ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"14" червня 2021 р. справа № 300/2302/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши заяву ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.12.2019 у справі за його позовом до Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови про стягнення виконавчого збору від 18.06.2019, -
У провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови про стягнення виконавчого збору ВП № 54998251 від 18.06.2019, визнання незаконними дій Головного державного виконавця Івано- Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області щодо стягнення виконавчого збору в розмірі 26% стягнутих сум та зобов'язання відповідача повернути позивачу 7731,244 грн.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.12.2019 ОСОБА_1 відмовлено у задоволенні його позову.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 24.02.2020 апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.12.2019 у справі № 300/2302/19 - без змін.
08.06.2021 на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 від 03.06.2021 про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.12.2019 у вказаній справі з підстав, визначених пунктом 1 частини 2 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України.
В обгрунтування поданої заяви заявник посилається на постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.11.2020 у справі №300/1409/20, якою встановлено, що зміни, внесені до частини 2 статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» 1404-VIII Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 03.07.2018 №2475-VIII погіршили становище боржника, оскільки розмір виконавчого збору до змін обраховувався як 10% фактично стягнутої суми, а після внесених змін - 10% суми, що підлягає стягненню. Наведене стало підставою для визнання протиправною та скасування 17.11.2020 судом апеляційної інстанції постанови Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) про стягнення виконавчого збору від 14.06.2020 у виконавчому провадженні №54998432 (адміністративна справа №300/1409/20).
Зазначив при цьому, що вказана справа є аналогічною справі заявника, постанова про стягнення виконавчого збору з боржника - ОСОБА_1 , яка була предметом оскарження у справі №300/2302/21, також винесена у межах виконавчого провадження №54998432, а обставини, встановлені Восьмим апеляційним адміністративним судом у справі №300/1409/20, не були встановлені судами першої та апеляційної інстанцій під час розгляду його справи і не могли бути відомі заявнику.
Одночасно, 08.06.2021 ОСОБА_1 подав заяву про поновлення строку на подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, мотивовану тим, що про наявність постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17.11.2020 у справі №300/1409/20 заявник дізнався 22.03.2021 від ОСОБА_2 (боржника у виконавчому провадженні №54998432). Оскільки таку заяву він подав до суду апеляційної інстанції, копію ухвали суду апеляційної інстанції про відмову у відкриття провадження за його заявою від 21.04.2021 заявник отримав 06.05.2021, вважає, що встановлений пунктом 1 частини 1 статті 363 КАС України строк не пропустив.
Розглянувши заяву про ОСОБА_1 про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.12.2019 у вказаній справі, а також додані до неї документи, суд зазначає наступне.
Частиною 1 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами.
Відповідно до пункту 1 частини 2 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є, зокрема, істотні для справи обставини, що не були встановлені судом та не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Частиною 4 даної статті Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що не є підставою для перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами: переоцінка доказів, оцінених судом у процесі розгляду справи; докази, які не оцінювалися судом, стосовно обставин, що були встановлені судом.
Згідно з частиною 6 цієї ж статті даного Кодексу при перегляді судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами суд не може виходити за межі тих вимог, які були предметом розгляду при ухваленні судового рішення, яке переглядається, розглядати інші вимоги або інші підстави позову.
Частиною 1 статті 363 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано з підстави, визначеної пунктом 1 частини 2 статті 361 цього Кодексу - у часниками справи протягом тридцяти днів з дня, коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про існування таких обставин.
Судом зі змісту заяви від 03.06.2021 встановлено, що про наявність обставин, які на думку заявника, є підставою для перегляд судового рішення у даній справі за нововиявленими обставинами, ОСОБА_1 дізнався 27.03.2021.
Заява ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами надійшла на адресу суду 08.06.2021, тобто з пропущенням строку, встановленого пунктом 1 частини 1 статті 363 Кодексу адміністративного судочинства України.
Як зазначає заявник, відповідну заяву перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами він 27.03.2021 подав з дотриманням встановленого тридцятиденного строку до суду апеляційної інстанції. Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21.04.2021 відмовлено ОСОБА_1 у відкритті провадження за його заявою з підстав, визначених частиною 1 статті 365 Кодексу адміністративного судочинства України. Копію ухвали суду від 21.04.2021 заявник отримав 06.05.2021.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про поважність причин пропуску заявником строку звернення до суду із заявою про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, а тому подана ним заява від 03.06.2021 про поновлення такого строку підлягає до задоволення, а строк звернення до суду із вказаною заявою - поновленню.
Суд зазначає, що норми законодавства, а саме зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 03.07.2018 №2475-VIII, до частини 2 статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» 1404-VIII судом прийнято до уваги під час розгляду адміністративної справи №300/2302/19 та дано їм оцінку.
Відтак, зазначені ОСОБА_1 в заяві обставини не є нововиявленими обставинами у справі у розумінні пункту 1 частини 2 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України.
Щодо доводів заявника про те, що Восьмий апеляційний адміністративний суд під час розгляду адміністративної справи №300/1409/20 дійшов висновку, що зміни, внесені Законом №2475-VIII, до частини 2 статті 27 Закону України «Про виконавче провадження» 1404-VIII погіршили становище боржника та скасував постанову про стягнення виконавчого збору від 14.06.2020 у виконавчому провадженні №54998432 (справа №300/1409/20), суд звертає увагу на те, що судові рішення, ухвалені в інших справах між іншими сторонами не є обставинами в цій справі.
Враховуючи вищевикладене, суд робить висновок про відсутність підстав для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, а тому у відкритті провадження про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами в адміністративній справі №300/2302/19 за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови про стягнення виконавчого збору від 18.06.2019, слід відмовити.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 243, 248, 256, 361, 365 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Заяву ОСОБА_1 від 03.06.2021 про поновлення строку на подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами - задовольнити.
2. Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду із заявою про перегляд рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.12.2019 у справі №300/2302/1за нововиявленими обставинами.
3. У відкритті провадження про перегляд за нововиявленими обставинами рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.12.20219 у справі за позовом ОСОБА_1 до Івано-Франківського міського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування постанови про стягнення виконавчого збору від 18.06.2019 - відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її складання в повному обсязі, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Суддя Главач І.А.