Рішення від 11.06.2021 по справі 640/4185/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

місто Київ

11 червня 2021 року справа №640/4185/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 )

доГоловного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві)

про1) визнання протиправним дій відповідача щодо відмови в призначенні пенсії на пільгових умовах по Списку №1 позивачу з 20 листопада 2020 року; 2) зобов'язання відповідача призначити пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №1 позивачу з врахуванням періодів з 13 березня 1992 року по 13 червня 1997 року, з 16 вересня 1997 року по 06 грудня 1997 року, з 08 грудня 1997 року по 04 вересня 1998 року, з 12 жовтня 1998 року по 11 січня 1999 року, з 22 червня 2000 року по 01 березня 2002 року, з 11 березня 2002 року по 18 січня 2004 року, з 02 лютого 2004 року по 14 грудня 2005 року, з 20 грудня 2005 року по 10 січня 2006 року, з 16 січня 2006 року по 26 травня 2006 року, з 26 червня 2006 року по 29 вересня 2006 року, з 06 листопада 2006 року по 28 жовтня 2008 року, починаючи з 20 листопада 2020 року

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва, зазначаючи, що відповідачем протиправно відмовлено у призначенні йому пільгової пенсії за Списком № 1, у зв'язку із не достатністю пільгового стажу.

Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що має необхідний стаж для призначення пенсії на пільгових умовах за Списком №1; під час звернення до відповідача за призначенням пенсії ним надані всі необхідні документи, які підтверджують наявність стажу для призначення пенсії на пільгових умовах.

Ухвалою від 01 березня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №640/4185/21 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

Ухвалою від 20 травня 2021 року Окружний адміністративний суд міста Києва відмовив в задоволенні клопотання представника відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі №640/4185/21.

Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, до якого в якості доказів направлення копії відзиву учасникам справи додав копії поштового реєстру та фіскального чеку АТ «Укрпошта».

Копія поштового реєстру та копія фіскального чеку жодним чином не засвідчені.

Належними доказами направлення відзиву іншим учасникам справи є квитанція або касовий чек, в якому зазначено найменування оператора та об'єкта поштового зв'язку, які надають послуги, дата та вид послуги, її вартість, копія реєстру відправлення поштової кореспонденції зі штампом поштового відділення тощо, засвідчені відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року №55.

Таким чином, відзив відповідача не відповідає положенням пункту другого частини четвертої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому не може бути прийнятий до розгляду.

Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.

За результатами розгляду заяви позивача від 20 листопада 2020 року щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 відповідач листом від 23 грудня 2020 року №2600-0303-8/182488 відмовив у призначенні пенсії на пільгових умовах, оскільки відсутній необхідний пільговий стаж роботи та повідомив, що загальний страховий стаж позивача складає 27 років 09 місяців 12 днів, пільговий стаж за Списком №1 та стаж працівників безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах на шахтах складає 07 років 11 місяців 15 днів; пільговий стаж роботи розраховано згідно реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, так як відсутня уточнююча довідка та первинні документи.

Відповідно до записів №5-17, 20 - 44 серії у трудовій книжці позивача НОМЕР_1 , копія якої міститься у справі, позивач працював на роботах з повним робочим днем під землею 14 років 06 місяців 19 днів, а саме:

- 05 років 03 місяці 01 день - з 13 березня 1992 року по 13 червня 1997 року на шахті «Комсомольська» в/о «Антрацит» учнем гірника з повним робочим днем під землею, гірником підземним з повним робочим днем під землею, гірником по ремонту гірних виробітків з повним робочим днем під землею, гірником очисного забою з повним робочим днем під землею - записи №5-9;

- 0 років 02 місяці 21 день - з 16 вересня 1997 року по 06 грудня 1997 року в шахтоуправлінні «Ровеньківське» виробничого об'єднання «Ровенькиантрацит» гірником підземним очисного забою - записи №10-11;

- 0 років 08 місяці 28 днів - з 08 грудня 1997 року по 04 вересня 1998 року в Повному товаристві «Промсхідвугілля» гірником по ремонту гірних виробітків з повним робочим днем під землею, гірником очисного забою з повним робочим днем під землею - записи №12-14;

- 0 років 03 місяці 0 днів - з 12 жовтня 1998 року по 11 січня 1999 року на шахті «Комсомольська» гірником очисного забою з повним робочим днем під землею; робоче місце атестоване по умовам праці по списку №1 - записи №15-17;

- 01 рік 08 місяців 08 днів - з 22 червня 2000 року по 01 березня 2002 року в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Плутон» гірником очисного забою з повним підземним робочим днем; робоче місце атестоване по умовам праці по списку №1 - записи №20-22;

- 01 рік 10 місяців 08 днів - з 11 березня 2002 року по 18 січня 2004 року на шахті ім. Космонавтів Відкритого акціонерного товариства ДХК «Ровенькиантрацит» гірником очисного забою з повним робочим днем під землею; за результатами атестації робочих місць за умовами праці підтверджено право на пільгову пенсію по списку №1- записи №23-25;

- 01 рік 10 місяців 13 днів - з 02 лютого 2004 року по 14 грудня 2005 року у виробничому підрозділі шахти «Комсомольська» Державного підприємства «Антрацит» гірником очисного забою з повним робочим днем під землею, гірником з повним робочим днем під землею, машиністом підземних установок з повним робочим днем під землею; за результатами атестації робочих місць за умовами праці підтверджено право на пільгову пенсію по списку №1- записи №26-30;

- 0 років 0 місяців 22 дні - з 20 грудня 2005 року по 10 січня 2006 року на шахті «Краснокутська» гірником очисного забою з повним робочим днем під землею, за результатами атестації робочих місць за умовами праці підтверджено право на пільгову пенсію по списку №1- записи №31-33;

- 0 років 04 місяці 11 днів - з 16 січня 2006 року по 26 травня 2006 року у відособленому підрозділі «Шахта «Крепінська» гірником очисного забою з повним робочим днем під землею, за результатами атестації робочих місць за умовами праці підтверджено право на пільгову пенсію по списку №1- записи №34-36;

- 0 років 03 місяці 04 дні - з 26 червня 2006 року по 29 вересня 2006 року в Товаристві з обмеженою відповідальністю «Шахтопромбуд» прохідником з повним робочим днем під землею, за результатами атестації робочих місць за умовами праці підтверджено право на пільгову пенсію по списку №1- записи №37-39;

- 01 рік 11 місяців 23 дні - з 06 листопада 2006 року по 28 жовтня 2008 року у відокремленому підрозділі «Шахта «Комсомольська» Державного підприємства «Антрацит» гірником підземним з повним робочим днем під землею, гірником очисного забою з повним робочим днем під землею, за результатами атестації робочих місць за умовами праці підтверджено право на пільгову пенсію по списку №1- записи №40-44.

Всі інші записи в трудовій книжці позивача не відносяться до предмету спору та не заперечуються сторонами, а тому не досліджуються судом.

Окружний адміністративний суд міста Києва, вирішуючи спір по суті позовних вимог, керується такими мотивами.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян регулюються Законом України «Про пенсійне забезпечення» та Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до абзаців першого та другого пункту 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.

Частиною першою статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Відповідно до абзаців першого та другого пункту 1 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Згідно із абзацом другим частини третьої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за наявності стажу на підземних роботах менше 10 років у чоловіків і менше 7 років 6 місяців у жінок та страхового стажу, встановленого абзацами першим і п'ятнадцятим - двадцять третім пункту 1 частини другої цієї статті, за кожний повний рік зазначених робіт пенсійний вік, встановлений абзацом першим статті 26 цього Закону, зменшується на один рік.

Аналогічні підстави призначення пенсії за віком на пільгових умовах передбачені Законом України «Про пенсійне забезпечення», а саме, згідно з пунктом «а» частини першої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць, зокрема, чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, зокрема, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам.

Відповідно до частини другої статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, при наявності стажу на підземних роботах менше 10 років у чоловіків і менше 7 років 6 місяців у жінок за кожний повний рік цих робіт пенсійний вік, передбачений статтею 12 цього Закону, знижується на 1 рік.

Частиною четвертою статті 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.

Згідно із статтею 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується робота, виконана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

За правилами статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, наявність трудового стажу підтверджується у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

Питання призначення пенсій на пільгових умовах згідно зі Списком №1 деталізоване у Порядку застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженому наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року №383 (далі по тексту - Порядок №383).

Пунктом 10 Порядку №383 визначено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року №637 (далі по тексту - Порядок №637).

Відповідно до пунктів 1, 2 Порядку №637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Відповідно до пункту 3 Порядку №637 за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження наявного трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які місять відомості про періоди роботи.

Згідно з пунктом 20 Порядку №637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5).

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України та Міністерством фінансів України.

Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що основним документом, який підтверджує трудовий стаж особи, є її трудова книжка. При цьому, лише у разі відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній органи пенсійного фонду мають право встановлювати трудовий стаж на підставі інших первинних документів чи показань свідків.

Водночас зарахування страхового стажу до стажу, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, відбувається за умови проведення атестації робочих місць, на посадах період роботи на яких відноситься до пільгового.

При цьому відповідно до пунктів 4 та 4.1 Порядку №383 встановлено, що згідно з пунктом 4 Порядку №442 атестація робочих місць за умовами праці (далі - атестація) проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Зазначений Порядок №442 набрав чинності з 21 серпня 1992 року.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України, якою затверджено Порядок №442, 01 вересня 1992 року постановою Міністерства праці України №41 затверджено Методичні рекомендації для проведення атестації робочих місць за умовами праці (далі по тексту - Методичні рекомендації).

Відповідно до зазначених нормативних актів основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Згідно з пунктом 4 Порядку №442 та підпунктом 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства чи організації.

Таким чином, суд зазначає, що атестація робочих місць повинна бути проведена на підприємстві вперше згідно із Порядком №442 та Методичними рекомендаціями до вересня 1997 року.

Аналогічна правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 25 вересня 2018 року у справі №569/15635/16-а.

Як вбачається з матеріалів справи, підставою для відмови у призначенні позивачу пенсії відповідач зазначив відсутність необхідних документів для підтвердження саме пільгового стажу. При цьому відповідачем зазначено про наявність у позивача 27 років 09 місяців 12 днів загального страхового стажу, що є достатнім для призначення на пільгових умовах, за умови підтвердження 10 років пільгового стажу.

Відмовляючи у зарахуванні стажу роботи зазначеного у трудовій книжці позивача, відповідач зазначив про відсутність його підтвердження уточнюючими характер та умови праці довідками з підприємства на якому працював позивач. Однак, відповідач не вказав зауважень стосовно того, що робота на посадах, яких працював позивач, не відноситься згідно зі Списком №1 до посад, робота на яких дає право на вихід на пенсію на пільгових умовах.

З наявної в матеріалах справи копії трудової книжки вбачається, що:

- загальний трудовий стаж позивача становить 27 років 09 місяців 12 днів;

- записи стосовно спірних періодів відповідають вимогам щодо найменування професії, що значиться у Списках №1, зокрема, у пункті 1 розділу І «Гірничі роботи» Списку №1 виробництв, цехів, професій і посад на підземних роботах, на роботах з шкідливими умовами праці та в гарячих цехах, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року №1173; у пункті 1010100 розділу І «Гірничі роботи» Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком (по старості) на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів СРСР від 26 січня 1991 року №10; у пункті «а» розділу І «Гірничі роботи» Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 1994 року №162; у підпункті «а» пункту 1 розділу І «Гірничі роботи» Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року №36;

- на підземних роботах, які дають право на пенсію за віком на пільгових умовах позивач працював повний робочий день під землею;

- за результатами атестації робочих місць позивача за умовами праці підтверджено право на пільгову пенсію по Списку №1;

- будь-яких виправлень чи неточностей трудова книжка не містить.

Враховуючи викладене, суд вважає, що підтвердженням того, що позивач у спірні періоди працював повний робочий день на підземних роботах, є записи в його трудовій книжці, а пільговий стаж позивача становить 14 років 05 місяців 19 днів, що відповідно до вимог законодавства дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

При цьому, відповідно до частин першої та другої статті 18 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» громадянам України гарантується дотримання у повному обсязі їхніх прав і свобод, передбачених Конституцією України, у тому числі соціальних, трудових, виборчих прав та права на освіту, після залишення ними тимчасово окупованої території.

