Дата документу 07.06.2021
Справа № 937/4732/21, Провадження № 3/937/1713/21
Справа № 937/5212/21, Провадження № 3/937/1855/21
Справа № 937/5214/21, Провадження № 3/937/1856/21
Справа № 937/5210/21, Провадження № 3/937/1854/21
07 червня 2021 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі судді Урупи І.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З протоколу про адміністративне правопорушення від 06.05.2021 ВАБ № 031241 вбачається, що 18.04.2021, приблизно о 03-12 год. ОСОБА_1 , будучи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення від 12.05.2021 ВАБ № 031139 вбачається, що 09.05.2021, приблизно о 00-15 год. ОСОБА_1 , будучи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.
Крім того, з протоколу про адміністративне правопорушення від 24.05.2021 ВАБ № 031364 вбачається, що 21.05.2021, приблизно о 04-10 год. ОСОБА_1 , будучи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.
В ході судового розгляду справи ОСОБА_1 щодо обставин які викладені в протоколах про адміністративні правопорушення від 06.05.2021 ВАБ № 031241 , від 12.05.2021 ВАБ № 031139 та від 24.05.2021 ВАБ № 031364 пояснив, що він був присутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , та до нього ніхто з перевіркою не приходив.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, фактичні обставини у їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні ним інкримінованих йому правопорушень викладених в протоколах про адміністративні правопорушення від від 06.05.2021 ВАБ № 031241 , від 12.05.2021 ВАБ № 031139 та від 24.05.2021 ВАБ № 031364 не доведена, а відтак, у його діях у цій частині відсутні ознаки адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.ст. 245,251, 252, 280, 283 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен повно, всебічно, об'єктивно дослідити всі обставини справи і встановити, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Так, до протоколів про адміністративні правопорушення від 06.05.2021 ВАБ № 031241 , від 12.05.2021 ВАБ № 031139 та від 24.05.2021 ВАБ № 031364 не долучено жодного доказу на підтвердження відсутності у нічні часи ОСОБА_1 , за місцем його проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу, а суд не вправі збирати самостійно докази винуватості особи у вчиненні правопорушення.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано право на справедливий і публічний розгляд справи.
Згідно із ст. 55 Конституції України - права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ст. 129 Конституції України, однією з основних засад судочинства, є забезпечення доведеності вини. Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.
При цьому всі викладені в Протоколах про адміністративні правопорушення обставини повинні бути належним чином перевірені та доводитися сукупністю належних і допустимих доказів.
Суд наголошує, що він не вправі самостійно змінювати на шкоду особі фабулу, викладену у протоколі про адміністративне правопорушення, яка, по суті, становить виклад обвинувачення у вчиненні певного правопорушення, винуватість у скоєнні якого певною особою має доводитися в суді; суд також не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення. Адже, діючи таким чином, суд неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Як зазначає в своїй постанові Верховний Суд України по справі № 204/8036/16-а про адміністративне правопорушення від 19 лютого 2020 року, адміністративне правопорушення - це вчинок, який має форму або дії, або бездіяльності. Проте щоб вчинок можна було кваліфікувати як адміністративне правопорушення, він повинен мати сукупність юридичних ознак, що визначають склад правопорушення. Наявність усіх ознак правопорушення є єдиною підставою для притягнення правопорушника до відповідальності. Якщо відсутня хоча б одна з ознак правопорушення, особа не може бути притягнута до відповідальності.
Підсумовуючи викладене, суд вважає, що обставини, які викладені у протоколах про адміністративні правопорушення від 06.05.2021 ВАБ № 031241 , від 12.05.2021 ВАБ № 031139 та від 24.05.2021 ВАБ № 031364 відносно ОСОБА_1 , не підтверджені жодним належними та допустимим доказом по справі, який би свідчив про наявність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а тому, керуючись ст. 62 Конституції України, ці сумніви слід суд тлумачить на користь особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, та вважає, що вина не доведена.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за обставин відсутності складу адміністративного правопорушення.
А тому, враховуючи вищенаведене вважаю за необхідне адміністративні справи за протоколами про адміністративні правопорушення 06.05.2021 ВАБ № 031241 , від 12.05.2021 ВАБ № 031139 та від 24.05.2021 ВАБ № 031364 відносно ОСОБА_1 закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, 14.05.2021 приблизно о 01-07 год. ОСОБА_1 , будучи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив правила адміністративного нагляду.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїв правопорушення, передбачене ст. 187 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто порушив правила адміністративного нагляду, повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
В ході судового розгляду справи ОСОБА_1 пояснив, що він дійсно був відсутній за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , знаходився в с. Світлодолинське у родичів, та про це забув повідомити інспектора з адміністративного нагляду.
Факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення від 24.05.2021 ВАБ № 031365.
- поясненнями правопорушника даними в судовому засіданні,
- рапортом пом. чергового Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Прядко О.О.;
- Ухвалою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 15.03.2021 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_1 ,
- Постановою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 09.03.2021 якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
- листом ознайомленням про оголошення особі, яка звільнилася з місць позбавлення волі, ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду та графіком реєстрації.
Відповідно до ч. 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
З урахуванням обставин вчинених правопорушень викладених в протоколі про адміністративне правопорушення від 24.05.2021 ВАБ № 031365, особи порушника, суд вважає необхідним піддати його до штрафу.
Керуючись ст. ст. 187 ч. 2 , 247, 279-280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Провадження в адміністративних справах за протоколами про адміністративні правопорушення від 06.05.2021 ВАБ № 031241 , від 12.05.2021 ВАБ № 031139 та від 24.05.2021 ВАБ № 031364 відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити.
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчинені 14.05.2021 адміністративного правопорушення передбаченого ст. 187 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.
Термін пред'явлення до виконання до 07.09.2021.
Відповідно до вимог ст.ст. 307 ч.1, 308 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинене правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати, пов'язані з обліком правопорушень.
Штраф підлягає сплаті на рахунок № НОМЕР_1 ; назва «Адміністративні штрафи та інші санкції»; отримувач ГУК у Зап.обл/ТГ м.Мелітополь/21081100; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код ЄДРПОУ 37941997.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 /чотириста п'ятдесят чотири/ гривні 00 копійок рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: «Судовий збір»).
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: