Справа № 420/5813/21
08 червня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Потоцької Н.В.
за участі секретаря Загрійчук О.В.
позивача ОСОБА_1
представника позивача Сурай О.А.
представника відповідача Піроженко В.М.
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у відкритому судовому засіданні по суті) справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішень,
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради в якому позивач просить:
визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради від 01.02.2021 р. про відмову у реєстрації місця проживання ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 ;
зобов'язати Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_2 та здійснити реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 ;
визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради від 01.02.2021 р. про відмову у реєстрації місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 ;
зобов'язати Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 та здійснити реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування позовних вимог зазначено, ОСОБА_2 , ОСОБА_1 звернулися до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської Ради із заявами про реєстрацію місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , з доданням необхідних документів, інформаційної довідки № 242551282 від 01.02.21 р., витягу № 173195793 від 09.07.19 р., витягу № 173195815 від 09.07.19 р., квитанції про сплату адміністративного збору. Відповідно заявам від 01.02.21 р. за службовими відмітками адміністратор ОСОБА_3 в заяві вказала «Заяву прийняв, наявність та правильність необхідних документі перевірив».
01.02.2021 р. у реєстрації за місцем проживання за адресою АДРЕСА_1 , відмовлено з підстав «особа не подала необхідних документів або інформації».
Позивачі, з винесеними рішеннями про відмову у реєстрації за місцем проживання за адресою АДРЕСА_2 , від 01.02.21 р. Департаментом надання адміністративних послуг Одеської міської Ради, якими протиправно відмовлено, повністю не згодні з наступних підстав:
09.07.2019 р. позивачами, відповідно нотаріально укладеного договору купівлі-продажу посвідченого приватним нотаріусом О.І. Адамець ( реєстрація реєстру № 1314) придбано у власність в рівних частинах кожна, дачний будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 210,1 кв.м., розташований на земельній ділянці площею 0,0174 га за кадастровим номером 5110136900:34:014:0291 на праві приватної власності. Відомості про реєстрацію речових прав на нерухоме майно зареєстровано 09.07.19 р. відповідно Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 173195793, за реєстраційним номером об'єкта нерухомого майна (дачного будинку та земельної ділянки № 1845022451101, номер запису про право власності 32318490, спільної часткової власності 1/2 за ОСОБА_2 та Відомості про реєстрацію речових прав на нерухоме майно зареєстровано 09.07.19 р. відповідно Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 173195815, за реєстраційним номером об'єкта нерухомого майна ( дачного будинку та земельної ділянки) № 1845022451101, номер запису про право власності 32318490, спільної часткової власності 1/2 за ОСОБА_1 .
Згідно технічного паспорту на садовий (дачний) будинок АДРЕСА_3 (інвертар. справа № 52К/19/1) від 14.05.19 р. будівля складається з підвалу (гараж, комора) - 66,7 кв.м., першого поверху (коридор, туалет, житлова кімната, коридор, житлова кімната) - 68,6 кв.м., другого поверху (коридор, житлова кімната, житлова кімната, санвузол, ванна) - 74,8 кв.м., загальною площею будинку 210,1 кв.м., загальною площею земельної ділянки 174 кв.м., що відповідає собою житловий будинок.
ОСОБА_2 та ОСОБА_1 звернулися до органу реєстрації - Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської Ради в м. Одесі за заявами від 01.02.21 р. про реєстрацію місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
Відмовляючи у реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 , відповідач послався на те, що позивачами не надано необхідних документів або інформації та усно зазначив, що будинок не є об'єктом житлової нерухомості.
Не погоджуючись з відмовою в реєстрації за новою адресою: АДРЕСА_1 , позивачі звернулись до адміністративного суду з метою захисту порушеного права.
Процесуальні дії
Ухвалою суду від 14.04.2020 року відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (в порядку ст. 262 КАС України).
Ухвалою суду від 26.05.2021 року клопотання представника відповідача за вхід. №22705/21 про розгляд справи за участю представника - задоволено.
Призначено судове засідання по справі « 08» червня 2021 року о 12 год. 00 хв.
06.05.2021 року за вхід. № 22703/21 від Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради надійшов відзив на позовну заяву, який обґрунтовано наступним.
В межах повноважень, визначених законом, з метою перевірки поданих позивачами відомостей, адміністратор Департаменту сформував інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, зі змісту якої також вбачається, що за адресою: АДРЕСА_1 розташовано дачний будинок: об'єкт житлової нерухомості: НІ.
Керуючись статтею 9-1 Закону та пунктом 11 Правил, адміністратор Департаменту правомірно відмовив позивачам в реєстрації місця проживання за вказаною адресою, у зв'язку з тим, що особа не подала необхідних документів або інформації, про що і зазначено в заявах про реєстрацію місця проживання від 01.02.2021.
Відповідно до пункту 18 Правил, одним із необхідних документів для отримання адміністративної послуги з реєстрації місця проживання є документ, що підтверджує право на проживання в житлі. - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання або інші документи.
Разом з цим, пунктом 3 статті 6 Закону передбачено, що для реєстрації особа або її представник подає органу реєстрації документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації.
Крім цього, частиною 1 статті 29 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) визначено, що місцем проживання фізичної особи є житло, в якому вона проживає постійно або тимчасово.
В свою чергу, статтею 379 ЦК України передбачено, що житлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше жиле приміщення, призначені та придатні для постійного або тимчасового проживання в них.
Частиною 1 статті 380 ЦК України визначено, що житловим будинком є будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами і призначена для постійного у ній проживання.
Так, стаття 4 Житлового кодексу Української PCP (далі ЖК Української PCP), на яку Позивачі також посилаються в позовній заяві, містить чіткий перелік будинків та житлових приміщень в будівлях, що утворюють житловий фонд, до якого згідно з наведеним переліком дачний будинок не належить.
Зі змісту абзацу 9 зазначеної статті вбачається, що кодексом визначено лише перелік нежитлових приміщень, які, в свою чергу, знаходяться в житлових будинках.
Таким чином, законодавством на ряду з визначенням жилих будинків, а також жилих приміщень в інших будівлях, що утворюють житловий фонд не зазначено перелік об'єктів, які не входять до житлового фонду.
Вказане свідчить про те, що об'єктом, який не входить до житлового фонду, отже не може вважатися житлом, є будь-який об'єкт, який не зазначений у переліку, закріпленому статтею 4 ЖК Української PCP.
Таким чином, аналізуючи зазначені положення вбачається, що реєстрація місця проживання здійснюється виключно у житлі, до якого згідно з наведеними приписами чинного законодавства України дачний будинок не відноситься. Дачний будинок призначений тільки для позаміського відпочинку.
Відповідно до інформації з Державного реєстру прав земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 , має цільове призначення: для індивідуального дачного будівництва.
Також такий термін, як дачний будинок використовується у п.п. 41,42 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 553), а саме - документ, що підтверджує присвоєння об'єкту нерухомого майна адреси, не вимагається у разі, коли державна реєстрація права власності проводиться на індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинок, збудований на земельній ділянці, право власності на яку зареєстровано в Державному реєстрі прав. В свою чергу, це також підтверджує, що законодавством встановлені чіткі розмежування між такими видами нерухомості, як житловий і дачні будинки.
Тому, власник дачного будинку має оформити його як житловий і лише після цього може здійснювати в ньому реєстрацію місця проживання.
Вказане доводить, що реєстрація місця проживання відбувається за адресою житла, у зв'язку з чим відсутність документів, що підтверджують право на проживання в житлі є однією з підстав відмови у наданні відповідної адміністративної послуги - особа не подала необхідних документів або інформації.
09.07.2019 р. позивачами, відповідно нотаріально укладеного договору купівлі-продажу посвідченого приватним нотаріусом О.І. Адамець (реєстрація реєстру № 1314) придбано у власність в рівних частинах кожна, дачний будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 210,1 кв.м., розташований на земельній ділянці площею 0,0174 га за кадастровим номером 5110136900:34:014:0291 на праві приватної власності. Відомості про реєстрацію речових прав на нерухоме майно зареєстровано 09.07.2019 р. відповідно Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 173195793, за реєстраційним номером об'єкта нерухомого майна (дачного будинку та земельної ділянки № 1845022451101, номер запису про право власності 32318490, спільної часткової власності 1/2 за ОСОБА_2 та Відомості про реєстрацію речових прав на нерухоме майно зареєстровано 09.07.2019 р. відповідно Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 173195815, за реєстраційним номером об'єкта нерухомого майна (дачного будинку та земельної ділянки) № 1845022451101, номер запису про право власності 32318490, спільної часткової власності 1/2 за ОСОБА_1 .
Згідно технічного паспорту на садовий (дачний) будинок АДРЕСА_3 (інвертар. справа № 52К/19/1) від 14.05.19 р. будівля складається з підвалу (гараж, комора) - 66,7 кв.м., першого поверху (коридор, туалет, житлова кімната, коридор, житлова кімната) - 68,6 кв.м., другого поверху (коридор, житлова кімната, житлова кімната, санвузол, ванна) - 74,8 кв.м., загальною площею будинку 210,1 кв.м., загальною площею земельної ділянки 174 кв.м.
