1Справа № 335/6412/21 3/335/1525/2021
17 червня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя Апаллонова Ю.В., розглянувши матеріал, що надійшов з Головного управління ДПС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ,, ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,-
З Головного управління ДПС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 ,, ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 1802 від 08.06.2021 р., складений відносно ОСОБА_1 відповідно до якого, ОСОБА_2 обвинувачується у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 278 КпАП України, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, приходжу до висновку про їх повернення для належного оформлення у зв'язку з наступним.
Відповідно до вимог статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення правопорушника; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення та зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підпису.
При складанні протоколу особі, яка притягається до кримінальної відповідальності, роз'яснюються його права і обв'язки, передбачені статті 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
Проте протокол про адміністративне правопорушення не підписаний особою, яка його склала.
Зважаючи на викладене, для дотримання процедури розгляду адміністративної справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності згідно з вимогами діючого законодавства та забезпечення належного права на захист, уповноважений орган повинен усунути вказані недоліки.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 256, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП до Головного управління ДПС у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Апаллонова