Справа №3-1784\2010
3 червня 2010 року
Краматорський міський суд Донецької області
у складі головуючого судді Гапонова А.В.
при секретарі Євсеєнко К.Ю.
розглянувши матеріали, які направлені з Краматорського відділу боротьби з організованою злочинністю про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Парневе Біловодського району Луганської області, працюючого на посаді голови Долинської сільської ради, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за порушення п. "г" ч. 1 ст. 5 Закону України " Про боротьбу з корупцією", -
Як вбачається з протоколу від 31.05.2010 року, ОСОБА_1, працюючи на посаді голови Долинської сільської ради, будучи посадовою особою органів місцевого самоврядування, маючи 8 ранг, 4 категорію державного службовця та уповноважений на виконання функцій держави, порушив спеціальні обмеження, спрямовані на попередження корупції. Відповідно до вимог ст.. 20 Закону України «Про зайнятість населення» підприємства, установи і організації, незалежно від форм власності, їх службові особи зобов'язані сприяти проведенню державної політики зайнятості на основі інформування працівників про наявність вакантних робочих місць (посад), у тому числі з неповним робочим часом. Підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та про працівників, які працюють неповний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв'язку з простоєм виробництва з не залежних від них причин, і в десятиденний строк 0 про всіх прийнятих працівників у порядку, встановленому законодавством. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом. Згідно Інструкції щодо заповнення форми звітності №3-ПН «Звіт про наявність вакансій» затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 року №420, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.12.2005 за № 1534/11814, підприємства, установи й організації, їх структурні підрозділи та філії незалежно від форми власності та господарювання повинні за наявності вакансій у повному обсязі подавати інформацію про наявність вільних робочих місць (вакансій) центрам зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків. Форма необхідна для інформування населення про наявність вакансій, сприяння працевлаштуванню громадян, зареєстрованих у центрах зайнятості як такі, що шукають роботу, для підбору персоналу на замовлення роботодавців, для оцінки поточної потреби в кадрах та організації професійної підготовки населення відповідно до потреб ринку праці. З 15.10.2009 року по теперішній час в Долинській сільській ради є вакантною посада прибиральниці, однак, Долинській сільській голова ОСОБА_1, в порушення ч.4 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», щомісячні адміністративні дані (форма звітності №3-ПН «звіт про наявність вакансій») до Слов»янського міського центра зайнятості жодного місяця, у тому числі за останні шість місяців - в грудні 2009 року, в січні, лютому, березні, квітні і травні 2010 року не надав, тобто відмовив в інформуванні працівників про наявність вакантних робочих місць (посад).
Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне порушення, передбачене п. «г» ч.1 ст. 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією».
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав частково, обґрунтовуючи свої доводи тим, що його робітники не надавали йому на підпис щомісячні адміністративні дані, які повинні бути направлені до Слов»янського міського центру зайнятості.
Окрім визнання ОСОБА_1 своєї вини в скоєнні вищезгаданого правопорушення (а.с.14), його вина в повному об'ємі підтверджується доказами, дослідженими в судовому засіданні а саме:
- копією трудової книжки, з якої вбачається, що 07.04.2006 року на посаду голови Долинської сільської ради 5 скликання обраний ОСОБА_1 (а.с. 20);
- копією рішення Долинської сільської ради від 04.07.2005 року, з якого видно, що ОСОБА_1, як сільському голові, було присвоєно 8 ранг посадової особи місцевого самоврядування четвертої категорії (а.с.27);
- відповіді Слов'янського міського центра зайнятості від 07.05.2010 року № 02-38/940, з якого вбачається, що установа - Долинська сільська рада Слов'янського району зареєстрована у Слов'янському міському центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 07.10.1997 року. Дані про наявність вільних робочих місць (вакансій) та дані про прийнятих працівників у 2010 році установою не надавались. Останній звіт про наявність вакансій Форма № 3-ПН (згідно інструкції щодо заповнення форми звітності № 3-ПН «Звіт про наявність вакансій», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 року № 420 подається роботодавцем при наявності вакансії) надано міському центру зайнятості станом на 5 лютого 2008 року. Останній звіт про прийнятих працівників надано міському центру зайнятості 21.05.2007 року про прийом працівників з 11.05.по 20.05.2007 року (а.с. 5);
- довідкою Долинської сільської ради, з якої вбачається, що в виконкомі ради посада прибиральниці є вакантною з 15.10.2009 року. (а.с. 10)
- відповіді Слов'янського міського центра зайнятості від 27.05.2010 року № 02-38/1069, з якого вбачається, що установа - Долинська сільська рада Слов»янського району адміністративні дані про наявність з 14.10.2009 року по теперішній час вакантної посади - прибиральниця не надавались.
Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є порушення п. "г" ч. 1 ст.5 Закону України "Про боротьбу з корупцією".
На підставі викладеного і керуючись п. "а" ч. 1 ст. 1 Закону України " Про боротьбу з корупцією", -
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого п. "г" ч. 1 ст. 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією" і піддати його адміністративному штрафу на користь держави в розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) грн.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути винесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд.
Суддя:
Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті та надрукована в одному примірнику.
Суддя: