ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
08 червня 2021 року м. Київ № 640/20257/20
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі головуючого судді Качура І.А., розглянувши за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНО КОНСТРАКШН»
до Державної податкової служби України
Головного управління ДПС у м. Києві
про визнання протиправним та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕХНО КОНСТРАКШН» з адміністративним позовом до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у м. Києві, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати в повному обсязі рішення Головного управління ДПС у місті Києві від 10.06.2020 №1627386/43536757, про відмову у реєстрації податкової накладної в ЄРПН, згідно якого відмовлено в реєстрації податкової накладної№6 від 30.04.2020р. на суму ПДВ 4 951, 00 грн.
- зобов'язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкової накладної №6 від 30.04.2020 р. датою подачі її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме 14.05.2020року.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що ним у встановленому законодавством порядку складено та направлено до контролюючого органу податкову накладну, реєстрація якої необґрунтовано була зупинена та запропоновано надати пояснення та/або копії документів. Позивач вказав на те, що первинні документи на підтвердження показників, зазначених у податкових накладних були надані, а також відповідачу надані пояснення щодо здійснення господарських операцій. Однак, комісією прийнято рішення про відмову в прийнятті податкових накладних. Дії ДПС України оформлені даними рішеннями позивач вважає необґрунтованими, вчиненими з порушенням норм законодавства та без дослідження наданих позивачем документів та пояснень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04.09.2020 року у адміністративній справі №640/20257/20 відкрито провадження та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Відповідно до частини восьмої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їхні усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Справа розглядалась у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження згідно приписів статей 12, 257, 262 КАС України та враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи без проведення судового засідання та виклику учасників справи.
Головне управління ДПС у м. Києві у встановлений судом строк надало відзив на позовну заяву, в якому вказує, що не погоджується з вимогами позивача, оскільки рішення прийняте у відповідності до норм чинного законодавства.
Разом з тим, позивач надав до суду відповідь на відзив, в якому вказує на просте цитування норм відповідачем без визначення конкретних підстав для зупинення реєстрації податкової накладної, а відтак просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Розглянувши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Позивач є платником податку на додану вартість, що підтверджуються даними Реєстру платників ПДВ, відомості якого розміщено на сайті ДФС України.
Позивач здійснює будівництво житлових і нежитлових будівель (Код КВЕД 41.20), а також займається наступними видами робіт: Код КВЕД 43.21 Електромонтажні роботи; Код КВЕД 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; Код КВЕД 43.29 Інші будівельно-монтажні роботи.
У межах зазначеного напрямку господарської діяльності між Позивачем та ТОВ «БК «Девенстрой» укладено договір субпідряду №І-03/04/2020-ГП70.1-2 від 03.04.2020, у відповідності п.1.1. якого Позивач (як Субпідрядник) зобов'язується за завданням ТОВ «БК «Девенстрой» (як Генпідрядника) на свій ризик власними або залученими силами і засобами виконати роботи, відповідно до затвердженої документації та передати їх результати останньому у встановлений цим договором строк, а ТОВ «БК «Девенстрой» зобов'язується надати Позивачу фронт робіт, здійснювати прийняття виконаних робіт та проводити оплату робіт відповідно до умов Договору.
ТОВ «БК «Девенстрой» прийняв у Позивача фактично виконані роботи за квітень 2020 р. в обсязі, що зафіксований в акті приймання виконаних будівельних робіт №1 за квітень 2020 р. на суму 5400,00 грн, акті приймання виконаних будівельних робіт №2 за квітень 2020 р. на суму 9 459,60 грн., акті приймання виконаних будівельних робіт №3 за квітень 2020 р. на суму 5400,00 грн., акті приймання виконаних будівельних робіт № 4 за квітень 2020 року на суму 9 446. 40 - всього на загальну суму 29 706, 00 грн..
ТОВ «БК «Девенстрой» перерахувало на поточний рахунок Позивачу суму у розмірі 29 706, 00 грн. за фактично виконані роботи у квітні 2020, що підтверджується банківською випискою.
