Рішення від 15.06.2021 по справі 756/12613/20

15.06.2021 Справа № 756/12613/20

Унікальний № 756/12613/20

Провадження № 2/756/1790/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2021 року суддя Оболонського районного суду міста Києва Яценко Н.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін цивільну справу за позовомОСОБА_1 до Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району», третя особа: Оболонська районна в м.Києві державна адміністрація, про усунення порушень прав споживача з надання житлово-комунальних послуг та відшкодування моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач у жовтні 2020 року звернувся до суду в порядку цивільного судочинства з вищевказаним позовом до відповідача про усунення порушень прав споживача з надання житлово-комунальних послуг та відшкодування моральної шкоди.

В обґрунтування позову вказує, що він проживає за адресою: АДРЕСА_1 (на 9 поверсі).

Житловий будинок АДРЕСА_2 , з усіма комунальними зручностями, кожний під'їзд облаштовано одним пасажирським ліфтом, вантажопідйомністю 320 кг.

Послуги з утримання й обслуговування житлового будинку АДРЕСА_3 та його прибудинкової території надаються дільницею №503 Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м.Києва».

Починаючи з жовтня 2019 року (рік) у під'їзді №2 житлового будинку АДРЕСА_3 не працює ліфт, що ускладнює пересування усіх мешканців під'їзду, загалом, та зокрема позивача.

Позивач є особою похилого віку - 80 років. Внаслідок тривалих фізичних навантажень пов'язаних з відсутністю роботи ліфту в під'їзді та необхідністю постійного підйому на 9 поверх, у нього погіршився стан здоров'я, що потягло за собою необхідність операції на серці.

Так, 25 червня 2020 року позивач переніс тяжку операцію на серці (радіочастотна абляція каво-трикуспідального перешийку, коронарографія) та за рекомендаціями лікарів повинен обмежуватись від фізичних навантажень.

Відсутність ліфта та проживання на 9 поверсі позбавляє його щоденного перебування на свіжому повітрі, відвідування аптек, магазинів, тощо. Тобто відсутність ліфта обмежує його життєдіяльність.

Після численних звернень до уряду гарячої лінії, керуючу компанію. Адміністрацію Оболонського району та Офіс Президента України, отримано лише листи з обіцянками про ремонт, проте жодних дій не було вчинено.

Виконавчий орган Київської міської ради у листі №003-С-2074 від 25.02.22020 р. зазначив, що за інформацією Оболонської районної в м.Києві державної адміністрації з 18.10.2019 року пасажирський ліфт в під'їзді №2 житлового будинку АДРЕСА_3 знаходиться в зупинці, внаслідок викрадення невідомими особами ліфтового обладнання із зачиненого машинного приміщення, а саме: котушка електромагнітного гальма, реле часу, трансформатор та інше. Виконання робіт з капітального ремонту ліфта в під'їзді №2 вказаного будинку вже надано, як пропозицію до «Програми соціального та економічного розвитку м.Києва на 2020 р.» та буде виконано в 1 півріччя 2020 року.

Заборгованості зі сплати комунальних послуг позивача не має.

Станом на день подання позову до суду, жодні роботи по ремонту ліфту в під'їзді №2 житлового будинку АДРЕСА_3 не здійснювались.

Крім того, через відсутність ліфта позивач зазнав моральної шкоди, яка виразилась в: істотній зміні ритму життя через відповідні суттєві обмеження, що погіршує її якість; у фізичному болю та стражданнях, яких зазнав у зв'язку з ушкодженням здоров'я, що потягло операцію на серці.

Так, саме навантаження, пов'язанні з відсутністю ліфта, призвели до погіршення стану здоров'я та необхідністю проведення операції на серці.

Окрім того, він повинен планово відвідувати лікаря-кардіолога, проходити медичний огляд тощо, що не мав можливості здійснювати в повній мірі.

По суті тривала відсутність ліфту поряд з обставинами проживання на 9 поверсі, похилого віку та наявність певних медичних обмежень після операції на серці, є обмеженням його свободи пересування.

Таким чином, наявний факт порушення внаслідок бездіяльності відповідача його прав на одержання вчасно та відповідної якості житлово-комунальних послуг, в той час як він справно сплачує житлово-комунальні послуги.

