Єдиний унікальний номер 341/807/21
Номер провадження 3/341/552/21
11 червня 2021 року місто Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Мергель М. Р. за участю:
прокурора Шувара М. Т.,
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянув справу про адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП, щодо ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
встановив:
ОСОБА_2 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за наступних встановлених обставин.
ОСОБА_2 відповідно до рішення Галицької міської ради від 27.11.2020 № 1 «Про початок повноважень депутатів Галицької міської ради» втратив повноваження депутата Крилосівської сільської ради. Однак, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав декларацію особи після звільнення за 2020 рік, а саме 22.04.2021, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні під час розгляду справи ОСОБА_2 вину в адміністративному правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся.
Розглядаючи справу по суті та ухвалюючи постанову, суддя виходив з наступного.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_2 повністю доведена матеріалами справи, тому просить визнати його винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, та накласти стягнення у вигляді штрафу в розмірі 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Заслухавши учасників справи, у тому числі пояснення ОСОБА_2 , дослідивши наявні у справі матеріали і надавши їм правову оцінку, суддя виходить з такого.
Відповідно до частини першої статті 172-6 КУпАП правопорушенням є несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Таке правопорушення тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з пунктом 3 частини 1 роз'яснення національного агенства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» щодо заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 № 1, декларація після звільнення - це декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі статтею 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до статті 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, вважаю, що винуватість ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення за частиною першою статті 172-6 КУпАП підтверджена належними і допустимими доказами, а саме:
- протоколом від 28.04.2021 № 121;
- скріншотом Єдиного державного реєстру декларацій, поданих ОСОБА_2 ;
-копією декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік ОСОБА_2 ;
-рапортом працівника поліції від 28.04.2021;
-рішенням першої сесії сільської ради сьомого скликання від 12.11.2015;
-додатком до рішення першої сесії Крилосівської сільської ради сьомого скликання від 12.11.2015;
- рішенням першої сесії восьмого скликання Галицької міської ради від 27.11.2020;
- рішенням першої сесії восьмого скликання Галицької міської ради від 02.12.2020.
Оцінивши зібрані у справі докази, враховуючи особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують відповідальність, вважаю, що на ОСОБА_2 необхідно накласти стягнення у межах санкції частини першої статті 172-6 КУпАП.
Відповідно до частини першої статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно зі статтею 4Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2021 року у розмірі 2270 грн.
Керуючись ст. ст. 33, 36, 40-1, 172-6, 221, 250-252, 283-285 КУпАП, суддя
постановив:
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні.
Роз'яснити ОСОБА_2 , що відповідно до змісту статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Галицький районний суд Івано-Франківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Відповідно до статті 285 КУпАП постанову суду про накладення адміністративного стягнення за адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, направити органу місцевого самоврядування у триденний строк з дня набрання нею законної сили.
СуддяМ. Р. Мергель