Ухвала від 16.04.2018 по справі 826/15690/16

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

16 квітня 2018 року м. Київ № 826/15690/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Чудак О.М., за участю секретаря судового засідання Ясинської К.В., у відсутність представників учасників справи, розглянувши у відкритому судовому засіданні без фіксування його за допомогою звукозаписувальних технічних засобів питання про перехід до розгляду справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Донелл" до відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Державне підприємство "СЕТАМ", про зобов'язання вчинити певні дії, - за правилами загального позовного провадження,

встановив:

07.10.2016 до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Донелл" з позовом до відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Державне підприємство "СЕТАМ", про зобов'язання вчинити певні дії, а саме: надати товариству звіт незалежної оцінки щодо визначення ринкової (дійсної) вартості нерухомого майна: нежитлове приміщення (цегла) літ. А, вбудованого в житловий будинок, загальною площею 895,5 кв.м., розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.10.2016 у справі відкрито провадження та призначено її до розгляду.

На підставі рішення зборів суддів Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.10.2017 та згідно з розпорядженням керівника апарату Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.10.2017, справу передано на автоматичний розподіл справ між суддями.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 08.12.2017 справу прийнято до провадження і призначено до судового розгляду.

15.12.2017 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 №2147-VIII, яким внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), шляхом його викладення в новій редакції.

Відповідно до підпункту 10 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України в новій редакції передбачено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Тобто розгляд даної справи після 15.12.2017 здійснюється відповідно до приписів нової редакції КАС України.

А саме, відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Статтею 4 КАС України визначено, що суд - суддя адміністративного суду, який розглядає і вирішує адміністративну справу одноособово, колегія суддів, інший визначений цим Кодексом склад адміністративного суду.

Відповідно до частини першої статті 15 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VIII справи в судах розглядаються суддею одноособово, а у випадках, визначених процесуальним законом, - колегією суддів, а також за участю присяжних.

Згідно з частиною четвертою статті 15 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою у порядку, визначеному процесуальним законом.

Водночас пунктом 47 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, що до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду.

Положення про автоматизовану систему документообігу суду затверджено рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 №30.

За правилами підпункту 15.4 пункту 15 Перехідних положень КАС України (в редакції, чинній з 15.12.2017) до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи здійснюється: <…> до приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність із цією редакцією Кодексу в частині порядку визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, але не довше ніж три місяці з дня набрання ним чинності - за допомогою автоматизованої системи документообігу суду за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

До набрання чинності Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" визначення судді чи складу суду для розгляду конкретної справи здійснювалося у порядку, визначеному статтею 15-1 КАС України (в редакції, чинній до 15.12.2017) за допомогою автоматизованої системи документообігу суду, положення про яку затверджено зазначеним вище рішенням Ради суддів України. Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу справи між суддями в Окружному адміністративному судді міста Києва від 10.10.2017 (здійсненому на підставі розпорядження керівника апарату цього суду від 10.10.2017 №4593) для розгляду адміністративної справи №826/15690/16 призначено колегіальний склад суду (головуючий суддя - Чудак О.М., судді: Літвінова А.В., Мазур А.С.).

Таким чином, Законом України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", яким, зокрема, КАС України викладено в новій редакції, не передбачено підстав для зміни складу суду, визначеного для розгляду конкретної справи автоматизованою системою документообігу суду у відповідності з вимогами КАС України в редакції, чинній до 15.12.2017, тобто справа №826/15690/16 має розглядатися колегіальним складом суду.

Водночас, частиною другою статті 33 КАС України передбачено, що будь-яку справу, яка відноситься до юрисдикції суду першої інстанції, залежно від категорії і складності справи, може бути розглянуто колегіально у складі трьох суддів, крім справ, які розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно з частиною другою статті 241 КАС України процедурні питання, пов'язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

У зв'язку із визначенням у даній справі колегіального складу суду, суд дійшов висновку про наявність підстав для здійснення розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження із заміною призначеного судового засідання на підготовче.

На підставі викладеного, керуючись статтями 33, 241, 248, 256 КАС України,

ухвалив:

Здійснювати розгляд справи №826/15690/16 за правилами загального позовного провадження із заміною судового засідання, призначеного на 16.04.2018, на підготовче.

Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 КАС України та оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Чудак