Постанова від 20.05.2010 по справі 2а-1476/10/2570

Справа № 2а-1476/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 травня 2010 р. м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді - Бородавкіної С.В.

при секретарі - Крук О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Козелецькому районі Чернігівської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 24.03.2010 року звернувся до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 і просить стягнути з відповідача суму фінансової санкції у в розмірі 4080,00 грн.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що 15.01.2010 року було проведено перевірку дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, про що складено акт від 15.01.2010 року. Перевіркою було встановлено, що в порушення п. 9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» незабезпечене виконання щоденного друку фіскальних звітних чеків реєстратора розрахункових операцій.

Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач позовні вимоги не визнала та пояснила, що право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення. Крім того, свій висновок, щодо порушення певних норм податкового законодавства зроблено на підставі документів витребуваних та наданих до перевірки.

Але працівниками ДПІ у Козелецькому районі жодним чином не було враховано, що в основному законі, який регулює діяльність податкової служби в Україні, а саме в частині прав та обов'язків цієї служби виникли суттєві зміни. Після вступу в законну силу Закону України від 12.01.2005р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист)» право витребовування до перевірки документів у платника податків органами податкової служби було виключено. Лише в ч. 1 ст. 11 ЗУ «Про державну податкову службу» зазначено, що невиїзні перевірки проводяться на підставі документів які надають платником податків до податкового органу, пов'язаних з нарахування та сплатою податків та зборів.

Виходячи з акту перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 15.01.2010р. усі звіти, зазначені в цьому акті роздруковані протягом 24 годин з моменту реєстрації першої розрахункової операції, виконаної після попереднього звіту. Виходячи з викладеного, ДПІ у Козелецькому районі було неправомірно застосовано штрафні санкції.

Заслухавши пояснення сторін, допитавши свідка, дослідивши матеріали справи, суд вважає наступне:

Встановлено 26.01.2007 року Козелецькою районною державною адміністрацією Чернігівської області зареєстровано як фізичну особу-підприємця ОСОБА_1. З 29.01.2007 року перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у Козелецькому районі Чернігівської області, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків № 1765 від 31.01.2007 року.

15.01.2010 року співробітниками Державної податкової інспекції у Козелецькому районі було проведено перевірку відділу в магазині, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 та належить фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1, про що складено акт від 15.01.2010 року.

В результаті перевірки виявлено порушення:

- п. 9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР, незабезпечене виконання щоденного друку фіскальних звітних чеків реєстратора розрахункових операцій, а саме: відсутній друк щоденного фіскального чеку реєстратора розрахункових операцій за 11.03.2009 р., 23.03.2009 р., 05.04.2009 р., 16.04.2009 р., 18.04.2009 р., 20.04.2009 р., 15.05.2009 р., 04.06.2009 р., 21.07.2009 р., 05.08.2009 р., 05.11.2009 р., 13.11.2009 р.

На підставі матеріалів перевірки 01 лютого 2010 року було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000072333 за порушення п. 9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР та застосовано фінансову санкцію в сумі 4080,00 грн.

Вказане рішення було отримано відповідачем 01.02.2010 року.

Згідно ст.ст. 8, 9, 10, 16 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” визначені функції органів державної податкової служби, до яких належать, зокрема здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку, організацією виконання актів законодавства у межах своїх повноважень, здійсненням систематичного контролю за їх реалізацією, застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності, контроль за наявністю марок акцизного збору на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання і реалізації.

Відповідно до пунктів 9 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Станом на час постановлення рішення відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржено та в добровільному порядку не сплачено суму штрафу.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції в сумі 4080,00 грн. та перерахувати до Державного бюджету Козелецького району, банк отримувача: ГУДК в Чернігівській області, МФО 853592, код 22824138, р/р 34123999600163.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанову виготовлено в повному обсязі 28.05.2010 року.

Суддя Бородавкіна С.В.