Враховуючи характер порушення, глибину та тривалість душевних страждань, похилий вік та його стан здоров'я, вимоги розумності та справедливості, вважає за необхідне стягнути компенсацію моральної шкоди яку він оцінює в розмірі 82 000,00 грн.

Враховуючи вище викладене посилаючись на ст.ст.22,1167 ЦК України Закону України «Про житлово-комунальні послуги» просив суд зобов'язати відповідача відновити роботу ліфту у під'їзді № 2 житлового будинку АДРЕСА_3 та стягнути з відповідача на його користь моральну шкоду в сумі 82 000 грн.

Ухвалою суду від 19.10.2020 року було відкрито спрощене позовне провадження по даній справі.

14.04.2021 року КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду «Оболонського району м.Києва» направило на адресу суду відзив на позовну заяву, в якому просить суд в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити в повному обсязі з посиланням на те, що до складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, яку надає відповідач та за яку сплачує позивач як споживач вказаної послуги входить лише, зокрема (що стосується ліфтів) технічне обслуговування ліфтів та поточний ремонт конструктивних елементів і технічних пристроїв будинків. До технічних пристроїв будинку належать, зокрема, ліфти.

Класифікація ремонтних робіт у приміщеннях, будівлях і спорудах визначена Примірним переліком послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 10.08.2004 р. №150 ( далі - Наказ №150).

Наказом №150 визначено перелік робіт, віднесених до технічного обслуговування і поточного ремонту, а також перелік робіт, віднесених до капітального ремонту.

19.10.2019 в під'їзді №2 житлового будинку АДРЕСА_3 невідомими особами викрадено ліфтове обладнання із зачиненого машинного приміщення, а саме: котушку електромагнітного гальма, реле часу, трансформатор, що підтверджується Витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань (кримінальне провадження № 12019100050007705).

Відповідно до Наказу №150 до робіт з капітального ремонту вузлів та деталей ліфтів відносяться:

п.2.16.7.1- заміна гальмівної котушки або електромагніта, заміна електродвигуна;

п.2.16.7.2- заміна обладнання НКП (трансфоратори, реле, контактори, пристрої токового захисту (ПТЗ), вимикачі автоматичні тощо);

п.2.16.7.3 - заміна обмежувача швидкості (ОШ), поста ревізії стаціонарного (ПРС) пристрою слабини канатів (ПСПК), механізму уловлювальної системи;

п.2.16.7.5 - заміна буферних пружин шахти ліфта, заміна тягових канатів та каната обмежувача швидкості.

Враховуючи вказане, відновлення викраденого ліфтового обладнання відноситься до робіт капітального характеру та не входить до структури вартості послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, яку надає відповідач та за яку сплачує позивач.

Про вказане позивачу було повідомлено у відповідях на звернення, які останній надсилав до КП «Керуюча компанія» Оболонської РДА, Київської міської державної адміністрації та зазначено, що роботи по капітальному ремонту ліфта у 2 під'їзді житлового будинку АДРЕСА_3 внесено як пропозицію в план робіт по капітальному ремонту на 2020 рік, а в подальшому повідомлено, що роботи з проведення капітального ремонту вказаного ліфта увійшли до розпорядження від 07.02.2020 р. №75 «Про капітальний ремонт об'єктів, що фінансуються в 2020 році за рахунок бюджетних коштів по Оболонській районній в м.Києві державній адміністрації», а роботи будуть виконані до кінця 2020 року.

Управлінням житлово-комунального господарства Оболонської РДА, як замовником робіт з капітального ремонту ліфта та отримувачем бюджетних коштів, укладено наступні договора підряду на виконання капітального ремонту ліфта у 2-му під'їзді житлового будинку АДРЕСА_3 .

10.04.2020 р. договір підряду №196-кр, який передбачає заміну обмежувача швидкості, буферної пружини, натяжного пристрою, каната обмежувача швидкості, котушки гальмівного електромагніта, електродвигуна, трансформатора та ін.

23.10.2020 р. договір підряду №486-кр, який передбачає заміну шафу керування.

Відповідно до актів приймання виконаних будівельних робіт №3/36 та 1/485, підписаних 18.12.2020 р. сторонами договору, роботи з капітального ремонту ліфта, за адресою: АДРЕСА_4 , виконанні в повному обсязі.

