Справа № 606/620/21
Постанова
Іменем України
31 травня 2021 року м. Теребовля
Суддя Теребовлянського районного суду Малярчук В.В. розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції №3 (м. Теребовля) РУ поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, -
за ч.1 ст. 130 КУпАП, -
До Теребовлянського районного суду Тернопільської області із відділення поліції №3 (м. Теребовля) РУ поліції ГУНП в Тернопільській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 465558 від 12 березня 2021 року, про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Так, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 465558 від 12 березня 2021 року, вбачається, що ОСОБА_1 21 лютого 2021 року о 00 год. 15 хв. на а/д Теребовля- Білобожниця 18 км+500 м., керував транспортним засобом марки «ВАЗ-2107» д.н.з. НОМЕР_1 , в стані наркотичного сп'яніння. Огляд на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку проводився у лікаря нарколога за адресою м. Тернопіль вул.. Тролейбусна, 14, чим порушив вимоги п.2.9 «а» Правил дорожнього руху України та тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
У судовому засіданні представник ОСОБА_1 - адвокат Черніцький І.Р. вказав, що протокол не був складений відносно ОСОБА_1 під час вчинення правопорушення, забір сечі правопорушника ОСОБА_1 відбувався 21 лютого 2021 року о 02:10 год., а висновок вже було складено 21 лютого 2021 року о 02:00 год., крім того огляд правопорушника ОСОБА_1 проводився не в найближчому медичному закладі, а в м. Тернопіль (висновок № 69).
Суд, дослідивши матеріали справи приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 465558 від 12 березня 2021 року, ОСОБА_1 21 лютого 2021 року о 00 год. 15 хв. на а/д Теребовля- Білобожниця 18 км+500 м., керував транспортним засобом марки «ВАЗ-2107» д.н.з. НОМЕР_1 , в стані наркотичного сп'яніння. Огляд на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку проводився у лікаря нарколога за адресою м. Тернопіль вул.. Тролейбусна, 14, чим порушив вимоги п.2.9 «а» Правил дорожнього руху України та тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Однак, в судовому засіданні встановлено, що забір сечі правопорушника ОСОБА_1 відбувався 21 лютого 2021 року о 02:10 год., а висновок вже було складено 21 лютого 2021 року о 02:00 год., крім того огляд правопорушника ОСОБА_1 проводився не в найближчому медичному закладі, а в м. Тернопіль (висновок № 69).
Відповідно до п. 7 «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі - Інструкція) у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУпАП.
Згідно з ч. 5 ст. 266 КУпАП огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Згідно з ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Суд дійшов до висновку, що протокол серії ДПР18 № 465558 складений працівниками поліції з порушенням норм чинного законодавства.
Таким чином, зважаючи на те, що протокол про адміністративне правопорушення складений з порушенням норм чинного законодавства, суд приходить до висновку, що в свою чергу свідчить про те, що складений протокол відносно ОСОБА_1 не може вважатись доказом його винуватості у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Суд не приймає до уваги дані, викладені в протоколі про адміністративні правопорушення серії ДПР18 № 465558 від 12 березня 2021 року, про вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, оскільки ці дані нічим не підтверджено, а протокол складено з порушенням вимог КУпАП.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного прапопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, у зв”язку із чим провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.221, 245, 247,251, 252, 283, 284 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130, КУпАП, стосовно ОСОБА_1 , закрити у зв”язку із відсутністю в його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Тернопільського апеляційного суду через Теребовлянський районний суд.
Головуючий: