Постанова від 11.06.2021 по справі 683/1514/21

Справа № 683/1514/21

3/683/690/2021

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2021 року

Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Завадська О.П., при секретарі Крупській В.В., з участю прокурора Баклана Г.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, громадянки України, з середньою освітою, розлучена, старший майстер ремонтно-будівельної дільниці КП «Ремонтно-будівельно-шляхового підприємства» Старокостянтинівської міської ради Хмельницької області, проживає та зареєстрована по АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

ОСОБА_1 наказом начальника комунального підприємства «Ремонтно-будівельне шляхове підприємство» № 53 призначена 31 серпня 2017 року на посаду старшого майстра ремонтно-будівельної дільниці комунального підприємства «Ремонтно-будівельне шляхове підприємство», будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме 02 лютого 2021 року подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони, та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до розділу І статуту комунального підприємства «Ремонтно-будівельне шляхове підприємство» є комунальним унітарним підприємством, заснованим на комунальній власності. Органом управління є Старокостянтинівська міська рада.

Згідно пункту 1.4 Статуту комунального підприємства «Ремонтно-будівельне шляхове підприємство» є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банку, круглу печатку, штамп зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.

Відповідно до Розділу І посадової інструкції старшому майстру ремонтно-будівельної дільниці комунального підприємства «Ремонтно-будівельне шляхове підприємство» підпорядковуються робітники, які займаються ремонтом і експлуатацією шляхів. Розділом ІІ інструкції встановлено, що старший майстер зобов'язаний організовувати, керувати і контролювати виконання робіт на об'єктах міста при ремонті і експлуатації шляхів, контролювати роботу підлеглих працівників.

Таким чином, старший майстер ремонтно-будівельної дільниці комунального підприємства «Ремонтно-будівельне шляхове підприємство» є посадовою особою, наділеною владними повноваженнями з метою здійснення організаційно-розпорядчих функцій і забезпечення узгодженості в інших учасників службових відносин.

У відповідності до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи юридичної особи публічного права є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, а відтак ОСОБА_1 , старший майстер ремонтно-будівельної дільниці комунального підприємства «Ремонтно-будівельне шляхове підприємство», є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «б» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Націнального агенства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.

Відповідно до Закону № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короно вірусної хвороби (COVID-19)», розділ 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 2-1, згідно з яким продовжено до 01 червня 2020 року строк подання щорічної декларації, які подаються за минулий рік.

ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію осіб, уповновжених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до 01 червня 2020 року.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованому адміністративному корупційному правопорушенні визнала. Повідомила, що знала про необхідність подачі декларації, яку подавала за попередні роки, проте в силу збігу важких життєвих обставин забулась своєчасно подати декларацію за 2019 рік.

Прокурор обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, визнавши наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Днем виявлення адміністративного корупційного правопорушення є дата складання протоколу про адміністративне корупційне правопорушення, тобто 19 травня 2021 року. Датою вчинення адміністративного корупційного правопорушення є дата подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме 02 лютого 2021 року.

З огляду на вищевказане, строки притягнення до адміністративної відповідальності не завершились.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого адміністративного корупційного правопорушення підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язаних з корупцією № 155 від 19 травня 2021 року; скриншотами та роздруківками декларації за 2019 рік з офіційного сайту НАЗК; наказом начальника комунального підприємства «Ремонтно-будівельне шляхове підприємство» від 31 серпня 2017 року за № 53 про прийняття ОСОБА_1 на посаду старшим майстром ремонтно-будівельної дільниці; посадовою інструкцією старшого майстра виробничої (ремонтно-будівельної) дільниці та іншими матеріалами.

Відповідно до частини 2 статті 68 Конституції України незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст. 45 та пункту 5-1 розділу 13 «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 02 лютого 2021 року подала на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Обираючи покарання ОСОБА_1 , суд врахував характер і ступінь тяжкості вчиненого адміністративного корупційного правопорушення, її особу, пом'якшуючі обставини, зокрема, те, що вона визнала вину, раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 454 грн.

Керуючись ст. ст. 36, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

постановив:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватою у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави 454 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через Старокостянтинівський районний суд Хмельницького області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя ____________