Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
м. Харків
07 червня 2021 р. справа № 520/447/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Біленського О.О.,
при секретарі судового засідання - Дорощенко К.В.,
за участі:
представника позивача - не прибув,
представника відповідача - Гундар Г.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Брент+" (код ЄДРПОУ 41423131, 61082, Харківська обл., м. Харків, проспект Московський, 144, к. 206-1) до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (61057, м.Харків, вул. Пушкінська, буд.46, код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень,-
Товариство з обмеженою відповідальністю "Брент+" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Харківській області та Головного управління ДПС у Донецькій області, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати Наказ Головного управління ДПС у Донецькій області «Про проведення фактичної перевірки ТОВ «БРЕНТ+», відповідно до якого був складений Акт перевірки від 28.08.2020 року №0199/05/99/02/32/41423131;
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС України у Харківській області №00004540510 від 18.09.2020 року на суму 500000,00 грн. та №00004530510 від 18.09.2020 року на суму 20000,00 грн.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 02.02.2021 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
23.03.2021 року представником позивача надано заяву про відмову від частини позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування Наказу Головного управління ДПС у Донецькій області «Про проведення фактичної перевірки ТОВ «БРЕНТ+», відповідно до якого був складений Акт перевірки від 28.08.2020 року №0199/05/99/02/32/41423131.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 25.03.2021 року заяву представника позивача про закриття провадження у справі задоволено. Закрито провадження у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Брент+" (код ЄДРПОУ 41423131, 61082, Харківська обл., м. Харків, проспект Московський, 144, к. 206-1) до Головного управління ДПС у Харківській області (61057, м.Харків, вул. Пушкінська, буд.46, код ЄДРПОУ 43143704) та Головного управління ДПС у Донецькій області (87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 43142826) про визнання протиправними та скасування наказу та податкових повідомлень - рішень в частині позовних вимог до Головного управління ДПС у Донецькій області (87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59, код ЄДРПОУ 43142826) щодо визнання протиправним та скасування Наказу Головного управління ДПС у Донецькій області «Про проведення фактичної перевірки ТОВ «БРЕНТ+», відповідно до якого був складений Акт перевірки від 28.08.2020 року №0199/05/99/02/32/41423131. Зобов'язано Головне управління Державної казначейської служби України у Харківській області (вул. Бакуліна, 18, м. Харків, 61166, код ЄДРПОУ 37874947) повернути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Брент+" (код ЄДРПОУ 41423131, 61082, Харківська обл., м. Харків, проспект Московський, 144, к. 206-1) судовий збір у сумі 1135,00 грн. (одна тисяча сто тридцять п'ять гривень 00 копійок).
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що Головним управлінням ДПС у Донецькій області був прийнятий Наказ про проведення фактичної перевірки АЗС (акцизного складу) ТОВ «БРЕНТ+», що розташований за адресою: Донецька область, м.Бахмут, вул. Свято-Георгіївська, буд.75. За результатами перевірки був складений Акт перевірки від 28.08.2020р. №0199/05/99/02/32/41423131. На підставі вказаного акту, 18.09.2020р. Головним правлінням ДПС у Харківській області були винесені податкові повідомлення-рішення: №00004540510, яким застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені в розмірі 500000,00 грн.; №00004530510, яким застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені в розмірі 20000,00 грн. ТОВ «БРЕНТ+» не погоджується з податковими повідомленнями - рішеннями, вважає їх протиправними, та такими, що підлягають скасуванню, оскільки у позивача була оформлена Ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним 28.10.2019 року, реєстраційний номер Ліцензії: 05020314201900262. Крім того, оптовий склад був зареєстрований 24.06.2019 року, що відображається у електронному кабінеті платника. Факт здійснення оптової торгівлі на об'єкті, що перевірявся, не доведено. Товариство здійснювало роздрібну торгівлю із наявною ліцензією. Відповідно до п.