Постанова від 18.02.2021 по справі 753/21132/20

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/21132/20

провадження № 3/753/238/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" лютого 2021 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Щасна Т.В., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Скакуна О.П., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 44-3 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої: кафе « Pizzburg », проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГР № 182830 4 грудня 2020 року приблизно о 22-05 год. за адресою: м. Київ, вул. Кошиця, 1/38 було виявлено роботу кафе « Pizzburg », адміністратор ОСОБА_1 забезпечувала його роботу, чим порушила Постанову КМУ № 641 п.п.5 п.11 від 22.06.2020 року, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

В суді ОСОБА_1 свою вину не визнала та просила закрити провадження за відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення.

Захисник Скакун О.П. надав суду письмові пояснення і також просив суд закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 за відсутності у її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП. Захисник вважає, що протокол складено з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, оскільки в ньому не зазначено суть правопорушення, відсутні дані, які саме дії (бездіяльність) було вчинено ОСОБА_1 , крім цього до протоколу не долучено доказів, що заклад працював після 22-00 год.

Вислухавши ОСОБА_1 , захисника Скакуна О.П., дослідивши матеріали справи та оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення: нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення та інші відомості необхідні для вирішення справи.

Однак, вказаний протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вищевикладеним вимогам, оскільки у ньому не зазначено суть правопорушення, а саме, відсутній зміст дій чи бездіяльності було вчинено ОСОБА_1 .

Крім цього, в матеріалах справи відсутні належні та допустимі докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП. А долучені до справи фото, суд не може визнати належними доказами, оскільки з них не вбачається який це заклад та о котрій годині він працює.

У відповідності до практики Європейського суду з прав людини у справах «Лучанінова проти України, рішення від 09.06.2011 р., «Малофєєва проти Росії», рішення від 30.05.2013 р., «Карелін проти Росії», рішення від 20.09.2016 р. зазначено, що у випадку, коли викладена у протоколі фабула адміністративного правопорушення не відображає всіх істотних ознак складу правопорушення, суд не має права самостійно редагувати її, оскільки це становитиме порушення права на захист (особа не може належним чином підготуватися до захисту) та принципу рівності сторін процесу (оскільки особа має захищатися від обвинувачення, яке підтримується не стороною обвинувачення, а фактично судом).

Крім цього, стаття 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за «порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами».

Диспозиція вказаної статті є бланкетною, тобто серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретний нормативно-правовий акт, яким встановлюються відповідні правила та якого не дотрималась особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.

Відповідно до вимог Закону, крім посилання на конкретну норму - зміст протоколу повинен давати чітку змогу встановити, який зовнішній прояв (об'єктивну сторону) мало відповідне адміністративного правопорушення - тобто, які конкретно дії вчинила особа для вчинення адміністративного правопорушення, у ньому має бути коректно визначено суб'єкта правопорушення - тобто особу, яка в силу закону несе відповідальність за відповідні дії.

Суд вважає, що суб'єктом правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП скрізь призму Розпорядження Керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації №4 від 28.03.2020 року, може бути виключно посадова особа відповідної юридичної особи, яка наділена повноваженнями приймати рішення щодо організації діяльності такого підприємства та несе за них відповідальність.

Так, відповідальність за порушення вимог щодо заборони роботи суб'єктів господарювання, не можуть нести працівники таких суб'єктів господарювання, відвідувачі чи інші треті особи, оскільки вони не здійснюють господарську діяльність та не відповідають за дії такого суб'єкта господарювання.

Як вбачається з досліджених судом матеріалів, ОСОБА_1 не є суб'єктом господарювання, а є найманим працівником та працює на посаді адміністратора, а тому в розумінні ст. 44-3 КУпАП не є суб'єктом вказаного правопорушення.

Крім цього, матеріали справи не містять відповідних відомостей, які б свідчили, що ОСОБА_1 є відповідальною особою в цьому закладі та має відповідні повноваження щодо організації дотримання протиепідемічних заходів.

За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

Відповідно до вимог ст. 247 п.1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44-3, ст.247 п. 1, ст. 283-285 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва.

За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого на оскарження.

Суддя: