Постанова
Іменем України
15 червня 2021 року
Смт Краснопілля
Справа № 578/544/21
Провадження № 3/578/299/21
Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого судді КОСАР А. І.,
учасники судового процесу:
прокурор - ЛИСАЧЕНКО О. В.,
особа, щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання - ЛИТВИН А. В.
розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Краснопілля Краснопільського району Сумської області, зареєстрованого за проживанням за адресою: АДРЕСА_1 , директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Теплоенерго», депутата Краснопільської селищної ради Сумської області 8 скликання,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі -КУпАП/ , права, передбачені статтею 268 КУпАП, роз'яснені,
Встановив:
ОСОБА_1 будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до рішення 1 сесії восьмого скликання Краснопільської селищної ради Сумської області від 24.05.2017 «Про початок повноважень депутатів Краснопільської селищної ради», прийнято до відома факт початку повноважень депутата Краснопільської селищної ради 8 скликання по 26 округах, 09.12.2020 фактично припинив діяльність, пов'язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування, та як суб'єкт декларування своїми умисними діями несвоєчасно о 15.03 год. 15.04.2021 подав без поважних причин декларацію за період не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням) з порушенням строків, що є вчиненням правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого абзацом першим частиною другою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції».
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та підтвердив обставини вчинення правопорушення.
Згідно рішення 1 сесії восьмого скликання Краснопільської селищної ради Сумської області від 24.05.2017 «Про початок повноважень депутатів Краснопільської селищної ради», прийнято до відома факт початку повноважень депутата Краснопільської селищної ради 8 скликання по 26 округах, в списку серед яких під номером 8 міститься ОСОБА_3 .
Згідно з частиною другою статті 4 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" та частиною першою статті 49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону ОСОБА_1 являється суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.
На першій сесії восьмого скликання Краснопільської селищної ради, яка відбулася 09.12.2020, заслухано інформацію голови Краснопільської селищної територіальної виборчої комісії та визнано початок повноважень депутатів Краснопільської селищної ради нового скликання в списку серед яких ОСОБА_1 відсутній, так як на даній сесії, відповідно до частини другої статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» припинив повноваження депутата Краснопільської селищної ради попереднього скликання.
В абзаці першому частини другої статті 45 Закону вказано, що особи, зазначені у пункті 1, пунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.12.2019 № 168/19 «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 3» виключено норму, яка зобов'язувала суб'єкта декларування під час звільнення з власної ініціативи подавати декларацію в день фактичного звільнення», та визначено, що така декларація подається не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності.
Депутат Краснопільської селищної ради Сумської області ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності згідно частини другої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, депутат ОСОБА_1 як суб'єкт декларування зобов'язаний до 00.00 год. 13.01.2021 подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Додатком до листа НАЗК від 05.05.2021 № 47-06/30342/21 наведена інформація про стан функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Листом Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) від 13.05.2021 № 47-06/32194/21 встановлено, що відповідно до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 за період з 01.12.2020 по 01.02.2021 будь-яких дій не вчиняв.
Згідно публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», депутат Краснопільської селищної ради попереднього скликання ОСОБА_1 подав декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (що охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями), о 15 год. 03 хв. 15.04.2021.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення також підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості, зокрема даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, Рішенні «Про початок повноважень депутатів Краснопільської селищної ради Сумської області» від 24.05.2017 про початок повноважень депутата ОСОБА_1 , Рішенні «Про початок повноважень депутатів Краснопільської селищної ради Сумської області» від 09.12.2020, Витягом з інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», Листі Національного агенства з питань запобігання корупції № 1196/55/117/01-2021 від 16.04.2021.
Доказів же, що спростовували б винність порушника в порушенні вимог Закону, суду не надано.
Даних щодо обставин, які об'єктивно могли б завадити ОСОБА_1 для подачі до НАЗК декларації у встановлений законом строк матеріали справи не містять.
Тому, з огляду на викладене, вина ОСОБА_1 доведена і його дії суддя кваліфікує за частиною першою статті 172-6 КУпАП як несвоєчасно подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як того вимагає Закон України «Про запобігання корупції».
Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, суддя не вбачає.
Враховуючи викладене, у відповідності до вимог статті 33 КУпАП вважаю за можливе піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді штрафу у межах санкції частини першої статті 172-6 КУпАП.
Крім того, згідно зі статтею 40-1 КУпАП, пункту 5 частини другої статті 4 ЗУ «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає до стягнення судовий збір 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн.
Керуючись статтями 40-1, 252, 268, 283 - 285, 289, 291, 307-308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Постановив:
ОСОБА_4 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП і піддати за даною статтею адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 / вісімсот п'ятдесят / гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні судового збору, які зараховуються до Державного бюджету України ГУК у м.Києві /м.Київ/ 22030106, код одержувача за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП); рахунок одержувача IBAN: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 02000).
Роз'яснити особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, що у разі несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна де у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя А. І. КОСАР