Ухвала від 18.06.2021 по справі 333/3909/21

Справа № 333/3909/21

Провадження № 1-в/333/179/21

УХВАЛА

Іменем України

18 червня 2021 року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі: судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя, подання начальника Відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,-

ВСТАНОВИВ:

До Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшло подання начальника Відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1

Зазначене подання обґрунтовано тим, що ОСОБА_4 , перебуває на адміністративному нагляді у відділі поліції № 4 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області з 31.08.2017 року. Адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , встановлено на підставі ухвали Оріхівського районного суду Запорізької області від 19.08.2017 року за поданням керівництва державної установи «Оріхівської виправної колонії» №88.Дата погашення судимості 11.08.2023р.

Ухвалою Комунарського районного суду м.Запоріжжя було встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік. Під час перебування під адміністративним наглядом допускав порушення його правил: ст.187 ч.2 ч.1 ст. 187 КУпАП від 26.04.2021; ст.187 ч.2 ч.1 ст. 187 КУпАП від 08.04.2021; ст.187 ч.2 ч.1 ст.187 КУпАП від 22.03.2021; ст.187 ч.2 ч.1 ст.187 КУпАП від 16.03.2021; ст.187 ч.2 ч.1 ст.187 КУпАП від 28.1 1.2020; ст.187 ч.2 ч.1 ст.187 КУпАП від 23.11.2020; ст.187 ч.2 ч.1 ст.187 КУпАП від 29.08.2020; ст.187 ч.1 КУпАП від 24.06.2020;

До теперішнього часу офіційно не працевлаштований, має нестабільні матеріальні доходи. Усі ці факти викликають занепокоєння, поведінка гр. ОСОБА_4 , свідчить про те, що він вперто не бажає ставати на шлях виправлення. Враховуючи те, що піднаглядний раніше неодноразово притягався до кримінальної відповідальності та допускає і дотепер порушення правил адміністративного нагляду та громадського порядку, він потребує з боку працівників поліції подальших примусових заходів спостереження і контролю за його поведінкою

Інспектор сектору превенції ОСОБА_5 просила суд розглянути подання без її участі, підтримала подання з підстав, викладених у ньому, та просила суд його задовольнити.

ОСОБА_4 просив розглянути подання без його участі, не заперечував проти задоволення зазначеного подання.

Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про його задоволення з наступних підстав.

Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Згідно з п. «в» ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», підставою для встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, вказаних вище, є матеріали органів Національної поліції.

Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного у місті суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Згідно з ст.7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд здійснюється поліцією. Працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.

Пунктом 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року №3 передбачено, що перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.

Судом встановлено, наступне.

Згідно з довідкою про звільнення, ОСОБА_4 відбував покарання в «Оріхівська ВК (№88)» в період з 04.12.2014 року по 11.08.2017 року. Був звільнений по відбуттю строку покарання.

Ухвалою Оріхівського районного суду Запорізької області від 09.08.2017 року № 323/1971/17 встановлено адміністративний нагляд стосовно ОСОБА_4 після його звільнення з місць позбавлення волі строком на 1 рік. Ухвалою Комунарського районного суду м.Запоріжжя, ОСОБА_4 було знов встановлено адміністративний нагляд.

ОСОБА_4 та підчас перебування на профілактичному обліку на шлях виправлення не став.

Так, відповідно до довідок з АРМОР, ОСОБА_4 неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст.187 ч.2 ч.1 ст. 187 КУпАП від 26.04.2021; ст.187 ч.2 ч.1 ст. 187 КУпАП від 08.04.2021; ст.187 ч.2 ч.1 ст.187 КУпАП від 22.03.2021; ст.187 ч.2 ч.1 ст.187 КУпАП від 16.03.2021; ст.187 ч.2 ч.1 ст.187 КУпАП від 28.1 1.2020; ст.187 ч.2 ч.1 ст.187 КУпАП від 23.11.2020; ст.187 ч.2 ч.1 ст.187 КУпАП від 29.08.2020; ст.187 ч.1 КУпАП від 24.06.2020.

З огляду на те, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , після звільнення з місця позбавлення волі, як вбачається з досліджених в судовому засіданні доказів, на шлях виправлення не став, притягувався до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про задоволення подання та продовження відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», ст.ст. 369, 370, 372 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника Відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 - задовольнити.

Продовжити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 12 місяців.

Встановити наступні обмеження:

- заборонити виїзд за межі населеного пункту (місця проживання) з особистих справ без дозволу посадових осіб, які здійснюють адміністративний нагляд;

- зобов'язати з'являтися на реєстрацію до органу Національної поліції за місцем проживання в призначений день один раз на місяць протягом терміну адміністративного нагляду;

- не залишати місця мешкання з 23-00 годин до 05-00 годин наступного дня.

Покласти на ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , наступні обов'язки:

- прибувати по виклику поліції у вказаний строк та давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

- повідомляти працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця проживання, роботи, а також про виїзд за межі населеного пункту в службових справах;

- у разі виїзду в особистих справах з дозволу поліції в інший населений пункт і перебування там більше доби, зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.

- з'являтися на реєстрацію до Відділу поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області НПУ в призначений день один раз на місяць протягом терміну адміністративного нагляду.

Контроль за здійсненням адміністративного нагляду покласти на Відділ поліції №4 Запорізького районного управління поліції ГУНП в Запорізькій області НПУ.

Ухвала суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом семи днів з моменту її проголошення.

Суддя Комунарського районного суду

м.Запоріжжя ОСОБА_1