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та / або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та / або надання платником податку копій документів, складених / оформлених із порушенням законодавства.

Підставою для прийняття рішення від 10.11.2020 року № 2124212/43074657 про відмову у реєстрації податкової накладної № 2 від 15.10.2020 року слугувало ненадання платником податку первинних документів щодо постачання / придбання, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури / інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних. У розділі рішення «Додаткова інформація» відповідач зазначив: «Ненадання платником податку належним чином завірених копій первинних документів щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування товару».

Суд встановив, що на підтвердження здійснення господарської операції, передбаченої договором купівлі-продажу транспортного засобу № 3 від 15 жовтня 2020 року, позивач надіслав пояснення та копії документів, а саме: договір купівлі-продажу транспортного засобу № 3 від 15.11.2020 року; договір про надання послуг № 2/1310 від 13.10.2020 року; договір оренди № 01/19 від 01.07.2019 року; акт приймання-передачі від 01.07.2020 року; договір про надання послуг по декларуванню № 234-20 від 01.10.2020 року; контракт № 2/20 від 01.09.2020 року; довіреність № 258 від 15.10.2020 року; видаткова накладна № 2 від 15.10.2020 року; акт прийому-передачі від 15.10.2020 року; товарно-транспортна накладна № Р2 від 15.10.2020 року; ВМД № UA401160/2020/31156 від 13.10.2020 року; інвойс; CMR від 07.10.2020 року; оборотно-сальдова відомість по рахунку 281 за жовтень 2020 року; картка рах. 281 за жовтень 2020 року; оборотно-сальдова відомість по рахунку 361 за жовтень 2020 року; картка рах. 361 за жовтень по взаєморозрахунках з товариством з обмеженою відповідальністю «Промбудцентр»; податкова накладна № 2 від 15.10.2020 року; акт надання послуг № 4167 від 31.10.2020 року; акт надання послуг № 716 від 13.10.2020 року; виписка банку за 01.10.2020 року; податкова декларація в іноземній валюті № 1 від 01.10.2020 року; виписка банку за 15.10.2020 року.

Подані позивачем документи суд вважає достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної № 2 від 15.10.2020 року. Тому рішення від 10.11.2020 року № 2124212/43074657 щодо відмови у реєстрації податкової накладної від 15.10.2020 року № 2 є неправомірним.

Відповідно до частини третьої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Згідно з пунктами 19 і 20 Порядку № 1246 податкова накладна та / або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та / або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та / або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); неприйняття та / або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та / або розрахунку коригування.

У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та / або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та / або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.

Отже, реєстрація в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних / розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДФС України.

Відповідно до наказу Держаної податкової служби України від 28.08.2019 року № 36 повноваження щодо реалізації податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушенням під час застосування податкового законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань покладені на Державну податкову службу України.

З метою відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, необхідно зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 15.10.2020 року.

Враховуючи викладене, позов товариства з обмеженою відповідальністю «СОФ ЮА» про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 10.11.2020 № 2124212/43074657 щодо відмови у реєстрації податкової накладної від 15.10.2020 року № 2 та зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 15.10.2020 року необхідно задовольнити.

У зв'язку із задоволення позовних вимог відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір необхідно стягнути на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Хмельницькій області № 2124212/43074657 від 10.11.2020 року про відмову в реєстрації податкової накладної.

Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну товариства з обмеженою відповідальністю «СОФ ЮА» № 2 від 15.10.2020 року.

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «СОФ ЮА» судовий збір в розмірі 4204,00 грн за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби України у Хмельницькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Соф юа" (вул. Північна, 95/1,Хмельницький,Хмельницька область,29025 , код ЄДРПОУ - 43074657)

Відповідач:Головне управління ДПС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 43142957) Державна податкова служба України (Львівська площа, 8,Київ 1,04053 , код ЄДРПОУ - 43005393)

Головуючий суддя О.К. Ковальчук