Справа № 523/8776/21
Провадження №2/523/3722/21
"09" червня 2021 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Мурманова І.М., розглянувши позовну заяву та додані до неї документи ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , останнє відоме місце реєстрації: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_3 , останнє відоме місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом виселення з квартири без надання іншого житлового приміщення, -
Від імені та в інтересах ОСОБА_1 до Суворовського районного суду м. Одеси з позовними вимогами до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом виселення з квартири без надання іншого житлового приміщення, звернулась представник позивача адвокат Калашнікова Марина Олександрівна.
В обґрунтування позовних вимог представник зазначила, що позивачу на підставі договору купівлі-продажу посвідченого приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу Чапським А.Е., належить квартира АДРЕСА_2 . Представник зазначає, що відповідно до довідки № А2-254557-ю/л від 20.11.2020 року в квартирі відсутні зареєстровані особи, однак, після укладення договору купівлі-продажу позивач не зміг вселитись до своєї квартири, з підстав проживання в ній сторонніх осіб, якими є відповідачів у справі. Представник зазначає, що відповідачі не є наймачами квартири, не є членами родини власника, натомість є сторонніми особами, які перешкоджають позивачу у повній мірі користуватись власністю. На підставі викладеного просить усунути перешкоди позивачу здійсненні права власності квартирою, шляхом виселення відповідачів з квартири без надання іншого житлового приміщення.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, суддю визначено автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до ст.ст. 14, 33 ЦПК України.
Відповідно до ч.ч. 6 та 7 ст. 187 ЦПК України у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб'єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Судом, 08.06.2021р. отримано інформацію з відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУДМС України в Одеській області, про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання відповідачів.
Відповідно до ч.2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року (з врахуванням змін), перевірено зарахування судового збору до Державного бюджету України.
Позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст.175, 176 ЦПК України, відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження. Справа підсудна Суворовському районному суду м. Одеси.
Відповідно до ч.3 ст.274 ЦПК України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
На підставі викладеного, суддя приходить до висновку про те, що позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом виселення з квартири без надання іншого житлового приміщення, слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі, призначити розгляд справи в підготовче засідання.
Керуючись ст.ст. 13, 14, 175, 176, 187, 191, 192, 260, 261, 353-355, п.п. 15.5 п.15 ч.1 Перехідних положень розділу ХІІІ ЦПК України, суддя,-
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом виселення з квартири без надання іншого житлового приміщення.
Проведення підготовчого засідання призначити на 16 вересня 2021 року о 11 годині 30 хвилин в залі судових засідань № 6 в приміщенні Суворовського районного суду м. Одеси (вул. Чорноморського козацтва, 68, м. Одеса).
Встановити строк для подання відповідачами відзиву на позов не пізніше 15 (п'ятнадцяти) днів з дня вручення відповідачам ухвали про відкриття провадження у справі. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У строк, встановлений для подання відзиву, відповідачі мають право пред'явити зустрічний позов.
Надіслати учасникам справи копію ухвали про відкриття провадження у справі одночасно з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: https://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя