15 червня 2021 року Справа № 160/9386/21
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сидоренко Д.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до П'ятихатської районної державної адміністрації управління соціального захисту населення про зобов'язання вчинити певні дії, -
10.06.2021 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до П'ятихатської районної державної адміністрації управління соціального захисту населення, в якому позивач просить суд:
- зарахувати ОСОБА_1 пенсійний стаж соціального працівника та нарахувати компенсаційну виплату з 30.06.2010 року по 31.06.2021 року.
Відповідно до пунктів 3 та 6 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, суд дійшов висновку, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Так, відповідно до п.1 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються найменування суду першої інстанції, до якого подається заява.
У позові позивач зазначає найменування суду першої інстанції, до якого подається заява "Дніпровський окружний адміністративний суд м.Дніпро", але, суд адміністративної юрисдикції, який вирішує адміністративні спори як суд першої інстанції на території м.Дніпра та Дніпропетровської області є Дніпропетровський окружний адміністративний суд, до якого саме позивачем і подано позов. Отже, в порушення п.1 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві позивач зазначає найменування суду першої інстанції, до якого подається заява, який взагалі не існує.
Також, п.11 ч.5 ст.160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення п.11 ч.5 ст.160 КАС України, позивачем в позовній заяві не зазначено власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Разом з тим, згідно з ч.1 ст.160 КАС України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Частинами 1 та 4 ст.46 КАС України визначено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Судом встановлено, що у позові позивач зазначає відповідачем - П'ятихатську районну державну адміністрацію управління соціального захисту населення, але в прохальній частині позову просить суд, зокрема, зарахувати ОСОБА_1 пенсійний стаж соціального працівника та нарахувати компенсаційну виплату з 30.06.2010 року по 31.06.2021 року.
Згідно з п.9 ч.1 ст.4 КАС України, відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Пунктом 4 ч.5 ст.160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Таким чином, у позові позивач зазначає відповідачем - П'ятихатську районну державну адміністрацію управління соціального захисту населення, а за змістом позовних вимог не зазначає кого саме він просить суд зарахувати ОСОБА_1 пенсійний стаж соціального працівника та нарахувати компенсаційну виплату з 30.06.2010 року по 31.06.2021 року, тобто, вимоги звернуті не до вказаного у позові відповідача.
З огляду на викладене, виходячи зі змісту позовних вимог, суд вважає за необхідне позивачу подати до суду позов із уточненням змісту позовних вимог, які викласти до відповідача - П'ятихатської районної державної адміністрації управління соціального захисту населення, або вказати належного відповідача - суб'єкта владних повноважень, до якого звернуті вимоги позивача.
Частиною 1 ст.169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вищенаведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам встановленим статтями 160, 161 КАС України, тому згідно із частиною 1 ст.169 цього Кодексу, вона підлягає залишенню без руху, з наданням позивачу строку на усунення вказаних недоліків.
Згідно із ч.2 ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, суд вважає за необхідне, дану позовну заяву залишити без руху із наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Відповідно до ч.3 ст.169 КАС, у разі якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
На підставі викладеного, керуючись статтями 4, 46, 160, 161, 169, 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до П'ятихатської районної державної адміністрації управління соціального захисту населення про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви, з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання:
- уточненого позову із зазначенням найменування суду першої інстанції, до якого подається заява, зазначенням власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, та в якому уточнити зміст позовних вимог, які викласти до відповідача - П'ятихатської районної державної адміністрації управління соціального захисту населення, або вказати належного відповідача - суб'єкта владних повноважень, до якого звернуті вимоги позивача.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно направити на адресу позивача.
Роз'яснити позивачу, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.2 ст.293 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених ст.294 цього Кодексу. Оскарження ухвал суду, які не передбачені ст.294 Кодексу адміністративного судочинства України, окремо від рішення суду не допускається.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху в самостійному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя Д.В. Сидоренко