Справа № 485/668/21
Провадження №3/485/282/21
11 червня 2021 року м. Снігурівка
Суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Квєтка І.А., секретар судового засідання Семенака А.Г., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора Снігурівського відділу Баштанської окружної прокуратури Миколаївської області Гамери Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Піщаний Брід Веселинівського району Миколаївської області, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючої, на момент скоєння правопорушення виконувала повноваження депутата 7-го скликання Кобзарцівської сільської ради Снігурівського району Миколаївської області, код ЄДРПОУ 02126018, РНОКПП 2403312181,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 , будучи у період з 25.10.2015 року по 16.07.2019 року депутатом Кобзарцівської сільської ради Снігурівського району Миколаївської області, тобто відповідно до п.п. "б" п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог абз.1 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», після припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме складання депутатських повноважень, несвоєчасно подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (перед звільненням), за формою, що визначається НАЗК, а саме, подала таку декларацію лише 18.03.2021 року, хоча 16.07.2019 року на першій сесії Снігурівської міської ради 7-го скликання склала повноваження депутата Кобзарцівської сільської ради, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП
Крім того, ОСОБА_1 , у порушення вимог абз.2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», після припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме складання депутатських повноважень, несвоєчасно подала, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (після звільнення), а саме подала таку декларацію за 2019 рік лише 18.03.2021 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП
За кваліфікації дій правопорушника за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, до суду надійшли окремі протоколи № 306 та № 307 від 18 травня 2021 року та заведено дві справи про адміністративні правопорушення № 485/668/21 та № 485/669/21 (провадження № 3/485/282/21 та № 3/485/2833/21). Постановою судді від 31 травня 2021 року, на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, справи об'єднані в одне провадження під № 485/668/21 провадження № 3/485/282/21.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення фактично визнала. Зазначила, що не подала декларацію вчасно, оскільки її не попередили. Із Законом України Про запобігання корупції" була ознайомлена.
Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення у мінімальних межах.
Судом встановлено, що за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, які відбулися 25 жовтня 2015 року ОСОБА_1 обрана депутатом Кобзарцівської сільської ради Снігурівського району Миколаївської області.
Відповідно до п.п. "б" п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 липня 2020 року № 719-р "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Миколаївської області" с.Кобзарці війшло до складу Снігурівської міської територіальної громади з адміністративним центром у м. Снігурівка.
Рішенням 1-ї сесії 7-го скликання Снігурівської міської ради Миколаївської області від 16 липня 2019 року припинено повноваження депутатів Кобзарцівської сільської ради Снігурівського району Миколаївської області, у тому числі ОСОБА_1 .
Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені в п. 1 ч.1 ст. 3 цього ж закону (підпункт "б" - народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови), які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п.п.2 п.5 розділу ІІ Порядку формування ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агенства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 року за № 1300/34271, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені в п.п. "б" п.1 ч. 1 ст. 3 цього ж закону (підпункт "б" - народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови), які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно пп.3 п. 5 розділу 2 порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 р. № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 р. № 959/29089, декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб'єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) та займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов'язок подання такої декларації;
Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID)" внесено зміни до Розділу 13 Прикінцеві положення Закону України "Про запобігання корупції" та доповнено пунктом 2-1, згідно з яким декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у 2020 році подаються до 1 червня.
Факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларацій також підтверджується:
протоколом Кобзарцівської сільської виборчої комісії від 25 жовтня 2015 року про результати виборів депутатів Кобзарцівської сільської ради №11, згідно з яким визнано повноваження депутата Кобзарцівської сільської ради Снігурівського району Миколаївської області ОСОБА_1 (а.с. 14-16);
розпискою ОСОБА_1 про ознайомлення-попередження з вимогами Закону України "Про запобігання корупції" (а.с. 21);
скриншотами опублікованої на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції Декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до яких ОСОБА_1 подала декларації перед звільненням та після звільнення 18.03.2021 року (а.с.12).
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням та після звільнення).
Поважних причин, які би об"єктивно унеможливлювали подання ОСОБА_1 електронної декларації до та після звільнення у встановлений законом строк, під час розгляду справи не було встановлено.
Ураховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Під час накладення стягнення, як то передбачено ст. 33 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий стан за непрацевлаштування. Обставиною, що пом'якшує відповідальність суд приймає визнання вини. Обтяжуючих відповідальність обставин не встановлено.
З метою виховання та запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень, суд вважає за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу мінімальним розміром передбаченим санкцією зазначеної статті.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір.
Керуючись ч. 1 ст.172-6, 36, ст.40-1 КУпАП, суд
постановив:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності у виді штрафу розміром пятдесят неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн (вісімсот п'ятдесят грн 00 к.).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України) судовий збір у розмірі 454,00 грн (чотириста п'ятдесят чотири грн 00 к.).
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя