17 червня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/2200/21
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач), в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення відділу перерахунків пенсій № 1 управління пенсійного забезпечення ГУ ПФУ в Херсонській області від 12.02.2021 р. № 1224/03-16 "Про результати розгляду заяви гр. ОСОБА_1 від 05.02.2021 № 365";
- зобов'язати відповідача зарахувати до страхового стажу для перерахунку пенсії позивачу період навчання з 01.09.1967 р. по 30.06.1969 р. в ПТУ № 32, а також період роботи з 10.07.1969 р. по 01.01.1970 р. в Тбіліському паровозно-вагоноремонтному заводі, з 23.07.1970 р. по 04.03.1971 р. в Тбіліському прядильно-трикотажному комбінаті, з 11.01.1979 р. по 15.08.1980 р. в БМУ-4 треста № 15, з 15.10.1981 р. по 01.07.1985 р. в БУ-7 треста № 10 "Висотбуд" та здійснити перерахунок пенсії з моменту звернення із заявою про перерахунок пенсії 05.02.2021 р.
Позовні вимоги мотивує тим, що перебуває на обліку в Олешківському сервісному центрі Головного управління ПФУ в Херсонській області та з 14.06.2013 р. отримує пенсію за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". У лютому 2021 року звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, з урахуванням періодів: з 01.09.1967 р. по 30.06.1969 р. - навчання в ПТУ № 32; з 10.07.1969 р. по 01.01.1970 р. робота на Тбіліському паровозо-вагоноремонтному заводі; з 23.07.1970 р. по 04.03.1971 р. робота на Тбіліському прядильно-трикотажному комбінаті; з 11.01.1979 р. по 15.08.1980 р. робота в БМУ-4 треста № 15; з 15.10.1981 р. по 01.07.1985 р. робота в БУ-7 треста № 10 "Висотбуд". Проте, рішенням відділу перерахунків пенсій №1 управління пенсійного забезпечення Головного управління ПФУ в Херсонській області від 12.02.2021 р. №1224/03-16 відмовлено в перерахунку пенсії за віком щодо зарахування стажу за вищевказані періоди, у зв'язку з невідповідністю записів в трудовій книжці вимогам Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої постановою Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці та заробітної плати від 09.07.1958 р. № 620 та Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої постановою Держкомпраці від 20 червня 1974 р. № 162. Вважає рішення відповідача протиправним та необґрунтованим, оскільки вказані записи засвідчені відповідними печатками та підписами, підтверджують факт навчання і роботи позивача на відповідних підприємствах у вказаних періодах. Крім того, в хронологічному порядку записані всі інші відомості про роботу позивача.
Ухвалою від 20.05.2021 р. відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та надано відповідачу п'ятнадцятиденний строк для подання до суду відзиву на позовну заяву.
09.06.2021 р. від відповідача на дійшов відзив на позовну заяву, за змістом якого заперечує проти позовних вимог та просить відмовити в їх задоволенні. Зазначає, що при призначені пенсії до страхового стажу позивача у зв'язку з необумовленими виправленнями, неточностями (відсутністю обов'язкової інформації) у записах трудової книжки, чим порушено вимоги Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої постановою Держкомпраці від 20.06.1974 р. № 162 (далі Інструкція № 162) та Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою постановою Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці та заробітної плати від 09.07.1958 р. № 620 (далі - Інструкція № 620) не зараховано спірні періоди роботи/навчання : з 01.09.1967 р. по 30.06.1969 р. (навчання в ПТУ № 32) підстава запису - атестат № 2430 без зазначення дати видання цього документа; з 10.07.1969 р. по 01.01.1970 р. (Тбіліський паровозо-вагоноремонтний завод) - відсутні дати наказів про зарахування та переведення; з 23.07.1970 р. по 04.03.1971 р. (Тбіліський прядильно-трикотажний комбінат) - відсутня дата наказу про звільнення; з 11.01.1979 р. по 10.08.1980 р. (не по 15.08. як просить позивач в позовних вимогах) (БМУ-4 треста № 15) - виправлений рік наказу про переведення до тресту № 15 КПО; з 27.10.1981 р. по 01.07.1985 р. (БУ - 7 треста № 10 "Висотбуд") - відсутня дата наказу про зарахування, запис про переведення до іншого підприємства не завірений підписом та не зазначено посаду відповідальної особи. Вказує, що уточнюючі довідки про періоди роботи та навчання витребувати неможливо, оскільки за повідомленням Національного архіву Грузії (від 08.07.2015 р. № 02-3/16131, від 16.11.2015 р. № 02-3/29294) документи зазначених у запиті відомств на зберігання не надходили, встановити їх місцезнаходження не вдалося, інших, підтверджуючих роботу у вищезазначені періоди документів гр. ОСОБА_1 не надав. На переконання відповідача, оскільки підстави для зарахування спірних періодів роботи відсутні, рішення відділу перерахунку пенсій №1 управління пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 12.02.2021 р №1224/03-16 прийнято законно та правомірно.
