Справа № 686/174/21
Провадження № 1-кп/686/825/21
08 червня 2021 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького кримінальне провадження відносно
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Хмельницького, громадянина України, українця, не одруженого, з середньої освітою, не працюючого, зареєстрованого і проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
по обвинуваченню у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами 1, 2 статті 190 КК України, (далі КК України),-
В провадженні суду перебуває обвинувальний акт по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 1,2 статті 190 КК України. В судове засідання, призначене на 9 годину 30 хвилин 08 червня 2021 року, обвинувачений не прибув, ухвала про його привід не виконана.
В ході судового провадження прокурором заявлено клопотання про розшук обвинуваченого ОСОБА_4 , а також про застосування відносно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки обвинувачений не з'являється на виклики в судові засідання, про причини неявки не повідомляє, приводи не виконуються, що сторона обвинувачення розцінює, як намагання ухилитись від суду. В зв'язку з цим прокурором також подано клопотання про дозвіл на затримання ОСОБА_4 , з метою його приводу для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Суд заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши наявні матеріали кримінального провадження приходить до наступного.
В ході судового провадження, відповідно положень статті 135 КПК України, обвинувачений ОСОБА_4 неодноразово викликався в судові засідання.
Частиною 2 статті 187 КПК України визначено, що якщо прокурор подав разом із клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою клопотання про дозвіл на затримання підозрюваного, обвинуваченого з метою його приводу, слідчий суддя, суд приймає рішення згідно зі статтею 189 цього Кодексу.
Відповідно до положень статті 331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту, в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу має право своєю ухвалою обрати запобіжний захід щодо обвинуваченого.
Статтею 335 КПК України передбачено, що у разі якщо обвинувачений ухилився від суду, суд зупиняє судове провадження щодо цього обвинуваченого до його розшуку. Розшук обвинуваченого, який ухилився від суду, оголошується ухвалою суду, організація виконання якої доручається слідчому та/або прокурору.
З урахуванням того, що обвинувачений ОСОБА_4 , не з'являється в судові засідання та є дані про відсутність останнього за місцем проживання, суд розцінює такі факти як намагання останнього ухилитися від суду і вважає за необхідне задовольнити клопотання прокурора - оголосити розшук обвинуваченого ОСОБА_4 , та надати дозвіл на затримання останнього і привід для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Керуючись статтями 187, 193, 194, 200, 331, 335 України, суд, -
Оголосити в розшук ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами 1, 2 статті 190 КК України.
Надати дозвіл на затримання обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та доставку його в Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області (м. Хмельницький, вул. Героїв Майдану 54) для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Організацію виконання розшуку обвинуваченого ОСОБА_4 доручити процесуальному прокурору - прокурору окружної прокуратури м. Хмельницького ОСОБА_3 .
Судове провадження у справі зупинити до розшуку обвинуваченого.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий ОСОБА_1