Ухвала від 08.06.2010 по справі 2а-2277/10/2470

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

08 червня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-2277/10/2470

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Скакун О.П., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю медико-фармацевтична фірма “ВАКО” до Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним розпорядження адміністративної колегії Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю медико-фармацевтична фірма “ВАКО” звернулося з адміністративним позовом до Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним розпорядження адміністративної колегії Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 07 квітня 2010 року №18 “Про початок розгляду справи”.

Статтею 60 Закону України “Про захист економічної конкуренції” заявнику, відповідачу, третій особі надано право на оскарження рішень органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення.

Закон України “Про захист економічної конкуренції” містить спеціальні норми щодо захисту економічної конкуренції та загальні, що стосуються визначення суб'єктом господарювання порядку захисту в суді прав, порушених органами Антимонопольного комітету України. З останнього питання спеціальними є норми процесуального законодавства, зокрема Кодексу адміністративного судочинства України. Таким чином, Закон України “Про захист економічної конкуренції” не є процесуальним законом і після набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України не може визначати підсудність справ за публічно-правовими спорами за участю органів АМКУ.

З огляду на викладене юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб з органами Антимонопольного комітету України як суб'єктами владних повноважень щодо оскарження їх рішень, дій чи бездіяльності.

Однак, суд вважає, що належить відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі з наступних підстав.

У відповідності до п.1 ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Згідно ст.48 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, за результатами розгляду справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції органи Антимонопольного комітету України приймають рішення, в тому числі про: визнання вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції; припинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції; зобов'язання органу влади, органу місцевого самоврядування, органу адміністративно-господарського управління та контролю скасувати або змінити прийняте ним рішення чи розірвати угоди, визнані антиконкурентними діями органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю; визнання суб'єкта господарювання таким, що займає монопольне (домінуюче) становище на ринку; примусовий поділ суб'єкта господарювання, що займає монопольне (домінуюче) становище на ринку; накладення штрафу; блокування цінних паперів; усунення наслідків порушень законодавства про захист економічної конкуренції; скасування дозволу на узгоджені дії у разі вчинення дій, заборонених згідно із статтею 19 цього Закону; оприлюднення відповідачем за власні кошти офіційної інформації Антимонопольного комітету України чи його територіального відділення стосовно рішення, прийнятого у справі про порушення, в тому числі опублікування рішень у повному обсязі (за вилученням інформації з обмеженим доступом, а також визначеної відповідним державним уповноваженим, головою територіального відділення інформації, розголошення якої може завдати шкоди інтересам інших осіб, які брали участь у справі), у строк і спосіб, визначені цим рішенням або законодавством; закриття провадження у справі.

З наданих позивачем матеріалів вбачається, що розпорядженням адміністративної колегії Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 07 квітня 2010 року №18 “Про початок розгляду справи” розпочато розгляд справи №03\17 за ознаками порушення Товариством з обмеженою відповідальністю медико-фармацевтична фірма “ВАКО” пункту 14 ст.50 Закону України “Про захист економічної конкуренції”.

Таким чином, суд доходить висновку, що розпорядження, яке оскаржується позивачем, не є рішенням органів Антимонопольного комітету України у контекстному розумінні зазначених вище норм Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України “Про захист економічної конкуренції”, що виключає можливість розгляду справи в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.1 ст. 17, п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2. Копію ухвали невідкладно направити позивачу Товариству з обмеженою відповідальністю медико-фармацевтична фірма “ВАКО” разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвалу може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Суддя О.П. Скакун