Роботу ліфта відновлено 05.11.2020 року, про що повідомлено позивача листом Оболонської РДА від 01.12.2020 №104-С-2074/1-3319.

В той же час, відповідачем, за час перебування ліфта в простої, постійно здійснювався перерахунок вартості послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території, в частині технічного обслуговування та поточного ремонту ліфтів, сума порахунку відображається у рахунках повідомленнях позивача.

Крім того, позивач в своєму позові посилається на Закон України «Про житлово- комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189-VIII (далі - Закон №2189 -VIII), вказує, що відповідач надає житлову - послугу з управління багатоквартирним будинком. Однак це не відповідає дійсності виходячи з наступного.

10 грудня 2017 року набрав чинності Закон №2189-VIII, яким регулюються відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.

Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону №2189-VIII, співвласники зобов'язані прийняти рішення про форму управління багатоквартирним будинком: обрати управителя або створити ОСББ.

КП «Керуюча компанія», надає послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, відповідно до пункту 3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону №2189-VIII, враховуючи умови перехідного періоду (переходу від послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкової території до послуги з управління багатоквартирним будинком) яким встановлено, що договори про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладені до введення в дію норм Закону, що регулюють надання послуг з управління багатоквартирним будинком, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами до дати набрання чинності договорами про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладені за правилами, визначеними Законом.

Оскільки співвласниками житлового будинку АДРЕСА_3 не виконано обов'язку щодо обрання у встановленому законом порядку форми управління багатоквартирним будинком та обрано, зокрема, відповідача управителем вищевказаного житлового будинку, не укладено договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (доказів форми управління, управителя та укладання такого договору Позивачем не додано), твердження позивача про те, що відповідач надає послугу з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_3 є безпідставними.

Враховуючи вищенаведене, відповідач в повному обсязі надає послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкової території, відповідно до договорів зі споживачами та закону, роботи капітального характеру не входять до вказаної послуги, доказів зворотного позивачем не надано.

Відповідач вказує, що належним чином здійснював свої обов'язки по утриманню будинків, споруд та прибудинкової території, позивачем не доведено причинно-наслідкового зв'язку між бездіяльністю відповідача, завданням шкоди та не надано достовірних доказів бездіяльності відповідача, внаслідок якої йому було завдано моральної шкоди. Просив в задоволенні позову відмовити.

Третя особа: Оболонська районна в м.Києві державна адміністрація у встановлений законом строк пояснення на позовну заяву не надала.

Дослідивши письмові докази по справі, надавши їм оцінку в сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Житловий будинок АДРЕСА_2 , з усіма комунальними зручностями, кожний під'їзд облаштовано одним пасажирським ліфтом, вантажопідйомністю 320 кг.

Послуги з утримання й обслуговування житлового будинку АДРЕСА_3 та його прибудинкової території надаються дільницею №503 Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району м.Києва».

Відповідно до ст. 13 Закону «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004 «1875-IV (далі - Закон №1875 -IV), чинному на момент виникнення договірних відносин з позивачем, житлово-комунальні послуги поділяються, зокрема, на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньо будинкових приміщень та прибудинкових територій, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньо будинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо).

Утримання будинків і прибудинкових територій- господарська діяльність, спрямована на задоволення потреб фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством (стаття 1 Закону №1875 -IV).

Відповідно до частини першої ст.19 Закону №1875 -IV, відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відповідно до ст. 634 ЦК України, уніфікований публічний Договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі Договір), на основі типового договору, затвердженого Постановою КМУ від 20.05.2009 №529 «Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій» було опубліковано в газеті Київської міської ради «Хрещатик» від 14.07.2015 №99 (4695). Отримання житлово-комунальних послуг мешканцями будинків та/або їх оплата є вольовим актом приєднання до Договору.

Убачається, що умови типового договору, що набули юридично обов'язкового значення в силу цивільного законодавства, є обов'язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень і врегулювати свої відносини на власний розсуд.

Фактом згоди Споживача про приєднання до умов Договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є безпосереднє підписання даного Договору, та/або сплачений Споживачем рахунок (квитанція) Виконавця (тобто Позивача) за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Розмір щомісячної плати та структура (послуг, які входять в структуру послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій) за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджено розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 06.06.2017 №668 «Про встановлення тарифів та структури тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та внесення змін до деяких розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)» (далі -Розпорядження №668).

До складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, яку надає відповідач та за яку сплачує позивач як споживач вказаної послуги входить лише, зокрема (що стосується ліфтів) технічне обслуговування ліфтів та поточний ремонт конструктивних елементів і технічних пристроїв будинків. До технічних пристроїв будинку належать, зокрема, ліфти.

Класифікація ремонтних робіт у приміщеннях, будівлях і спорудах визначена Примірним переліком послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу України від 10.08.2004 р. №150 ( далі - Наказ №150).

Наказом №150 визначено перелік робіт, віднесених до технічного обслуговування і поточного ремонту, а також перелік робіт, віднесених до капітального ремонту.

19.10.2019 в під'їзді №2 житлового будинку АДРЕСА_3 невідомими особами викрадено ліфтове обладнання із зачиненого машинного приміщення, а саме: котушку електромагнітного гальма, реле часу, трансформатор, що підтверджується Витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань (кримінальне провадження № 12019100050007705).

Відповідно до Наказу №150 до робіт з капітального ремонту вузлів та деталей ліфтів відносяться:

п.2.16.7.1- заміна гальмівної котушки або електромагніта, заміна електродвигуна;

п.2.16.7.2- заміна обладнання НКП (трансфоратори, реле, контактори, пристрої токового захисту (ПТЗ), вимикачі автоматичні тощо);

п.2.16.7.3 - заміна обмежувача швидкості (ОШ), поста ревізії стаціонарного (ПРС) пристрою слабини канатів (ПСПК), механізму уловлювальної системи;

п.2.16.7.5 - заміна буферних пружин шахти ліфта, заміна тягових канатів та каната обмежувача швидкості.

Враховуючи вищенаведене відновлення викраденого ліфтового обладнання відноситься до робіт капітального характеру та не входить до структури вартості послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, яку надає відповідач та за яку сплачує позивач.

Про вказане позивачу було повідомлено у відповідях на звернення, які останній надсилав до КП «Керуюча компанія» Оболонської РДА, Київської міської державної адміністрації та зазначено, що роботи по капітальному ремонту ліфта у 2 під'їзді житлового будинку АДРЕСА_3 внесено як пропозицію в план робіт по капітальному ремонту на 2020 рік, а в подальшому повідомлено, що роботи з проведення капітального ремонту вказаного ліфта увійшли до розпорядження від 07.02.2020 р. №75 «Про капітальний ремонт об'єктів, що фінансуються в 2020 році за рахунок бюджетних коштів по Оболонській районній в м.Києві державній адміністрації», а роботи будуть виконані до кінця 2020 року.

Управлінням житлово-комунального господарства Оболонської РДА, як замовником робіт з капітального ремонту ліфта та отримувачем бюджетних коштів, укладено наступні договора підряду на виконання капітального ремонту ліфта у 2-му під'їзді житлового будинку АДРЕСА_3 .

10.04.2020 р. між Управлінням житлово-комунального господарства Оболонської районної в м.Києві державної адміністрації та Малим підприємством «Промкомплекс» у формі Товариства з обмеженою відповідальністю було укладено договір підряду №196-кр, який передбачає заміну обмежувача швидкості, буферної пружини, натяжного пристрою, каната обмежувача швидкості, котушки гальмівного електромагніта, електродвигуна, трансформатора та ін.

23.10.2020 р. між Управлінням житлово-комунального господарства Оболонської районної в м.Києві державної адміністрації та Малим підприємством «Промкомплекс» у формі Товариства з обмеженою відповідальністю договір підряду №486-кр, який передбачає заміну шафу керування.

Відповідно до актів приймання виконаних будівельних робіт №3/36 та 1/485, підписаних 18.12.2020 р. сторонами договору, роботи з капітального ремонту ліфта, за адресою: м.Київ, просп. Оболонський, 9-а, 2 під'їзд, виконанні в повному обсязі.

Роботу ліфта відновлено 05.11.2020 року, про що повідомлено позивача листом Оболонської РДА від 01.12.2020 №104-С-2074/1-3319.

Враховуючи вищенаведене, відповідач в повному обсязі надає послугу з утримання будинків, споруд та прибудинкової території, відповідно до договорів зі споживачами та закону, роботи капітального характеру не входять до вказаної послуги, доказів зворотнього позивачем не надано, окрім того, з наданого відзиву убачається , що робота ліфта відновлено 05.11.2020 року.