01.02.2021 ОСОБА_2 звернувся до Департаменту для отримання адміністративної послуги зі здійснення реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 одночасно із зняттям з попереднього місця проживання, для чого подав наступний пакет документів:
заяву на отримання адміністративної послуги від 01.02.2021;
заяву про реєстрацію місця проживання від 01.02.2021;
паспорт громадянина України № НОМЕР_1 від 04.06.2018, орган, що видав - 1436;
довідку про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
квитанцію про сплату адміністративного збору від 01.02.2021 №210033983;
тимчасове посвідчення військовозобов'язаного № НОМЕР_2 від 12.03.2019;
витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі - Державний реєстр прав) № 173195793 від 09.07.20219 про реєстрацію права власності.
01.02.2021 року адміністратор ОСОБА_3 - у реєстрації місця проживання відмовлено: особа не подала необхідних документів або інформації.
ОСОБА_1 01.02.2021 звернулася до Департаменту для отримання адміністративної послуги зі здійснення реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 одночасно із зняттям з попереднього місця проживання для чого подала наступний пакет документів:
заяву на отримання адміністративної послуги від 01.02.2021;
заяву про реєстрацію місця проживання від 01.02.2021;
паспорт громадянина України серії НОМЕР_3 , виданий Жовтневим РВ Маріупольського МУ УМВС України в Донецькій області 16.07.1999;
довідку про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
квитанцію про сплату адміністративного збору від 01.02.2021 №210033918;
витяг з Державного реєстру прав № 173195815 від 09.07.20219 про реєстрацію права власності.
01.02.2021 року адміністратор ОСОБА_3 - у реєстрації місця проживання відмовлено: особа не подала необхідних документів або інформації.
Згідно зі статтею 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
Відповідно до статті 2 «Свобода пересування» Протоколу № 4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен, хто законно перебуває на території будь-якої держави, має право вільно пересуватися і вільно вибирати місце проживання в межах цієї території. Кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не можуть бути встановлені жодні обмеження, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров'я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.
За змістом статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11 грудня 2003 року №1382-IV (далі - Закон №1382-IV) передбачено, що місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає постійно або тимчасово; реєстрація - внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру та до паспортного документа про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси житла.
Згідно зі ст. 6 Закону України №1382-IV громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.
Для реєстрації особа або її законний представник подає:
письмову заяву;
документ, до якого вносяться відомості про місце проживання. Якщо дитина не досягла 16-річного віку, подається свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України;
квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;
талон зняття з реєстрації (у разі зміни місця проживання в межах України). Талон зняття з реєстрації не подається у разі оформлення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання;
документи, що підтверджують право на проживання в житлі, перебування або взяття на облік у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту, проходження служби у військовій частині, адреса яких зазначається під час реєстрації;
військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку).
Згідно п. 2.2 Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затвердженого наказом МВС, №1077 від 22.11.2012 для реєстрації місця проживання особа або її законний представник подає до територіального підрозділу ДМС, а після утворення центрів надання адміністративних послуг (далі - центр) - до відповідного центру:
письмову заяву про реєстрацію місця проживання (додаток 5);
документ, до якого вносяться відомості про місце проживання, крім випадків, установлених пунктом 2.8 цього розділу;
квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати;
талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні (у разі зміни місця проживання в межах України). Талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні не подається у разі оформлення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання;
документи, що підтверджують:
право на проживання в житлі - ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) або інші документи. У разі відсутності зазначених документів реєстрація здійснюється за згодою власника/співвласників житла, наймача та членів його сім'ї на реєстрацію місця проживання. У разі реєстрації місця проживання у центрі договір оренди житлового приміщення може бути засвідчено адміністратором центру;
право на перебування або взяття на облік у закладі/установі - довідка про прийняття на обслуговування в спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи (додаток 6), копія посвідчення про взяття на облік бездомної особи, форма якого затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 28 грудня 2011 року N 574 "Про деякі питання діяльності центру обліку бездомних громадян", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20 січня 2012 року за №84/20397;
проходження служби у військовій частині, адреса якої зазначається під час реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині, видана командиром військової частини, зразок якої наведено в додатку 7 до цього Порядку;
військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);
свідоцтво про народження або свідоцтво про належність до громадянства України, якщо реєструється місце проживання дитини, яка не досягла 16-річного віку;
заява про зняття особи з реєстрації місця проживання, форма якої наведена в додатку 8 до цього Порядку (у разі здійснення реєстрації місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).
Згідно ст. 4 Житлового кодексу Української РСР №5464-X від 30.06.1983 жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території Української РСР, утворюють житловий фонд.