п.4.4 п.4 ДС'ТУ 4303:2004 роздрібна торгівля - це вид економічної діяльності в сфері товарообіг, що охоплює купівлю - продаж товарів кінцевому споживачу та надання йому торговельних послуг. Згідно з п.1 ст.698 Цивільного кодексу за договором роздрібної купівлі-продажу продавець, який здійснює підприємницьку діяльність з продажу товару, зобов'язується передати покупцеві товар, що звичайно призначається для особистого, домашнього або іншого використання, не пов'язаного з підприємницькою діяльністю, а покупець зобов'язується прийняти товар і оплатити його. Оптова торгівля - це вид економічної діяльності в сфері товарообіг, що охоплює купівлю - продаж товарів за договорами поставки партіями для подальшого їх продажу кінцевому споживачеві через роздрібну торгівлю, для виробничого споживання та надання пов'язаних із цим послуг (п.п.4.5 п.4 ДСТУ 4303:2004). З огляду на викладене, позивач просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Через канцелярію суду 22.02.2021 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що при прийнятті оскаржуваних рішень відповідач діяв на підставі та у межах повноважень, визначених чинним законодавством, оскаржувані рішення прийнято за наслідками встановлених актом перевірки порушень податкового законодавства та Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон №481). З огляду на викладене, представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Представник позивача надав до суду відповідь на відзив, в якій підтримав позицію та міркування, викладені у адміністративному позові.
Представник відповідача надав до суду заперечення на відповідь на відзив, в якому зазначив, що у спірних правовідносинах позивачем здійснювалася саме оптова торгівля пальним, а тому висновок контролюючого органу є обґрунтованим.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити адміністративний позов з підстав та мотивів, викладених в ньому.
Представник відповідача у судове засідання прибув, проти задоволення адміністративного позову заперечував.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що ТОВ «Брент +» зареєстровано в якості юридичної особи, має ідентифікаційний код 41423131. Зареєстрованим місцезнаходженням юридичної особи є: 61082, Харківська обл., місто Харків, проспект Московський, будинок 144, кімната 206-1 (виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань наявна в матеріалах справи), з 29.06.2017 знаходиться на обліку як платник податку (за основним місцем обліку) в ГУ ДПС у Харківській області та має зареєстрований акцизний склад, що розташований за адресою: вул. Свято-Георгіївська, буд.75, м. Бахмут, Донецька область.
Фахівцями ГУ ДПС у Донецькій області на підставі наказу від 12.08.2020 року №872 було проведено фактичну перевірку автозаправної станції (далі - АЗС) за адресою: вул. Свято-Георгіївська, буд. 75, м. Бахмут, Донецька область, господарську діяльність на якій здійснює ТОВ «Брент+».
За наслідками вказаної перевірки складено акт від 28.08.2020 року №0199/05/99/02/32/41423131 "Про результати фактичної перевірки з питань дотримання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновим виробами та/або пального", яким встановлено порушення позивачем: ч.1, ч.8 ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»; п.п.230.1.2 п.230.1 ст.230 Податкового кодексу України.
Суд відмічає, що відповідно до п.п.1.6.3.4 п.1.6 розділу І Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом Державної податкової служби України від 04.09.2020 № 470, у разі якщо платник податків (його відокремлені підрозділи) здійснює свою діяльність не за основним місцем обліку платника податків, орган ДПС, який проводив фактичну перевірку, у день реєстрації акта (довідки) в цьому органі направляє засобами електронного зв'язку його скановану копію та копію інших матеріалів перевірки до територіального органу ДПС за основним місцем обліку платника податків, та не пізніше наступного робочого дня з дня реєстрації акта (довідки) направляє акт (довідку) і відповідні матеріали в паперовому вигляді.
У разі встановлення за результатами фактичної перевірки порушень законодавства керівник (заступник керівника або уповноважена особа) територіального органу ДПС за основним місцем обліку зазначеного платника податків забезпечує прийняття та вручення такому платнику податкових повідомлень-рішень у порядку та терміни, визначені законодавством.
ГУ ДПС у Донецькій області вказаний акт перевірки разом з додатками був направлений до ГУ ДПС у Харківській області.
Розглянувши зазначені матеріали перевірки, керівником ГУ ДПС у Харківській області на підставі висновків акту від 28.08.2020 №0199/05/99/02/32/41423131 були прийняті податкові повідомлення - рішення від 18.09.2020 №00004540510 про застосування штрафних санкцій у сумі 500000,00 грн. та №00004530510 про застосування фінансових санкцій у сумі 20000,00 гривень.
Вказані податкові повідомлення-рішення були оскаржені позивачем до ДПС України в порядку ст.56 ПКУ.
Рішенням від 31.11.2020 року про результати розгляду скарги, позивачу відмовлено у задоволенні скарги, податкові повідомлення-рішення - залишені без змін.
З приводу правомірності податкового повідомлення-рішення від 18.09.2020 №00004540510 про застосування штрафних санкцій у сумі 500000,0 гривень суд зазначає наступне.
Актом перевірки, згідно з наявними інформаційними ресурсами Державної податкової служби України та наданими до перевірки документами, встановлено, що ТОВ «Брент +» на підставі заяви від 24.06.2019 зареєстровано «Паливний склад», якому присвоєно уніфікований номер акцизного складу №1004129. Відповідно до заяви платника податків від 11.08.2020 реєстрацію акцизного складу №1004129 анульовано.
Також, позивачем згідно з заявою від 20.11.2019 зареєстровано «Автозаправочну станцію», присвоєно уніфікований номер акцизного складу №1012569.
У ході перевірки встановлено, що у період з 06.11.2019 по 20.11.2019 позивач здійснював оптову торгівлю пальним з місця оптової торгівлі за адресою: АДРЕСА_1 , акцизний склад №1004129, без наявності ліцензії на право здійснення оптової торгівлі пальним, чим порушено вимоги ч.1, ч.8 ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481), за приписами яких оптова торгівля пальним здійснюється суб'єктами господарювання (у тому числі іноземними суб'єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності за наявності ліцензії.
Поняття оптової, роздрібної торгівлі (реалізації) пальним та реалізації підакцизних товарів взагалі, як загальні так і спеціальні, встановлено частиною 1 ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі - Закон № 481) та ст. 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України).
Реалізація підакцизних товарів (продукції) - будь-які операції на митній території України, що передбачають відвантаження підакцизних товарів (продукції) згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами з передачею прав власності або без такої, за плату (компенсацію) або без такої, незалежно від строків її надання, а також безоплатного відвантаження товарів, у тому числі з давальницької сировини, реалізація суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Реалізація пального або спирту етилового - будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального або спирту етилового з переходом права власності на таке пальне або спирт етиловий чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу/ акцизного складу пересувного: до акцизного складу; до акцизного складу пересувного; для власного споживання чи промислової переробки; будь-яким іншим особам (пп. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Положеннями ст.1 Закону №481 визначено, що оптовою торгівлею є діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб'єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) роздрібної торгівлі, іншим суб'єктам господарювання (у тому числі іноземним суб'єктам господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва).
При цьому роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання (у тому числі іноземних суб'єктах господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) громадського харчування. Місце оптової торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для здійснення оптової торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.
Роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції /автогазозаправної станції /газонаповнювальної станції /газонаповнювального пункту (далі - АЗС/АГЗП/ГНП) та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки (далі - ПРК); та/або реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб населення та інших споживачів (ст. 1 Закону № 481).
Місце роздрібної торгівлі пальним - місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для роздрібної торгівлі та/або зберігання пального на праві власності або користування.
Таким чином, оптова та роздрібна торгівля пальним відрізняються за видами суб'єктів (продавця і отримувача пального), місцем реалізації, способом реалізації, цільовим призначення або метою подальшого використанням отриманого пального, за наявності яких, визначаються наступні поняття.
Загальне поняття - реалізація пального, це будь-які операції на митній території України, що передбачають будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати будь-якими особами.
Оптова торгівля пальним - діяльність із придбання та подальшої реалізації пального суб'єктам господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі та/або іншим суб'єктам господарювання (для власного використання).
