Ухвала від 14.06.2021 по справі 918/276/21

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013

УХВАЛА

14 червня 2021 року м. Рівне

Справа № 918/276/21

Господарський суд Рівненської області у складі головуючого судді Політики Н.А., за участі секретаря судового засідання Костюкович Ю.С.,

розглянувши за правилами загального позовного провадження у відкритому підготовчому засіданні в залі суду матеріали справи за позовом Приватного підприємства "Рівнетеплосервіс"

до Комунального підприємства "Рівненська обласна дитяча лікарня" Рівненської обласної ради

про визнання недійсним рішення тендерного комітету, оформлене проколом № 6 від 18 січня 2021 року,

у підготовчому засіданні приймали участь:

від позивача - Самардак К.В., ордер серія ВК № 1021388 від 24.05.2021 р.;

від відповідача - Карпець О.В., ордер серія ВК № 1022335 від 31.05.2021 р.

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2021 року Приватне підприємство "Рівнетеплосервіс" звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до Комунального підприємства "Рівненська обласна дитяча лікарня" Рівненської обласної ради про визнання недійсним рішення тендерного комітету, оформлене проколом № 6 від 18 січня 2021 року.

Ухвалою суду від 19 квітня 2021 року позовну заяву Приватного підприємства "Рівнетеплосервіс" від 14.04.2021 р. № 248 прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 17 травня 2021 року.

20 квітня 2021 року від Приватного підприємства "Рівнетеплосервіс" через відділ канцелярії та документального забезпечення суду надійшла заява від 20.04.2021 р. № 250 про забезпечення позову.

Ухвалою суду від 21 квітня 2021 року заяву Приватного підприємства "Рівнетеплосервіс" від 20.04.2021 р. № 250 про забезпечення позову задоволено та вжито заходи забезпечення позову, шляхом заборони Комунальному підприємству "Рівненська обласна дитяча лікарня" Рівненської обласної ради укладати договір про закупівлю послуг з постачання теплової енергії згідно ДК 021:2015 "Єдиний закупівельний словник" (код 09320000-8 Пара, гаряча вода та пов'язана продукція).

Ухвалою суду від 17 травня 2021 року підготовче засідання відкладено на 31 травня 2021 року. Одночасно вказаною ухвалою клопотання позивача про продовження строку на подання відповіді на відзив задоволено, продовжено Приватному підприємству "Рівнетеплосервіс" строк на подання відповіді на відзив на 5 днів та зобов'язано останнє подати до суду відповідь на відзив до 24 травня 2021 року включно.

Ухвалою суду від 31 травня 2021 року підготовче засідання відкладено на 14 червня 2021 року.

9 червня 2021 року від представника відповідача на адресу суду надійшли заперечення в порядку ст. 167 ГПК України.

У підготовче засідання 14 червня 2021 року з'явилися представники позивача та відповідача. Представник позивача зазначив, що є необхідність залучити до участі у даній справі в якості третьої особи Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергозбереження Рівне". Представник відповідача щодо залучення третьої особи покладався на розсуд суду.

Згідно з частиною 1 статті 50 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Відповідно до частини 2 цієї статті, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі у справі Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергозбереження Рівне" в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Згідно з ч. 2 ст. 183 ГПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні

Приписами частини 1 ст. 177 ГПК України визначено, що завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Відповідно до приписів ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Зважаючи на залучення до участі у справу третьої особи, з метою забезпечення процесуальних прав третьої особи, враховуючи, що розгляд та вирішення спору відбувається на підставі зібраних у підготовчому засіданні доказів, керуючись приписами статей 177, 182, 183 ГПК України, для забезпечення правильного та своєчасного розгляду справи по суті, суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів з ініціативи суду до 18 липня 2021 року включно та відкласти підготовче засідання.

Керуючись ст. ст. 50, 120, 177, 183, 234, 235 ГПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача:

- Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергозбереження Рівне" (33028, м. Рівне, вул. Драгоманова, буд. 27А, оф. 6).

2. Продовжити строк підготовчого провадження у справі № 918/276/21 на 30 днів до 18 липня 2021 року включно.

3. Підготовче засідання відкласти на "24" червня 2021 р. на 12:20 год.

4. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Рівненської області за адресою: м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, в залі судових засідань № 16.

5. Зобов'язати позивача надіслати Товариству з обмеженою відповідальністю "Енергозбереження Рівне" копію позовної заяви від 14.04.2021 р. № 248 і доданих до неї документів та до початку підготовчого засідання надати суду відповідні докази.

6. Третій особі подати через відділ канцелярії та документального забезпечення суду до "23" червня 2021 року пояснення щодо позову з урахуванням вимог ст. 168 ГПК України.

7. Викликати учасників справи у підготовче засідання.

8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.

9. Звернути увагу сторін, що подання доказів здійснюється в порядку, передбаченому ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

10. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/.

Ухвала набирає законної сили 14 червня 2021 року та оскарженню не підлягає.

Суддя Політика Н.А.

Віддруковано 4 примірники:

1 - до справи;

2 - позивачу (33027, м. Рівне, вул. Д. Галицького, буд. 27);

3 - відповідачу (33027, м. Рівне, вул. Київська, буд. 60);

4 - третій особі (33028, м. Рівне, вул. Драгоманова, буд. 27А, оф. 6).

Попередній документ
97627481
Наступний документ
97627483
Інформація про рішення:
№ рішення: 97627482
№ справи: 918/276/21
Дата рішення: 14.06.2021
Дата публікації: 16.06.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Рівненської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Інші справи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (02.08.2021)
Дата надходження: 02.08.2021
Предмет позову: скасування заходів забезпечення позову (ел. пошта)
Розклад засідань:
17.05.2021 11:00 Господарський суд Рівненської області
31.05.2021 11:10 Господарський суд Рівненської області
14.06.2021 09:30 Господарський суд Рівненської області
24.06.2021 12:20 Господарський суд Рівненської області
05.07.2021 12:00 Господарський суд Рівненської області
19.07.2021 13:00 Господарський суд Рівненської області
09.08.2021 15:00 Господарський суд Рівненської області