Житловий фонд включає: жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать державі (державний житловий фонд); жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать колгоспам та іншим кооперативним організаціям, їх об'єднанням, профспілковим та іншим громадським організаціям (громадський житловий фонд); жилі будинки, що належать житлово-будівельним кооперативам (фонд житлово-будівельних кооперативів); жилі будинки (частини будинків), квартири, що належать громадянам на праві приватної власності (приватний житловий фонд); квартири в багатоквартирних жилих будинках, садибні (одноквартирні) жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях усіх форм власності, що надаються громадянам, які відповідно до закону потребують соціального захисту (житловий фонд соціального призначення).
До житлового фонду включаються також жилі будинки, що належать державно-колгоспним та іншим державно-кооперативним об'єднанням, підприємствам і організаціям. Відповідно до Основ житлового законодавства Союзу РСР і союзних республік до цих будинків застосовуються правила, встановлені для громадського житлового фонду.
До житлового фонду не входять нежилі приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.
Згідно статті 29 Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.
Відповідно до статті 379 Цивільного кодексу України житлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, призначені та придатні для постійного проживання в них.
Надаючи тлумачення наведеним нормам Закону України Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання", Цивільного кодексу України, Житлового кодексу УРСР, Верховний Суд висловив правову позицію, за якою реєстрація місця проживання фізичної особи здійснюється за наявності в особи житла.
Під житлом необхідно розуміти - житловий будинок, квартира, інше жиле приміщення, призначені та придатні для постійного або тимчасового проживання в них.
Отже, для цілей реєстрації місця проживання будинок або інше приміщення мають відповідати таким ознакам житла, як пристосування та придатність для постійного проживання в них.
Суд звертає увагу на правову позицію викладену у Постанові КАС ВС від 29.07.2020 у справі № 826/1081/16:
«Житлом, у розумінні наведених вимог законодавства, є житловий будинок, квартира, інше жиле приміщення, призначені та придатні для постійного або тимчасового проживання в них.
Отже, для цілей реєстрації місця проживання будинок або інше приміщення мають відповідати таким ознакам житла як пристосування та придатність для постійного проживання в них.
Вказаний правовий висновок міститься також у постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справах №183/4661/16 (2-а/183/10/17) від 21 серпня 2019 року, №2340/4673/18 від 10 жовтня 2019 року, №826/12955/18 від 31 березня 2020 року.
Як встановлено судами попередніх інстанцій, садовий будинок, який належить на праві приватної власності позивачу, має присвоєну поштову адресу, знаходиться в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, зареєстрований як об'єкт нерухомого майна, призначений та придатний для постійного проживання у ньому, відповідає встановленим технічним вимогам та є постійним місцем проживанням позивачів.».
З урахуванням наведеного правового регулювання, судової практики Верховного Суду та встановлених обставин, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання здійснити реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 , ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 .
Вчинення ж державним органом чи його посадовою особою дій у межах компетенції, але непередбаченим способом, у непередбаченій законом формі або з виходом за межі компетенції є підставою для визнання таких дій та правових актів, прийнятих у процесі їх здійснення, неправомірними.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З огляду на зазначене та згідно із ст.139 КАС України судові витрати ОСОБА_2 , ОСОБА_1 в загальній сумі (908,00 +908,00)=1816,00 грн., сплачені згідно платіжного доручення №ПН795, № ПН770 від 23.03.2021 підлягають стягненню на їх користь за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради.
Керуючись ст.ст. 139, 241, 242-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради про визнання протиправним та скасування рішень - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської Ради від 01.02.2021 р. про відмову у реєстрації місця проживання ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 .
Зобов'язати Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської Ради повторно розглянути заяву ОСОБА_2 та здійснити реєстрацію місця проживання ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1 .
Визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської Ради від 01.02.2021 р. про відмову у реєстрації місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Зобов'язати Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської Ради повторно розглянути заяву ОСОБА_1 та здійснити реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Стягнути з Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради на користь ОСОБА_1 суму судового збору за подання адміністративного позову за:
платіжним дорученням №ПН795 від 23.03.2021 року у сумі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім гривень 00 коп.).
Стягнути з Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради на користь ОСОБА_2 суму судового збору за подання адміністративного позову за:
платіжним дорученням №ПН770 від 23.03.2021 року у сумі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім гривень 00 коп.).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Пунктом 15.5 розділу VII Перехідні положення КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
ОСОБА_2 - адреса: АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_4
ОСОБА_1 - адреса: АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_5 , телефон: НОМЕР_6
Департамент надання адміністративних послуг Одеської міської ради - адреса: 65017, м. Одеса, вул. Косовська, 2-Д, код ЄДРПОУ 38226516, телефон: (048) 737 60 98
Головуючий суддя Потоцька Н.В.