Рішення від 10.06.2021 по справі 640/19387/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 червня 2021 року м. Київ № 640/19387/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Келеберди В.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Чистий Світ-Трейд» до Головного управління ДФС у м. Києві, Головного управління ДПС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 07 березня 2019 року № 0200041207,

ВСТАНОВИВ:

Обставини справи:

До Окружного адміністративного суд міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Чистий Світ-Трейд» (далі у тексті - позивач, ТОВ «Чистий Світ-Трейд») з позовом до Головного управління ДФС у м. Києві (далі у тексті - відповідач 1, ГУ ДФС в м. Києві), Головного управління ДПС в м. Києві (далі у тексті - відповідач 2, ГУ ДПС в м. Києві), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС в м. Києві від 07 березня 2019 року № 0200041207 про застосування до ТОВ «Чистий Світ-Трейд» штрафних санкцій на загальну суму 19 582, 68 грн. за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 14 січня 2019 року ним відправлено податкові накладні від 28 грудня 2018 року № 1678, 1601, 1318, 1623 та 15 січня 2019 року - податкову накладну від 29 грудня 2018 року № 1698 на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних до Державної фіскальної служби України, але через технічні проблеми серверу, податкові накладні не зареєстровано у визначений Податковим кодексом України (далі у тексті - ПК України) строк.

Даний факт не взято до уваги ГУ ДФС в м. Києві при проведенні камеральної перевірки своєчасності реєстрації податкових накладних та /або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних за червень 2017 - грудень 2018 року, натомість за результатами перевірки складено Акт від 06 лютого 2019 року № 882/26-15-12-07-20/37738933 (далі у тексті - Акт перевірки від 06 лютого 2019 року), яким констатовано порушення ТОВ «Чистий Світ-Трейд» граничних строків реєстрації, визначених пунктом 201. 10 статті 201 ПК України, та прийнято податкове повідомлення-рішення про накладення штрафу.

Позивач вважає, що застосування до платника податків наслідків несвоєчасної реєстрації податкової накладної, передбачених пунктом 120№.1 статті 120№ ПК України можливе лише за наявності його вини, з огляду на що звернувся до суду із адміністративним позовом.

Провадження у даній справі відкрито 18 жовтня 2019 року.

Відповідно до положень статей 12, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі у тексті - КАС України) вирішено питання про її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву або заяву про визнання позову.

Скориставшись наданим йому правом, 14 листопада 2019 року відповідач 2 направив до суду відзив проти заявлених позовних вимог, в якому просив суд відмовити у їх задоволенні, посилаючись на те, що спірні податкові накладні не було прийнято на реєстрацію через виявлені помилки, а це своєю чергою призвело до порушення граничного терміну реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних позивачем.

Згідно з частиною третьою статті 241 КАС України судовий розгляд в суді першої інстанції закінчується ухваленням рішення суду.

Дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов наступних висновків.

Обставини, встановлені судом:

З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Чистий Світ-Трейд» (код ЄДРПОУ 37738933) зареєстровано як юридичну особу в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 13 жовтня 2014 року за адресою: 04655, м. Київ, Оболонський р-н, пр. Степана Бандери, буд. 21.

Ним, як суб'єктом господарювання, виписано податкові накладні від 28 грудня 2019 року № 1623, 1318, 1678, № 1601 та від 29 грудня 2019 року № 1698 на загальну суму податку на додану вартість 152 716, 76 грн., граничним строком реєстрації яких було 15 січня 2019 року.

Вказані податкові накладні відправлено в електронному вигляді на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних до Державної фіскальної служби України.

З витягу з електронної розсилки вбачається, що податкову накладну від 28 грудня 2018 року № 1623 доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 14 січня 2019 року в 13:28:03.

Квитанцію про відмову у її прийнятті на реєстрацію у зв'язку з наявністю помилок отримано позивачем 15 січня 2019 року о 17:05.

Податкову накладну від 28 грудня 2018 року № 1318 доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України 14 січня 2019 року в 13:28:16 год.

Квитанцію про відмову у її прийнятті на реєстрацію у зв'язку з наявністю помилок отримано позивачем 15 січня 2019 року о 17:06.

Податкову накладну від 28 грудня 2018 року № 1678 доставлено 14 січня 2019 року о 13:29:23.

Квитанцію про відмову у її прийнятті на реєстрацію у зв'язку з наявністю помилок отримано позивачем 15 січня 2019 року о 17:05.

Податкову накладну від 28 грудня 2018 року № 1601 доставлено 14 січня 2019 року о 13:29:23.

Квитанцію про відмову у її прийнятті на реєстрацію у зв'язку з наявністю помилок отримано позивачем 15 січня 2019 року о 17:06 год.

Податкову накладну від 29 грудня 2018 року № 1698 доставлено 15 січня 2019 року о 10:49:19.

Квитанцію про відмову у її прийнятті у зв'язку з наявністю помилок отримано позивачем 18 січня 2019 року о 08:36.

Разом з тим, роздруківкою із офіційного веб-сайту Державної фіскальної служби підтверджено, що у зв'язку із перенавантаженням серверу Державної фіскальної служби 15 січня 2019 року запити щодо отримання відомостей із Єдиного реєстру податкових накладних оброблялися із затримкою у часі.

Головним державним ревізором-інспектором відділу моніторингу камеральних перевірок податкової звітності управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС в м. Києві Харченко А.В. 06 лютого 2019 року проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Чистий Світ-Трейд» за червень 2017 - грудень 2018 років.

За результатами перевірки складено Акт перевірки від 06 лютого 2019 року, яким встановлено порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних за червень 2017 - грудень 2018 років в Єдиному реєстрі податкових накладних та на його підставі прийнято податкове повідомлення-рішення від 07 березня 2019 року № 0200041207 про накладення на ТОВ «Чистий Світ-Трейд» штрафних санкцій на загальну суму 19 582, 68 грн.

За результатами розгляду заперечень від 28 лютого 2019 року, поданих ТОВ «Чистий Світ-Трейд» на вказаний акт перевірки, висновки перевірки залишено без змін.

Рішенням Державної фіскальної служби від 15 травня 2019 року № 22490/6/99-99-11-06-01-25 залишено без задоволення скаргу ТОВ «Чистий Світ-Трейд» від 19 березня 2019 року № 19/03 на оскаржуване податкове повідомлення-рішення.

Незгода із податковим повідомленням-рішенням від 07 березня 2019 року № 0200041207, якими застосовано фінансові санкції до ТОВ «Чистий Світ-Трейд» обумовила звернення позивача з цим адміністративним позовом до суду.

Дослідивши спірні правовідносини та надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.

Спірні правовідносини, які виникли між сторонами регулюються ПК України (у редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до приписів пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Підпунктом 75.1.1. пункту 75.1 статті 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Статтею 76 ПК України встановлено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова. Відповідно до статті 86 ПК України оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється шляхом складення акту у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається особі або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 ПК України.

Отже, з аналізу вказаних норм вбачається, що відповідач 1, як територіальний орган Державної фіскальної служби України у сфері державної митної справи, державної політики із адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування державної політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, наділений повноваженнями проводити камеральну перевірку з питань своєчасності реєстрації податкових накладних та /або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, а результати перевірки оформлені належним чином у відповідності до вимог податкового законодавства.

Стаття 67 Конституції України зобов'язує кожного сплачувати податки і збори в розмірах і порядку, встановлених законом.

Згідно з приписами пункту 4.1.1. статті 4 ПК України кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.

Податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (пункт 36.1 статті 36 ПК України).

Згідно з підпунктами 16.1.4, 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з підпунктом 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 ПК України «податкове зобов'язання» - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

На дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін (пункт 201.1 статті 201 ПК України).

За приписами пункту 201.7 статті 201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

Положеннями пункту 201.10 тієї ж статті визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у тестовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин. Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України та нормативно регулюється постановою від 29 грудня 2010 року № 1246 (далі у тексті - Порядок № 1246).

Відповідно до пункту 12 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до Державної фіскальної служби в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

- відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

- чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку на додану вартість таких податкових накладних та/або розрахунків коригування;

- дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пункту 201. 10 статті 201 ПК України;

- наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України;

- наявності суми податку на додану вартість відповідно до підпунктів 200№.3 і 200№.9 ст. 200№ ПК України (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року);

- факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

- наявності підстав для зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації, відповідно до пункту 3 Порядку № 1246 триває з 8 до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Згідно з Порядком обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 557, який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 03 серпня 2017 року за № 959/30827 (далі у тексті - Порядок обміну електронним документами № 557), автор здійснює надсилання електронних документів з урахуванням встановлених законодавством граничних строків для надання таких документів.

У разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка. Автоматизована перевірка здійснюється у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня або за одну годину до його закінчення.

Перша квитанція надсилається автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання контролюючим органом, в іншому разі - протягом перших двох годин наступного операційного дня.

Таким чином, аналіз викладених норм дає підстави для висновку, що складені платниками податку податкові накладні, підлягають реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних в установлені законодавством терміни; підтвердженням про прийняття податкової накладної на реєстрацію є перша квитанція в електронному вигляді у тестовому форматі, яка надсилається протягом двох годин з часу отримання податкової накладної контролюючим органом; порушення встановлених законодавством термінів реєстрації податкових накладних тягне за собою відповідальність у вигляді застосування штрафних санкцій.

Матеріали справи свідчать, що податкові накладні ТОВ «Чистий Світ-Трейд» від 28 грудня 2019 року № 1623, 1318, 1678, 1601 доставлено до контролюючого органу для здійснення реєстрації 14 січня 2019 року у період часу з 13:28:03 по 13:29:23. Податкова накладна від 29 грудня 2018 року № 1698 - 15 січня 2019 року о 10:49:19, тобто в межах граничного строку.

Отже, судом установлено факт вчинення позивачем належних дій щодо своєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

При цьому, оцінюючи доводи відповідача 1, суд зазначає, що позивачем при складенні податкових накладних було допущено помилки, що унеможливлювало їх реєстрацію в реєстрі.

У той же час, як зазначено вище, 15 січня 2019 року спостерігалася затримка у роботі серверу Державної фіскальної служби через його перенавантаження, з огляду на що перші квитанції про відмову у прийнятті вказаних податкових накладних на реєстрацію у зв'язку із наявністю в них недоліків надіслано позивачу із значною затримкою у часі, зокрема квитанції про відмову в реєстрації податкових накладних від 28 грудня 2019 року № 1623, 1318, 1678 та 1601 надійшли 15 січня 2019 року у період часу з 17:05 по 17:06, а перша квитанція про відмову у реєстрації податкової накладної від 29 грудня 2018 року № 1698 отримана позивачем лише 18 січня 2019 року о 08:36.

Зважаючи на те, що перші квитанції не було надіслано платнику податку протягом двох годин з часу отримання податкової накладної контролюючим органом, судом встановлено факт бездіяльності Державної фіскальної служби України, яка виявилася у ненаправленні позивачу протягом передбаченого податковим законодавством терміну квитанції про неприйняття до реєстрації податкових накладних.

Суд зауважує, що податковими правопорушеннями в розумінні пункту 109.1 статті 109 ПК України є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Податкові накладні не були зареєстровані, у визначений ПК України термін, саме зв'язку із бездіяльністю контролюючого органу, який не забезпечив належну роботу серверу та не надіслав перші квитанції про виявлення помилок у податкових повідомленнях протягом двох годин з часу їх отримання, як того вимагає Порядок обміну електронними документами № 557. Вказана обставина виключає вину платника податків, як необхідної складової податкового правопорушення та обумовлює протиправність застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій за спірним податковим повідомленням-рішенням.

Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом у постановах № 818/1070/17 від 03 травня 2018 року, 810/3417/16 від 15 травня 2018 року.

Таким чином, встановивши у судовому процесі той факт, що ТОВ «Чистий Світ-Трейд» своєчасно, в межах граничних термінів, подало на реєстрацію податкові накладні, проте контролюючий орган не забезпечив належної роботи серверу Єдиного реєстру податкових накладних та не дотримав вимог законодавства щодо строків надіслання квитанції про відмову у реєстрації податкової накладної, внаслідок чого позивач не зміг повторно подати виправлені податкові накладні та зареєструвати їх 14 та 15 січня 2019 року, тобто порушення сталося з вини податкового органу, суд доходить висновку про неправомірність податкового повідомлення-рішення ГУ ДФС у м. Києві від 07 березня 2019 року № 0200041207.

Крім того, відповідно до пункту 1 постанови КМУ «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» № 1200 від 18 грудня 2018 року утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України внаслідок реорганізації Державної фіскальної служби шляхом поділу.

Відповідно до абз. 4 пункту 2 зазначеної постанови Державна податкова служба України та Державна митна служба України є правонаступниками прав та обов'язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як юридичних осіб публічного права територіальні органи Державної податкової служби, реорганізувавши деякі органи Державної фіскальної служби, у тому числі Головне управління ДПС у м. Києві та реорганізовано Головне управління ДФС у м. Києві шляхом приєднання до Головного управління ДПС у м. Києві.

З метою завершення здійснення зазначених заходів, Урядом прийнято розпорядження № 682-р від 21 серпня 2019 року «Питання Державної податкової служби» щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року № 227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.

Таким чином, Головне управління ДПС в м. Києві є правонаступником ГУ ДФС в м. Києві у зв'язку з реорганізацією останнього, у зв'язку з чим за звернутою вимогою позивача належним відповідачем є ГУ ДПС в м. Києві.

Відповідно до частин першої другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до вимог частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням встановлених обставин справи та наведених правових положень, суд приходить до висновку, що відповідач оскаржуване рішення прийняв не обґрунтовано, тобто без урахування всіх обставин, що мають значення для його прийняття, правомірність своїх дій та прийнятого рішення не довів, натомість доводи позивача знайшли своє підтвердження та обґрунтування.

Крім того, судом розглянуто питання щодо розподілу судових витрат.

Згідно з частиною першою статті 132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до частини першої статті 143 КАС України суд вирішує питання судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно з платіжним дорученням № 10510 від 02 жовтня 2019 року позивачем при зверненні до адміністративного суду із даним позовом сплачено судовий збір у розмірі 1 921,00 грн. Доказів на підтвердження понесення будь-яких інших витрат Позивача, пов'язаних з розглядом справи, суду не надано.

За таких обставин, на підставі частини першої статті 139 КАС України, сплачений судовий збір у розмірі 1 921, 00 грн. підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в м. Києві.

Керуючись статтями 2, 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

Задовольнити частково адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Чистий Світ-Трейд» до Головного управління ДФС у м. Києві, Головного управління ДПС в м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 07 березня 2019 року № 0200041207.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у м. Києві від 07 березня 2019 року № 0200041207.

Відмовити в задоволенні позову в частині вимог до Головного управління ДФС в м. Києві.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Чистий Світ-Трейд» за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 1 921 (одну тисячу дев'ятсот двадцять одну) грн. 00 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано, відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Повне найменування сторін:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Чистий Світ-Трейд» (04655, м. Київ, пр-кт Степана Бандери, 21; код ЄДРПОУ 37738933).

Відповідач 1- Головне управління ДФС у м. Києві (04655, м. Київ, вул. Шолуденка, буд.33/19, код ЄДРПОУ 39439980).

Відповідач 2- Головне управління ДПС в м. Києві (04116, м. Київ, Шолуденка, 33/19 код ЄДРПОУ 43141267).

Суддя В.І. Келеберда