Позивач, як платник податку на додану вартість, на дату виникнення податкових зобов'язань за фактом виконання робіт склав податкову накладну у №6 від 30.04.2020 р. на загальну суму 29 706, 00 грн. (сума ПДВ- 4 951, 00 грн.) та надіслав для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Проте, отримав електронну квитанцію про те, що: документ прийнято, проте реєстрацію податкової накладної №6 від 30.04.2020 року зупинено на підставі п.201.16 cm.201ПК України, оскільки платник податків відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку та запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК, для розгляду питання про прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У відповідь Позивачем направлено у електронному вигляді повідомлення з відповідними письмові пояснення та копіями первинних, фінансово-господарських документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній №6 від 30.04.2020 p.
04.06.2020 р. Позивач отримав рішення від 04.06.2020 р. №62265 про невідповідність Позивача критеріям ризиковості платника податку з огляду на врахування контролюючим органом пакету документів, що підтверджують відсутність здійснення ризикових операцій та, власне, ризиковості платника податків.
А згодом, Позивач отримав в Електронному кабінеті доступ до перегляду рішення Відповідача 2 від 10.06.2020 №1627386/ 43536757, згідно якого відмовлено в реєстрації податкової накладної від №6 від 30.04.2020 р. у зв'язку з ненадання платником податків копій документів, а саме: «первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків». (Додаток)
Дане рішення було оскаржено Позивачем в адміністративному порядку шляхом направлення засобами електронного зв'язку скарги з копіями документів. Рішенням Комісії ДПС з питань розгляду скарг від 23.06.2020 №28003/43536757/2 скаргу Позивача залишено без задоволення, а Рішення Відповідача від 10.06.2020 №1627386/43536757 без змін, по причині ненадання платником податків первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів. актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки.
Позивач вважає, що рішення про відмову у реєстрації податковій накладній не відповідає вимогам закону та встановленому порядку реєстрації податкових накладних, а тому оскаржив її до суду.
Оцінивши за правилами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до пункту 74.2. статті 74 Податкового кодексу України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Згідно із пунктом 74.3 статті 74 Податкового кодексу України зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики.
Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «;Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Положеннями пункту 13 Порядку №1246 встановлено, що за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Згідно із підпунктом 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пункту 1 Вичерпного переліку документів Наказу №567, вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 №567 (далі - Критерії):
1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;
2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
З аналізу даних норм законодавства слідує, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
У відповідності до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Підпунктом 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 Податкового кодексу України.
З наданих позивачам документів, вбачається, що вищезазначені податкові накладні були складені позивачем щодо виконання господарських операцій з контрагентами.
Позивачем у відповідності до ст. 201 Податкового кодексу України (в редакції на дату вчинення дій) зареєстровано податкові накладні.
Підставою для реєстрації вказаних ПН слугувало господарська діяльність між Позивачем та ТОВ «БК «Девенстрой».
Вказана податкова накладна прийнята та її реєстрація зупинена.
Причиною зупинення ПН зазначено виявлені помилки: «Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пп. 1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку.
Відповідачем запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позивачем на виконання вимог контролюючого органу надано відповідні документи згідно вимог законодавства, однак у реєстрації податкової накладної відмовлено.
Підтвердженням реальності вказаних господарських операцій є договори та первинні документи, що були оформлені відповідно до законодавства копії яких наявні в матеріалах адміністративної справи, зокрема:
- Копія договору оренди приміщення за адресою: Київ, проспект Соборності 11 від
01.04.2020 року.
- Копія договору оренди нежитлового приміщення №І4-15-20-ОР, витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на орендоване приміщення, витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб щодо орендодавця та свідоцтва платника єдиного податку орендодавця.
- Копія договору оренди №63/МС.
- Копія договору субпідряду №1-03/04/2020-ГП70.1-2 від 03.04.2020 з додатками: договірна ціна № 1, Кошторис № 1, Кошторис № 2, Кошторис № 3, Кошторис № 4, Графік виконання монтажних та пусконалагоджувальних робіт.
- Копія акту № 4 приймання-передачі матеріалів та обладнання до монтажу між ТОВ «ТехноКонстракшн» та ТОВ «БК«Девенстрой».
- Копія листа ТОВ «БК«Девенстрой» від 06.04.2020 № 1/06.04.20.
- Копія договору підряду №І-03/04/2020-ГП70.1-2-П від 03.04.2020 з додатками: договірна ціна № 1, Кошторис № 1, Кошторис № 2, Кошторис № 3, Кошторис № 4, Додаткова угода від 06.04.2020 року до Договору підряду №1-03/04/2020-ГП70.1-2-П від 03.04.2020 року.