Отже, відсутність можливості надати позивачем уточнюючі довідки у зв'язку із знаходженням первинних документів на підприємстві, яке знаходиться на тимчасово окупованій території, не може порушувати його право на отримання пенсії, гарантоване Конституцією України.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 25 вересня 2018 року у справі №569/15635/16-а та 31 січня 2019 року у справі №233/1181/17.

Стосовно віку, з якого позивач має право на призначення пенсії на пільгових умовах, суд зазначає, що пільговий стаж позивача становить 14 років 05 місяців 19 днів, а тому, відповідно до частини другої статті 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсійний вік для чоловіків - 60 років, передбачений статтею 12 цього Закону, знижується на 14 років.

Отже, позивач отримав право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №1 в 46 років.

Відповідно до наявної в матеріалах справи копії паспорту серії НОМЕР_2 , виданого Антрацитівським МВ УМВС України в Луганській області 14 вересня 1998 року, дата народження позивача - ІНФОРМАЦІЯ_1 , а, отже, на час звернення позивача із заявою про призначення пенсії позивачу виповнилося 49 років.

Щодо вимоги позивача зобов'язати ГУ ПФУ в місті Києві призначити позивачу пенсію з дати звернення до пенсійного органу за призначенням пенсії, суд зазначає таке.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається з дня звернення за пенсією.

Як встановлено судом, позивач звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах 20 листопада 2020 року.

Відповідно до пункту 4.3 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1, не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних, зокрема, для призначення пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Тобто, прийняття рішення про призначення пенсії віднесено до компетенції органів Пенсійного фонду України.

Суд звертає увагу, що підставою для призначення пенсії на пільгових умовах є відповідний стаж роботи.

В даному випадку відповідач не врахував, що визначальним фактом для призначення пенсії на пільгових умовах є підтвердження зайнятості особи на відповідних роботах, а тому, відмовляючи в призначенні пенсії позивачу, відповідач діяв незаконно та протиправно.

При цьому, суд зазначає, що вищезазначені обставини та встановлені судом факти дають підстави для визнання протиправним дій відповідача щодо відмови в призначенні пенсії на пільгових умовах по Списку №1 позивачу з 20 листопада 2020 року та зобов'язання відповідача призначити пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №1 позивачу з врахуванням періодів з 13 березня 1992 року по 13 червня 1997 року, з 16 вересня 1997 року по 06 грудня 1997 року, з 08 грудня 1997 року по 04 вересня 1998 року, з 12 жовтня 1998 року по 11 січня 1999 року, з 22 червня 2000 року по 01 березня 2002 року, з 11 березня 2002 року по 18 січня 2004 року, з 02 лютого 2004 року по 14 грудня 2005 року, з 20 грудня 2005 року по 10 січня 2006 року, з 16 січня 2006 року по 26 травня 2006 року, з 26 червня 2006 року по 29 вересня 2006 року, з 06 листопада 2006 року по 28 жовтня 2008 року, починаючи з 20 листопада 2020 року.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, на користь позивача належить стягнути судовий збір у розмірі 908,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови в призначенні з 20 листопада 2020 року ОСОБА_1 пенсії на пільгових умовах по Списку №1.

3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві призначити з 20 листопада 2020 року ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах по Списку №1 з врахуванням періодів з 13 березня 1992 року по 13 червня 1997 року, з 16 вересня 1997 року по 06 грудня 1997 року, з 08 грудня 1997 року по 04 вересня 1998 року, з 12 жовтня 1998 року по 11 січня 1999 року, з 22 червня 2000 року по 01 березня 2002 року, з 11 березня 2002 року по 18 січня 2004 року, з 02 лютого 2004 року по 14 грудня 2005 року, з 20 грудня 2005 року по 10 січня 2006 року, з 16 січня 2006 року по 26 травня 2006 року, з 26 червня 2006 року по 29 вересня 2006 року, з 06 листопада 2006 року по 28 жовтня 2008 року.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908,00 грн. (дев'ятсот вісім гривень нуль копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 );

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16; ідентифікаційний код 42098368).

Суддя В.А. Кузьменко