Справа № 450/1973/21 Провадження № 3/450/1100/21
09 червня 2021 року суддя Пустомитівського районного суду Львівської області Кіпчарський М.О.,за участю прокурора Пустомитівської окружної прокуратури Жукровського Т.Я., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Давдів, Пустомитівського району Львівської області, одруженого, працюючого ФОП, який до адміністративної відповідальності не притягався, місце проживання якого АДРЕСА_1
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
Згідно протоколу № 314 про адміністративне правопорушення від 19.05.2021 року, складеного начальником 6-го відділу ОВС Управління стратегічних розслідувань у Львівській області ДСР НП України, Вачко Т.Я., припинивши повноваження депутата Давидівської сільської ради ОТГ, в порушення ч.2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», без поважних причин несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення (надалі Декларація) за 2020 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП. ЗокремаОСОБА_1 , будучи зобов'язаним до 01 квітня 2021 року подати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК, Декларацію після звільнення, подав таку декларацію тільки 06.04.2021 року.
Будучи присутнім під час розгляду справи ОСОБА_1 , вину визнав, щиро розкаявся.
Прокурор в судовому засіданні протокол про адміністративне правопорушення підтримав та просить визнати ОСОБА_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50-ти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Заслухавши пояснення, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши всі наявні в матеріалах справи докази та надавши їм належну оцінку, приходжу до наступного висновку.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Абзацом 10 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до ч. 1 ст. 65 даного Закону за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення особи, зазначені в ч.1 ст.3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Відповідно до п .п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
У відповідності до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у п.1, пп. «а» і пп. «в» п.2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом Давидівської сільської ради ОТГ є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до п.п.3 п.5 розділу 2 «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, декларація суб'єкта декларування, який припинив свою діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Враховуючи викладене, оскільки повноваження депутата припинено, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування після звільнення за 2020 рік до 00:00 год. 01.04.2021 року.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи обізнаним щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов'язок подання декларації після звільнення за 2020 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подав зазначену декларацію лише 06.04.2021 року о 14:08 год., тобто несвоєчасно без поважних причин.
З врахуванням встановленого вважаю, що ОСОБА_1 , припинивши повноваження депутата Давидівської сільської ради ОТГ, являючись суб'єктом відповідальності відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 даного Закону, несвоєчасно без поважних причин подав декларації після звільнення за 2020 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративних правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення №314 від 19.05.2021 року; постановою Давидівської сільської виборчої комісії Пустомитівського району Львівської області від 31.10.2015 року; витягом з рішення № 5-1/202 від 27.11.2020 року про визнання повноважень депутатів Давидівської сільської ради VII демократичного скликання; скірншотом з офіційного сайту НАЗК, в якому вказана фактична дати подання декларації ОСОБА_1 ; письмовими та особистими поясненнями порушника, іншими наданими матеріалами.
Враховуючи викладене, вважаю необхідним і достатнім призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу, та в порядку ст.40-1 КУпАП стягнути судовий збір.
Керуючись ст.40-1, ч.1 ст.172-6, 283-285, 294 КУпАП, суддя,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 454,00 грн. судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
СуддяМ. О. Кіпчарський