- Копія Акту № 1 приймання об'ємів виконаних робіт за квітень 2020 року, складеного (між ТОВ «Техно Констракшн» та ПП «Скай Кепітал Груп» по договору підряду №1-03/04/2020- ГП70.1-2-П від 03.04.2020 року.
- Копія акту приймання виконаних будівельних робіт №1 за квітень 2020 р. на суму 5400,00 грн, акту приймання виконаних будівельних робіт №2 за квітень 2020 р. на суму 9 459,60 грн., акту приймання виконаних будівельних робіт №3 за квітень 2020 р. на суму 5400,00 грн., акт приймання виконаних будівельних робіт № 4 за квітень 2020 року на суму 9 446, 40.
- Копія Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати № 1 за квітень 2020 року.
- Копія банківської виписки від 05.06.2020 року про перерахування ТОВ «БК «Девенстрой» на поточний рахунок Позивачу суму у розмірі 29 706, 00 грн..
З наданих позивачем документів, судом встановлено, що податкова накладна №6 від 30.04.2020 не підпадає під критерій оцінки ступеня ризиків, достатніх для відмови в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних за п.п. 1.6 п.1.
Зазначені вище обставини підтверджуються матеріалами справи та були надані відповідачу на підтвердження господарської операції, для здійснення реєстрації податкової накладної.
Такі документи направляються податковим органом за місцем обліку платника податків відповідно підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України до Комісії ДФС України для прийняття Рішення щодо реєстрації податкових накладних.
Згідно із постановою Кабінету міністрів України від 29.03.2017 №190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
- ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;
- ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;
- надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
У рішенні комісії ДПС від 10.06.2020 №1627386/43536757 , підставою для відмови у реєстрації податкової накладної вказано: «ненадання платником податку копій документів, первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків».
При цьому, комісією ДПС лише процитовано норму законодавства без будь-якої конкретизації обставин справи, зокрема, посилання на конкретний документ, якій складений з порушенням законодавства та з яким саме порушенням він складений.
Позивач стверджує, що первинні документи, оформлені в рамках господарських відносин із контрагентами, копії яких надані відповідачу для прийняття рішення та наявні в матеріалах справи щодо реєстрації податкових накладних складені у відповідності до вимог законодавства та є первинними документами, які засвідчують факт реального виконання позивачем та його контрагентами господарських зобов'язань.
В свою чергу відповідач, як суб'єкт владних повноважень не довів наявності підстав для відмови у реєстрації податкової накладної.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення комісії ДПС від 10.06.2020 №1627386/43536757 року, щодо відмови в прийнятті податкових накладних №6 від 30.04.2020 року, є необґрунтованим, не мотивованим та не відповідають положенням законодавства.
Таким чином, позовні вимоги позивача про скасування рішення комісії Державної податкової служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №від 10.06.2020 №1627386/43536757 року є обґрунтованими та підлягають задоволенню, а податкова накладна №6 від 30.04.2020 року повинна бути прийнята та зареєстрована Державною податковою службою України (операційним днем), коли вона була надіслана позивачем.
Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані докази, а також доводи стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись положеннями статей 77, 78, 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНО КОНСТРАКШН» (02154, м. Київ, проспект Соборності, 21А, ЄДРПОУ 43536757) до Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, ЄДРПОУ 43005393), Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, ЄДРПОУ 43141267) про визнати протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати в повному обсязі рішення Головного управління ДПС у місті Києві від 10.06.2020 №1627386/43536757, про відмову у реєстрації податкової накладної в ЄРПН, згідно якого відмовлено в реєстрації податкової накладної№6 від 30.04.2020р. на суму ПДВ 4 951, 00 грн.
3. Зобов'язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію податкової накладної №6 від 30.04.2020 р. датою подачі її на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних, а саме 14.05.2020року.
4. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНО КОНСТРАКШН» (02154, м. Київ, проспект Соборності, 21А, ЄДРПОУ 43536757) сплачений ним судовий збір у розмірі 2102,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8, ЄДРПОУ 43005393).
5. Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕХНО КОНСТРАКШН» (02154, м. Київ, проспект Соборності, 21А, ЄДРПОУ 43536757) сплачений ним судовий збір у розмірі 2102,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, ЄДРПОУ 43141267).
Рішення суду, відповідно до ч. 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.А. Качур