Ознаки оптової торгівля пальним це: пальне реалізовано суб'єктом господарювання; отримувач пального суб'єкт господарювання роздрібної та/або оптової торгівлі або інші суб'єкти господарювання, що використовують пальне у власній господарській діяльності; призначення пального - подальший продаж або використання у власній господарській діяльності, тобто комерційне використання; місце отримання пального - будь-яка територія чи приміщення за виключенням АЗС/АГЗП/ГНП та інших місць обладнаних ПРК; спосіб отримання пального - в фасованому вигляді (в ємностях різного типу та місткості), трубопроводами, наливом, за виключенням наливу через ПРК з АЗС/АГЗП/ГНП та інших місць.
Роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання (отримання) та подальшого продажу або відпуску пального з АЗС/АГЗП/ГНП та інших місць роздрібної торгівлі як наливом з застосуванням ПРК безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого використання незалежно від форми розрахунків.
Факт здійснення позивачем оптової торгівлі пальним (код УКТЗЕД 2710194300) з місця торгівлі - акцизний склад №1004129 (паливний склад) у періоді з 06.11.2019 по 20.11.2019 підтверджуються:
- акцизними накладними (форма «П»), складеними на відвантаження пального у кількості 3552,0 літрів наступним суб'єктам господарювання: ФО-П ОСОБА_1 (п.н. НОМЕР_1 ) у кількості 842 л; ФО-П ОСОБА_2 (п.н. НОМЕР_2 ) у кількості 2750,0 л;
- договорами поставки нафтопродуктів від 31.10.2018 №1194 та від 04.04.2019 №2120 (відповідно до п. 2.1 розділу 2 зазначених договорів їх предметом є зобов'язання Постачальника передати паливно-мастильні матеріали у власність Покупця на умовах оптової торгівлі);
- виписками банку по рахунку НОМЕР_3 АТ «Укрсиббанк», власником якого є ТОВ «Брент +» за період з 04.11.2019 по 20.11.2019.
При цьому, ТОВ «Брент +» не заперечує факту співпраці та придбання полива ФОП ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_2 на підставі вказаних договорів, та підтверджує придбання ними в періоді з 06.11.2019 по 20.11.2019 в кількості 3552,0 літрів.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що в межах наведених договорів позивач реалізовував пальне фізичним особам-підприємцям, а отже суб'єктам господарювання. При цьому, варто враховувати, що у разі, якщо у подальшому суб'єкт господарювання використовує пальне виключно для власних потреб, то таке використання вважається комерційним використанням.
Отже, висновок контролюючого органу про те, що у спірних правовідносинах позивачем здійснювалася саме оптова торгівля пальним є обґрунтованим.
Відповідно до ст. 17 Закону № 481 передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання (у тому числі іноземних суб'єктів господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової торгівлі пальним без наявності ліцензії у розмірі 500000,0 гривень.
З огляду на викладене, податкове повідомлення-рішення від 18.09.2020 №00004540510 про застосування до ТОВ «Брент +» штрафних санкцій у сумі 500000,0 грн. є правомірним та не підлягає скасуванню.
Стосовно податкового повідомлення-рішення від 18.09.2020 №00004530510 щодо застосування фінансових санкцій у сумі 20000,00 гривень, суд зазначає наступне.
У ході перевірки ТОВ «Брент+» встановлено відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі № 1012569, за адресою: вул. Свято-Георгіївська, буд. 75, м. Бахмут, Донецька область, чим порушено вимоги п.п.230.1.2 п.230.1 ст.230 ПКУ.
Відповідно до п.п.230.1.2 п.230.1 ст.230 ПКУ акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.
Витратоміри-лічильники та резервуари повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, проведені відповідно до законодавства, а рівнеміри-лічильники повинні відповідати вимогам законодавства та мати позитивний результат повірки або оцінку відповідності, або калібрування, проведені відповідно до законодавства. У разі відсутності позитивного результату повірки або оцінки відповідності, або калібрування витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників для цілей цього Кодексу акцизні склади, на яких вони розташовані, вважаються необладнаними витратомірами-лічильниками та рівнемірами-лічильниками.
Паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, встановлені на акцизних складах, на які є позитивні результати повірки або оцінка відповідності, проведені відповідно до законодавства, виконують функції витратомірів-лічильників.
Платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати:
а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі (далі - ЄДР);
б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.
Забороняється здійснення реалізації пального без наявності зареєстрованих витратомірів-лічильників, рівнемірів-лічильників та резервуарів, без реєстрації акцизного складу.
Відповідно до підрозділу 5 розділу XX ПКУ розпорядники акцизних складів відповідно до вимог цього Кодексу зобов'язані обладнати акцизні склади витратомірами-лічильниками та/або рівнемірами-лічильниками та зареєструвати їх в ЄДР у такі строки:
- акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 липня 2019 року;
- акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких перевищує 1000 куб. метрів, але не перевищує 20000 куб. метрів, - не пізніше 1 жовтня 2019 року;
- акцизний склад, де розташовано резервуари, загальна місткість яких не перевищує 1000 куб. метрів, - не пізніше 1 січня 2020 року.
Інформація щодо розташованих на акцизному складі пального стаціонарних резервуарів та установлених на них витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників міститься у ЄДР у вигляді Довідки про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри та Довідки про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального, форми яких затверджені наказом наказом Міністерства фінансів України від 27.11.2018 № 944.
Судом встановлено. що в довідці станом на 26.03.2020 ТОВ «Брент+» не зазначило інформацію про реєстрацію на акцизному складі витратоміра на місці відпуску пального наливом з акцизного складу (таблиця 2 довідки не містить даних щодо уніфікованого номера резервуара, який приєднаний до витратоміра; серійного (ідентифікаційного) номера витратоміра, дата установки витратоміра, типа події тощо).
Відповідальність за вказане порушення встановлена п.1281.1 ст.1281 ПКУ, а саме: необладнання та/або відсутність реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі рівнеміра-лічильника на введеному в експлуатацію резервуарі, розташованому на акцизному складі, та/або витратоміра-лічильника на місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованого на акцизному складі, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 20000 гривень за кожний необладнаний резервуар та/або незареєстрований рівнемір-лічильник, а також за кожне необладнане місце відпуску пального наливом з акцизного складу або за кожне місце отримання та відпуску спирту етилового, та/або незареєстрований витратомір-лічильник / витратомір-лічильник спирту етилового.
Суд відмічає, що позивач не надав жодного доказу в спростування висновків ГУ ДПС щодо законності прийнятого рішення про застосування штрафних санкцій за порушення вимог п.п.230.1.2 п.230.1 ст.230 ПКУ.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС України у Харківській області №00004530510 від 18.09.2020 року на суму 20000,00 грн. є правомірним та не підлягає скасуванню.
За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
При цьому суд наголошує, що позивачем не наведено та не надано жодного доказу в спростування висновків акту перевірки. Під час розгляду справи судом встановлено, що висновки акту перевірки ґрунтуються на фактичних обставинах, встановлених контролюючим органом.
З огляду на те, що позивач не спростовує встановлених актом перевірки порушень, суд приходить до висновку про обґрунтованість прийняття Головним управлінням ДПС України оскаржуваних рішень, та як наслідок відсутність підстав для їх скасування.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд зазначає, що оскаржувані рішення винесені контролюючим органом на підставі, у порядку та у спосіб, що визначені законом, а тому є правомірним. Доказів, що свідчать про протилежне, до суду не надано.
Зважаючи на встановлені у справі обставини та, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 19, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Брент+" (код ЄДРПОУ 41423131, 61082, Харківська обл., м. Харків, проспект Московський, 144, к. 206-1) до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (61057, м.Харків, вул. Пушкінська, буд.46, код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень - рішень - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням приписів п.3 Прикінцевих положень КАС України.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 15.06.2021 року.
Суддя Біленський О.О.