справа № 208/4012/21
провадження № 3/208/2108/21
21 травня 2021 р. м. Кам'янське
Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Савранський Т.А., провівши підготовку до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.126 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, 08.05.2021 року о 23.55 годині, ОСОБА_1 по вулиці Сурська 34 в м.Кам'янське, керував автомобілем «Аudi 80» н/з НОМЕР_1 , будучи особою відносно якої встановлене тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом від 01.06.2020 року (ВП №50763150, Чечелівський відділ ДВС в м.Дніпро), за що передбачена адміністративна відповідальність ч.3 ст 126 КУпАП.
Відповідно до ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу правопорушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Саме правильність складання протоколу, збір відповідних матеріалів, є запорукою правильного та швидкого розгляду справи у суді.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Враховуючи правову позицію ЄСПЛ, суддя не має права взяти на себе функції сторони обвинувачення, змінити обсяг інкримінованого правопорушення, усунути певні розбіжності та неточності, які мають місце в протоколі про адміністративне правопорушення, самостійно відшукувати докази винуватості особи, що становило б порушення ст.6 Конвенції в частині дотримання принципу рівності сторін і вимог змагального процесу.
Відповідно до п.2 ст.278 КУпАП, одним з питань, яке вирішує суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, є питання щодо правильності складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 інкримінується вчинення порушення у виді керування транспортним засобом, будучи особою відносно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами. Натомість, в матеріалах справи відсутня належним чином завірена копія постанови, яка б підтверджувала факт обмеження ОСОБА_1 у праві керування транспортними засобами.
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за таких обставин є неможливим.
Чинне законодавство не позбавляє суд можливості направити матеріали справи про адміністративне правопорушення органу, який їх склав, для усунення недоліків та належного оформлення.
Враховуючи вищезазначені недоліки, які перешкоджають суду у здійсненні повного та об'єктивного розгляду справи, керуючись положеннями ст.ст. 251, 256, 278, 283 КУпАП, суд -
Справу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , за ч.3 ст.126 КУпАП повернути до Кам'янського ВП для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А. Савранський