Щодо відшкодування моральної шкоди яку просить стягнути позивач з відповідача слід зазначить наступне.

Статтею 23 ЦК України встановлено, що особа має право на відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступення вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначені розмірі відшкодування враховуються вимоги розумності і справедливості.

Відповідно до частини 1 статті 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини, крім випадків, встановлених частиною 2 цієї статті.

У пункті 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №4 «Про судову практику про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» роз'яснено, що спори про відшкодування заподіяної фізичній чи юридичній особі моральної шкоди розглядаються зокрема: коли право на її відшкодування безпосередньо передбачено нормами Конституції України або випливає з її положень; у випадках передбачених законодавством, яке встановлює відповідальність за заподіяння моральної шкоди; при порушенні зобов'язань, які підпадають під дію Закону України «Про захист прав споживачів» чи інших законів, що регулюють такі зобов'язання і передбачають відшкодування моральної шкоди.

Під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній чи юридичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

Відповідно до чинного законодавства моральна шкода може полягати, зокрема: у приниженні честі, гідності, престижу або ділової репутації, моральних переживаннях у зв'язку з ушкодженням здоров'я, у порушенні права власності (в тому числі інтелектуальної), прав, наданих споживачам, інших цивільних прав, у зв'язку з незаконним перебуванням під слідством і судом, у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, порушення стосунків з оточуючими людьми, при настанні інших негативних наслідків (пункт 3 Постанови ВСУ №4).

Відповідно до загальних підстав цивільно-правової відповідальності обов'язковому з'ясуванню при вирішенні спору про відшкодування моральної (немайнової) шкоди підлягають: наявність такої шкоди, протиправність діяння її заподіювача, наявність причинного зв'язку між шкодою і протиправними діянням заподіювача та вини останнього в її заподіянні. Суд, зокрема, повинен з'ясувати, чим підтверджується факт заподіяння позивачеві моральних чи фізичних страждань або втрат немайнового характеру, за яких обставин чи якими діями (бездіяльністю) вони заподіяні, в якій грошовій сумі чи в якій матеріальній формі позивач оцінює заподіяну йому шкоду та з чого він при цьому виходить, а також інші обставини:, що мають значення для вирішення спору(Абзац пункту 5 в редакції Постанови Пленуму Верховного Суду №5 від 25.05.2001).

Особа (фізична чи юридична) звільняється від відповідальності по відшкодуванню моральної шкоди, якщо доведе, що остання заподіяна не з її вини. Відповідальність заподіювача шкоди без вини може мати місце лише у випадках, спеціально передбачених законодавством (Абзац пункту 5 в редакції Постанови Пленуму Верховного Суду №5 від 25.05.2001)( пункт 5 Постанови Пленуму ВСУ №4).

На підтвердження факту заподіяння моральної шкоди, позивачем додано до позовної заяви витяг з медичної карти стаціонарного хворого та розрахунок компенсації моральної шкоди. Крім того, позивач посилається, що саме непрацюючий ліфт є причиною погіршення його здоров'я та як наслідок, проведення операції на серці.

З наданого позивачем витягу з медичної картки та розрахунку не можливо встановити причинно-наслідковий зв'язок між непрацюючим ліфтом та погіршенням стану здоров'я позивача.

Відповідно до ст.ст.12, 81 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно зі ст.89 ЦПК України, виключне право оцінки доказів належить суду, який має оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Враховуючи вищевикладене, дослідивши матеріали справи, на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які посилався позивач, як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених доказами, дослідженими в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, достовірність, а також достатність і взаємний зв'язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд приходить до висновку, що в задоволенні позову слід відмовити в повному обсязі.

На підставі викладеного та керуючись ст. 12, 13, 76-81, 83, 259, 263-265, 274 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 ( адреса проживання АДРЕСА_1 ) до Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Оболонського району» (м.Київ, вул. Північна, 22) , третя особа: Оболонська районна в м.Києві державна адміністрація ( м.Київ вул.Тимошенка, 16) , про усунення порушень прав споживача з надання житлово-комунальних послуг та відшкодування моральної шкоди, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлено 15 червня 2021 року.

Суддя