Справа № 2а-1925/10/2570
17 травня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Тихоненко О.М.,
при секретарі Якуш І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області до ОСОБА_1 про стягнення земельного податку,-
16.04.2010 Прилуцька об'єднана державна податкова інспекція Чернігівської області (далі - Прилуцька ОДПІ) звернулась до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по земельному податку з фізичних осіб в розмірі 10,99 грн. Свої вимоги мотивують тим, що відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Відповідач несвоєчасно сплачує податки до бюджету.
Позивач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав на адресу суду клопотання, в якому позовні вимоги підтримує та просить справу розглянути за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим зворотнім повідомленням, причини неявки суду не повідомив.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності сторін, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Прилуцька ОДПІ здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових платежів, установлених законодавством.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про плату за землю» використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель та площі земельної ділянки, що використовується.
Згідно п. 8 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 податок на доходи фізичних осіб належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 17 Закону України «Про плату за землю» передбачено, що податкове зобов'язання по платі за землю, а також по орендній платі за землю державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада кожного року.
Порядок стягнення зобов'язань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів) регулюється нормами спеціального закону з питань оподаткування, яким є Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
В користуванні відповідача знаходиться земельна ділянка розміром 0,0417 га для будівництва і обслуговування жилого будинку (житловий фонд), яка знаходиться за адресою м. Прилуки, вул. Ватутіна,7, що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою від 15.04.2010 № 113/17-036.
В порушення вищезазначених норм Закону України «Про плату за землю» та Закону України «Про систему оподаткування» відповідач своєчасно не сплатив податок за землю в сумі 10,99 грн.
Відповідачу направлено податкове повідомлення від 22.05.2009 № 0086661700 про наявну заборгованість по сплаті за землю та необхідність її погашення, яке відповідач отримав особисто, однак заборгованість не сплатив.
Відповідно Наказу Державної податкової адміністрації України № 50 від 09.02.2009 Про внесення змін до Податкового роз'яснення положень ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.11.2001 №465 - зміни щодо формування та направлення платника податків вимог, де зазначено, що податкові вимоги формуються та направляються платнику на суму, що перевищує 20,00 грн.
Виходячи з вище наведеного та з урахуванням боргу відповідача податкові вимоги останньому не направлялись.
Згідно пп. 3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг може бути примусово стягнуто виключно за рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області до ОСОБА_1 підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а заборгованість зі сплати земельного податку, стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовні вимоги Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Чернігівської області до ОСОБА_1 - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_2) на користь держави заборгованість по земельному податку з фізичних осіб у сумі 10 (десять) грн. 99 коп. до Державного бюджету м. Прилуки, на розрахунковий рахунок № 33212813700006, код одержувача 22822145, Банк: УДК в Чернігівській області, МФО 853592.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: О.М. Тихоненко