Рішення від 10.06.2021 по справі 910/7674/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

10.06.2021Справа № 910/7674/21

За позовом Комунального підприємства Вінницької міської ради « Вінницяміськтеплоенерго »

До Виробничо - комерційного підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю « Спецремтехкомплект »

Про стягнення 2027,12 грн.

Суддя Пінчук В.І.

Секретар судового засідання Окуджава Г.Л.

Представники сторін:

Від позивача не з'явився

Від відповідача не з'явився

Обставини справи :

Позивач - Комунальне підприємство Вінницької міської ради « Вінницяміськтеплоенерго » звернувся до господарського суду м. Києва з позовною заявою про стягнення з відповідача - Виробничо - комерційного підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю « Спецремтехкомплект » 2027,12 грн. боргу за надані послуги з теплопостачання.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 18.05.2021 р., відкрите провадження у справі №910/7674/21, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження та призначення судового засідання на 10.06.2021 р.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, але через канцелярію суду від представника позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився і відзив на позовну заяву суду не надав.

Відповідно до ч. 9 ст. 165, п. 1 ч. 3 ст. 202 ГПК України справа розглядається без участі представників сторін, за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, суд -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство Вінницької міської ради « Вінницяміськтеплоенерго » є організацією, що надає послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, відповідно до умов, визначених « Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими Постановою КМУ від 21.07.2005 р. за № 630, Законом України « Про житлово - комунальні послуги » від 09.11.2017 р. за № 2189 - VIII.

Комунальне підприємство Вінницької міської ради « Вінницяміськтеплоенерго » є постачальником теплової енергії споживачам, які знаходяться на території м. Вінниці і підключені до мереж теплопостачання.

Обгрунтовуючи свої позовні вимоги позивач посилається на те, що на підставі договору від 04.01.2006 р. № 752 відповідачу надавались послуги з постачання теплової енергії, які останній оплачував неналежним чином, внаслідок чого у відповідача за період з листопада 2007 р. по лютий 2021 р. виникла заборгованість в розмірі 2027,12 грн. ( виписка з журналу нарахувань і оплати за вказаний період знаходиться в матеріалах справи )

Відповідно до частин 1 та 2 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона ( боржник ) зобов'язана вчинити на користь другої сторони ( кредитора ) певну дію ( передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо ) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Згідно пункту 1 частини 2 статті 11 ЦК України підставою виникнення цивільних прав та обов'язків є договори та інші правочини.

Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. ( ст. 901 ЦК України )

Згідно ст. 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом. ( ст. 611 ЦК України )

Порушенням зобов'язання є невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання ( неналежне виконання ). ( ст. 610 ЦК України ).

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. ( ч. 1 ст. 612 ЦК України ).

Частиною 1 статті 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться і до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом ( ст. 525 Цивільного кодексу України ).

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст.129, 232, 233, ст.ст. 236 - 238, ст. 240 ГПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Виробничо - комерційного підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю « Спецремтехкомплект » ( 04112, м. Київ, вул. Дегтярівська, 62, код 23063144 ) на користь Комунального підприємства Вінницької міської ради « Вінницяміськтеплоенерго » ( 21021, м. Вінниця, вул. 600 - річчя, 13, код 33126849 ) 2017 ( дві тисячі сімнадцять ) грн. 12 коп. боргу, 2270 ( дві тисячі двісті сімдесят ) грн. 00 коп. судового збору.

Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 241 ГПК України та може бути оскаржене до апеляційної інстанції у строки передбачені ст. 256 ГПК України.

дата підписання повного тексту рішення 11.06.2021

Суддя В.І.Пінчук

Попередній документ
97690265
Наступний документ
97690267
Інформація про рішення:
№ рішення: 97690266
№ справи: 910/7674/21
Дата рішення: 10.06.2021
Дата публікації: 17.06.2021
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Визнання договорів (правочинів) недійсними; купівлі-продажу; поставки товарів, робіт, послуг; енергоносіїв
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (10.06.2021)
Дата надходження: 14.05.2021
Предмет позову: про стягнення 2 027,12 грн.
Розклад засідань:
10.06.2021 11:00 Господарський суд міста Києва