З урахуванням п.2 ч.1 ст.263 КАС України суд розглядає справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 14.01.2013 р. перебував на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та отримував пенсію по інвалідності.
Відповідно до розпорядження від 14.06.2013 р. № 148639 позивача з 14.06.2013 р. переведено з пенсії по інвалідності на отримання пенсії за віком.
11.12.2015 р. ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою щодо можливості зарахування до загального стажу роботи періодів роботи: з 10.07.1969 р. по 01.01.1970 р. на Тбіліському паровозо-вагоноремонтному заводі; з 23.07.1970 р. по 04.03.1971 р. на Тбіліському прядильно-трикотажному комбінаті; з 04.07.1974 р. по 18.07.1976 р. в СБУ № 7 треста № 3 "Тбілпромбуд"; з 15.10.1981 р. по 01.07.1985 р. в БУ - 7 треста № 10 "Висотбуд"; з 11.01.1979 р. по 15.08.1980 р. в БМУ треста № 15 та період навчання з 01.09.1967 р. по 30.06.1969 а ПТУ 332.
Рішенням Комісії по розгляду питань, пов'язаних з призначенням (перерахунком) та виплатою пенсій в управлінні Пенсійного фонду України в Цюрупинському районі Херсонської області від 17.12.2015 р. № 46 відмовлено в зарахуванні в загальний стаж роботи вказаних періодів, оскільки записи в трудовій книжці не відповідають Інструкції.
05.02.2021 р. позивач звернувся до ГУ ПФУ в Херсонській області із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням періодів: з 01.09.1967 р. по 30.06.1969 р. навчання, періодів роботи: 10.07.1969 р. по 01.01.1970 р. в Тбіліському паровозно-вагоноремонтному заводі, з 23.07.1970 р. по 04.03.1971 р. в Тбіліському прядильно-трикотажному комбінаті, з 11.01.1979 р. по 10.08.1980 р. в БМУ-4 треста № 15, з 27.10.1981 р. по 01.07.1985 р. в БУ-7 треста № 10 "Висотбуд". До заяви позивачем долучено: паспорт від 08.04.1998 р. серії НОМЕР_1 , трудову книжку.
12.02.2021 р. відповідачем прийнято рішення № 1224/03-16, яким відмовлено ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за віком щодо зарахування стажу за періоди, оскільки записи в трудовій книжці не відповідають вимогам Інструкції.
Вважаючи вказане рішення протиправним, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Не погоджуючись з таким рішенням відповідача, позивач звернувся з позовною заявою до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.
Згідно ст.3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Статтею 19 Конституції України визначено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як слідує зі ст.22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 р. № 1788-XII (далі - Закон № 1788), Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі - Закон № 1058).
Закон № 1788 відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.
Громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом (ст.1 Закону № 1788).
Положеннями статті 56 Закону № 1788 передбачено, що до видів трудової діяльності, що зараховується до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію віднесено, серед іншого: роботу, виконувану на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв; будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків.
Згідно п.1 ч.1 ст.8 Закону № 1058 право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають: громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально (ч.1 ст.44 Закону № 1058).
Частиною 3 статті 45 Закону № 1058 передбачено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Як вбачається з оскаржуваного рішення, відповідач встановив, що:
- з 01.09.1967 р. по 30.06.1969 р. ОСОБА_1 навчався в ПТУ № 32, про що внесено запис до трудової книжки № 1 на підставі атестату № 2430 без зазначення дати видання цього документу;
- згідно записів трудової книжки № 2, 3 з 10.07.1969 р. по 01.01.1970 р. ОСОБА_1 працював на Тбіліському паровозо-вагоноремонтному заводі. В трудовій книжці відсутні дати видання наказів на прийняття на роботу та переведення до іншої організації;
- у період з 23.07.1970 р. по 04.03.1971 р. (порядковий № записів до трудової книжки не зазначений) працював на Тбіліському прядильно-трикотажному комбінаті. В трудовій книжці відсутня дата видання наказу про звільнення з роботи;
- у період з 11.01.1979 р. по 15.08.1980 р. ОСОБА_1 працював в БМУ-4 треста №15 (порядковий № записів до трудової книжки не зазначений). В трудовій книжці запис про звільнення не містить року видання наказу про звільнення з роботи;
- у період з 15.10.1981 р. по 01.07.1985 р. (порядковий № записів до трудової книжки не зазначений) працював у БУ-7 треста 10 "Висотбуд". В трудовій книжці відсутня дата видання наказу про прийом на роботу та запис про період роботи не засвідчений підписом керівника підприємства.
Тобто відповідач піддав сумніву достовірність записів у трудовій книжці щодо окремих періодів роботи позивача через порушення порядку її заповнення і ведення, передбаченого Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженої постановою Держкомпраці від 20.06.1974 р. № 162 (далі - Інструкція № 162) та Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою постановою Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці та заробітної плати від 09.07.1958 р. № 620 (далі - Інструкція № 620).
Статтею 62 Закону № 1788 передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
На виконання статті 62 Закону № 1788 Кабінет Міністрів України постановою від 12.08.1993 р. № 637 "Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній" затвердив Порядок № 637.
Пунктом 1 Порядку № 637 визначено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків (пункт 2 Порядку № 637).
Пунктом 3 Порядку № 637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Отже, виходячи з наведених норм Порядку № 637, у разі відсутності в трудовій книжці записів про роботу, такий стаж встановлюється на підставі інших документів, уточнюючих довідок, відомостей та інших документів, які містять відомості про періоди роботи.
У пункті 4.2 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1 передбачено, що при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності).
Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
При цьому суд зазначає, що витребування та перевірка додаткових документів і довідок є правом пенсійного органу.
Як вбачається з матеріалів пенсійної справи, запити щодо підтвердження стажу роботи ОСОБА_1 у вказані вище періоди відповідачем здійснено у 2015 році, проте під час розгляду заяви позивача від 05.02.2021 р. територіальний орган Пенсійного фонду запитів з метою підтвердження періодів роботи не здійснював.
За змістом відповідей Національного архіву Грузії від 08.07.2015 р. № 02-3/16131, від 16.11.2015 р. № 02-3/29294, від 25.12.2015 р. № 02-3/33581, від 27.04.2016 р. № 02-3/13516, документи зазначених у запитах підприємств, установ та організацій на зберігання до Національного архіву Грузії не надходили, встановити їх місцезнаходження не вдалося.
Крім того, Агентство соціальних субсидій Грузії листом від 15.11.2016 р. № 04/84541 повідомило про відсутність можливості надати допомогу в підтвердженні стажу роботи позивача.
На переконання суду неможливість пенсійного органу скористатися правом на перевірку періодів роботи/навчання особи не може бути підставою для обмеження права пенсіонера на отримання належної пенсії.
Так, записами, які містяться в трудовій книжці підтверджено: навчання позивача у період з 01.09.1967 р. по 30.06.1969 р. в ПТУ № 32, а також періоди роботи: з 10.07.1969 р. по 01.01.1970 р. в Тбіліському паровозно-вагоноремонтному заводі, з 23.07.1970 р. по 04.03.1971 р. в Тбіліському прядильно-трикотажному комбінаті, з 11.01.1979 р. по 15.08.1980 р. в БМУ-4 треста № 15, з 15.10.1981 р. по 01.07.1985 р. в БУ-7 треста № 10 "Висотбуд".
Суд зауважує, що з даних записів можливо встановити в які періоди, на яких підприємствах та посадах працював ОСОБА_1 .
Крім того, згідно позиції Верховного Суду, викладеній у постанові від 24.05.2018 р. у справі № 490/12392/16-а (провадження № К/9901/2310/18), від 29.03.2019 р. у справі № 548/2056/16-а (провадження № К/9901/44334/18), певні недоліки щодо заповнення трудової книжки не можуть бути підставою для неврахування відповідного періоду роботи для обрахунку стажу при призначенні пенсії.
Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Таким чином, відповідачем під час прийняття рішення від 12.02.2021 р. № 1224/03-16 про відмову ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за віком не враховано усі обставини та положення законодавства, що мають значення для перерахунку пенсії позивачу, як наслідок, відповідач допустив неналежний розгляд поданої позивачем заяви і документів та, відповідно, прийнято необґрунтоване рішення про відмову позивачу у зарахуванні певних періодів роботи до стажу позивача, що дає право на перерахунок пенсії за віком. Отже, рішення від 12.02.2021 р. № 1224/03-16 є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
Відповідачем не доведено правомірність свого рішення щодо відмови у перерахунку ОСОБА_1 пенсії за віком, а тому за результатами розгляду справи суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 12.02.2021 р. № 1224/03-16; зобов'язання ГУ ПФУ в Херсонській області зарахувати до страхового стажу позивача періоди навчання/роботи та здійснити перерахунок пенсії за віком з 05.02.2021 р.
Положеннями ч.1 ст.139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки за результатами розгляду справи, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог, то з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань підлягає стягненню судовий збір в сумі 908 грн.
Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 143, 242-246, 250, 255, 263 КАС України, суд -
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) від 12.02.2021 р. № 1224/03-16 "Про результати розгляду заяви гр. ОСОБА_1 від 05.02.2021 № 365".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) зарахувати до страхового стажу для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) період навчання з 01.09.1967 р. по 30.06.1969 р. в ПТУ № 32, а також період роботи з 10.07.1969 р. по 01.01.1970 р. в Тбіліському паровозно-вагоноремонтному заводі, з 23.07.1970 р. по 04.03.1971 р. в Тбіліському прядильно-трикотажному комбінаті, з 11.01.1979 р. по 15.08.1980 р. в БМУ-4 треста № 15, з 15.10.1981 р. по 01.07.1985 р. в БУ-7 треста № 10 "Висотбуд" та здійснити перерахунок пенсії з моменту звернення із заявою про перерахунок пенсії 05.02.2021 р.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73036, м.Херсон, вул.28 Армії, буд.6, код ЄДРПОУ 21295057) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_2 ) судовий збір в сумі 908 (дев'ятсот вісім) грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.І. Бездрабко
кат. 112010201